Real Madrid je po dveh porazih vknjižil zmago. V Carigradu je padel Anadolu Efes (82:84). Foto: EPA
Nemanja Gordić je bil najzaslužnejši za serijo v zaključku tekme, s katero so si gostitelji utrli pot k zmagi. Foto: www.euroleague.net
Končni izid je v Podgorici postavil nekdanji košarkar Barcelone Edwin Jackson. Foto: www.euroleague.net

Budućnost je prvič premagala Barcelono, ki je nazadnje v črnogorski prestolnici gostovala leta 2000 na uvodnem krogu prve sezone moderne Evrolige. Gostitelji so zadnji dve domači tekmi dobili z odličnim metom z razdalje, ko so proti Baskonii tudi popravili rekord najmočnejšega evropskega tekmovanja, tokrat jim met ni stekel, zasluge pa gredo dobri obrambi, saj so poskrbeli za najslabšo Barcino ofenzivno predstavo v tej sezoni.

Dvoboj je bil izjemno izenačen in v zadnjo četrtino sta ekipi krenili izenačeni. Odločilno serijo je Budućnost naredila na krilih Nemanje Gordića, ki je pri vodstvu Kataloncev s 54:59 dosegel osem zaporednih točk. Zadel je svoji prvi dve trojki na tekmi, ko je nekdanji košarkar Barce, Edwin Jackson, uspešno prodrl mimo Adama Hange, pa je domači vrsti uspela serija 10:0. Gostje tri minute in pol niso dosegli koša.

Vseeno so imeli v zadnji minuti priložnost vsaj za podaljšek. Toda po košu Kyla Kurica niso izkoristili izgubljene žoge Jacksona. Kevinu Pangosu najprej ni uspelo v petih sekundah podati žoge iz avta, v naslednjem napadu pa je Kanadčana, ki ima slovenske korenine in tudi slovensko državljanstvo, v prodoru blokiral Earl Clark. Sledili so še izgubljena žoga Gordića in trije prosti meti Chrisa Singletona za približanje na 65:64. Kar 11 sekund so gostje potrebovali, da so naredili osebno napako, oba prosta meta je zadel Jackson, trojko za podaljšek pa je iz zelo težkega položaja zgrešil Hanga.

Alen Omić je k zmagi prispeval šest točk, ujel pa je še štiri odbite žoge. Igral je natanko 16 minut. Na nasprotni strani je Jaka Blažič na parketu prebil le dve minuti in statistiko pustil prazno.

Real prekinil niz porazov
Preostala dva evroligaška košarkarja s slovenskim potnim listom, Klemen Prepelič in Anthony Randolph, sta z madridskim Realom gostovala v Carigradu pri Anadolu Efesu in v napeti končnici zmagala (82:84).

Po dveh zaporednih porazih je Real osvojil zmago, Anadolu pa je prekinil niz petih zmag.

Kraljevi klub je v zadnji četrtini nadoknadil 14 točk zaostanka. V zadnjo četrtino so gostitelji vstopili obetavno, imeli so +14 (74:70), a Real je s trdo obrambo grizel do konca, začel je delovati tudi napad, počasi so se bližali, 17 sekund pred koncem pa so po uspešno izvedenih prostih metih Sergia Llulla tudi povedli (82:83). Gostiteljem, ki so v zadnjih desetih minutah dosegli le osem točk, ni uspelo več zapretiti, pri Realu pa je z zadetim prostim metom zmago potrdil Rudy Fernandez.

Randolph je v 17 minutah dosegel šest točk in dva skoka. Prepelič ni bil v postavi evropskih prvakov, tekmo je spremljal oblečen v trenirko. V zadnjem času je deležen precejšnih kritik, saj v Madridu niso zadovoljni z njegovimi predstavami. Trener Pablo Laso želi, da opravlja tudi naloge organizatorja igre, pri čemer pa se slovenski reprezentant za zdaj ne znajde najbolje.