Zmaji so pred 2.000 gledalci v Stožicah dobro odprli tekmo in povedli z 9:3, a so gostje hitro vzpostavili ravnotežje, tako da so prvo četrtino dobili z 20:19. Drugi del je bil izenačen do 14. minute (24:24), nato pa je Olimpija zaigrala odlično in v manj kot treh minutah naredila delni izid 9:0 (33:24). Za sijajen zaključek četrtine je v zadnji sekundi poskrbel Codi Miller-McIntyre, ki je zadel trojko za 38:26.

Codi Miller-McIntyre in Ryan Boatright sta bila s po 14 točkami najboljša strelca zmajev. Foto: www.alesfevzer.com

Brescia se je približala na -3

Po prihodu iz slačilnic je sledil štiriminutni mrk domačih, kar so gostje na drugi strani izkoristili in se približali na 38:35. Ljubljančani so se nato le zbrali in do konca tretje četrtine ubranili prednost osmih točk (51:43). Olimpija je zadnji del odprla s štirimi zaporednimi točkami Mikaela Hopkinsa (55:43), po trojki Filipa Krušlina pa je semafor v 35. minuti kazal +13 (58:45).

Olimpija odbila napad gostov
A gostje se niso predali. David Moss je s trojko dobro minuto pred koncem znižal na -5 (64:59). Ryan Boatright je nato s prostih metov povišal na +7, temu pa je spet sledila trojka Mossa za 66:62. 40 sekund pred koncem je moral trener domačih Slaven Rimac vzeti minuto odmora. Po njej je Hopkins s prostih metov povišal na 68:62, po zapravljenem napadu Brescie pa je Miller-McIntyre v protinapadu razblinil vse dvome o zmagovalcu.

Rimac: Ves dvoboj smo narekovali ritem

"Fantje so si zaslužili, da se tekma zaključi na takšen način, kot se je. Ves dvoboj smo narekovali ritem na parketu, ki smo ga ujeli nekje sredi druge četrtine. Bile so napake, nekatere stvari bi lahko napravili bolje. V tretjem delu igre smo zgrešili ogromno metov iz igre, potem pa smo avtomatično postali nervozni, saj se tvoje vodstvo zmanjša. To je vse normalno. Pred koncem tretje četrtine nam je uspelo najti peterko, ki je na igrišču delovala dobro, uspelo nam je tudi omejiti njihov skok v napadu, s katerim smo imeli kar nekaj težav. Na koncu se nam je to, kar smo izgubili v Brescii, vrnilo v najboljši mogoči obliki, zato smo lahko zadovoljni," je dejal trener domačih Slaven Rimac.

SKUPINA C, 8. krog:

Codi Miller-McIntyre je s košem in zadetim prostim metom za 71:62 potrdil zmago domačih. Foto: www.alesfevzer.com