Na petih tekmah Evrolige v tej sezoni je Žan Mark Šiško v povprečju igral dobrih 18 minut in dosegal nekaj več kot pet točk. Foto: www.euroleague.net

Kot je zapisal bavarski klub, je 24-letni Ljubljančan po blažjih simptomih opravil testiranje. Prvi izvid je bil negativen, drugi pa pozitiven. Šiško, ki je bil, kot je še dodal Bayern, tako kot vsi člani ekipe, cepljen, je bil nemudoma izoliran od preostalega moštva. Vsi drugi člani münchenske zasedbe so imeli na testiranju izvide testov negativne.

Šiško, edini slovenski košarkar trenutno v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju, je izpustil že torkov dvoboj z milansko Olimpio, ki so jo nemški košarkarji na domačem parketu ugnali s 83:77.

Cory Higgins ni uspel preprečiti prvega poraza Barcelone. Foto: EPA

Tokrat se je Alba zelo dobro upirala 30 minut, nato pa je Bayern blestel v zadnji četrtini, ki jo je dobil s 25:14. Darrun Hilliard je zadel štiri trojke in prispeval 25 točk, Nick Weiler Babb pa jih je dodal 16.

Prvi poraz Barcelone
Maccabi je odpravil Barcelono s 85:68. Izraelci so blesteli v prvem polčasu, ki so ga dobili kar s 56:36. Katalonci so se približali na 65:54 po 30 minutah igre, a jim preobrat ni uspel in doživeli so prvi poraz v tej sezoni. James Nunnally je bil najboljši strelec Maccabija s 17 točkami, trikrat je zadel izza črte. Pri Barceloni je bil razigran le Cory Higgins (20 točk, 4/7 za dve, 2/3 za tri).

Peti Zdovčev poraz na klopi Žalgirisa
Jure Zdovc je na klopi Žalgirisa doživel nov, že peti poraz, odkar je sedel na klop litovskega predstavnika. Žalgiris je povedel z 0:4, a Efes je hitro stvari prevzel stvari v svoje roke, prvo četrtino so dobili s sedmimi točkami prednosti (25:17), do polčasa pa so prednost podvojili (44:29). Po vrnitvi na parket so prednost višali in višali, tako da so tekmo odločili že v tretji četrtini, ki so jo zaključili s + 23 (69:46). Kljub visoki prednosti se Efes ni ustavil, na koncu je slavil s+34 (94:60).

Žalgiris je na sedmih tekmah doživel sedem porazov. Jure Zdovc je na klopi litovskega kluba pet krogov. Foto: EPA