Nikola Vujčić (desno) ni proti Nemcem dosegel niti točke. Foto: EPA
Timofej Mozgov
23-letni in 216 cm visoki center Timofej Mozgov je odkritje prvenstva. Bržkone v novi sezoni ne bo več branil barve moskovskega Himkija. Foto: EPA
Sergej Monja
Sergej Monja je takole prodiral mimo dveh najboljših Makedoncev Pera Antića (19 točk, 10 skokov) in Vrbice Stefanova (16 točk). Foto: EPA
Tony Parker
Tony Parker se ni pretirano naprezal, saj je igral le 21 minut. Francija ga bo bolj potrebovala v četrtfinalu. Foto: EPA

Neugodni Nemci so grizli vse do konca. Ključno trojko za 64:59 je slabi dve minuti pred sireno zadel Krešimir Lončar. Marko Banić je s prostim metom povišal na +6, na kar je s trojko odgovoril Heikko Schaffartzik (62:65). Ko je Zoran Planinić le 26 sekund pred koncem s polaganjem povišal na 67:62, je kazalo, da je odpor Nemcev zlomljen, a je nemogočo trojko znova zadel Schaffartzik. Nemških upov je bilo konec šele po prostih metih Davorja Kusa (69:65). Nemčija je zadela kar 12 trojk, medtem ko Hrvaška le 5.

Makedonija do konca v igri za četrtfinale
Rusi so s tretjo zaporedno zmago (71:69) ugnali Makedonce, ki tako odhajajo domov. Makedonijo bi zmaga peljala v četrtfinale. Pet sekund pred koncem je imela napad za izenačenje oziroma za zmago, a se je žoga po polaganju najmanjšega moža na igrišču, vsega 180 cm visokega Dimitra Mirakovskega, odkotalila iz obroča. Srečanje je bilo obupno, saj so se zgrešeni meti in napačne podaje na obeh straneh kar vrstile. Tehtnico na rusko stran je nagnil center Timofej Mozgov, ki je 25 točkam dodal še 11 skokov.

De Colo najboljše prihranil za konec
V tretji tekmi je Francija z enakim izidom (71:69) premagala Grčijo in osvojila 1. mesto v skupini E. Tekmo je s košem ob izteku tekme odločil Nando de Colo, ki je dosegel zadnjih 6 francoskih točk na tekmi. Zanimivo, da so bile to tudi edine točke De Cola na tekmi. Pred tem je izenačil Vassilis Spanoulis izenačil s trojko. Poraz je Grke pahnil na 3. mesto, saj so drugi zaradi zmage na medsebojni tekmi Rusi.

Nasprotnik Slovenije v četrtfinalu bo torej eden od trojice Rusija, Grčija ali Hrvaška.