LeBron James je prvič v karieri izgubil na uvodni tekmi končnice. Foto: Reuters
James Harden je bil s 44 točkami prvi strelec večera v Ligi NBA. Foto: Reuters
Pau George je z osmimi trojkami podrl klubski rekord v končnici. Foto: Reuters
Boston igra v končnici oslabljen, saj ni prvega organizatorja igre Kyrija Irvinga. Foto: Reuters

Pot do uvodne zmage v prvem krogu končnice si je Indiana tlakovala v prvi četrtini, ki jo je dobila s 33:14. Prednost tudi več kot 20 točk se je ob koncu tretje četrtine znižala na 7, vendar so gostje venomer našli odgovor in sredi zadnjega dela je bilo spet +16.

Victor Oladipo je bil z 32 točkami (met 11/19) prvi strelec tekme. 16 jih je dodal Myles Turner, 15 Bojan Bogdanović. Energijo s klopi je v igro prinesel Lance Stepehenson, ki je v 17 minutah vknjižil 12 točk. Pri Clevelandu je LeBron James dosegel trojni dvojček s 24 točkami, 12 podajami in 10 skoki. Iz igre je metal 7/17, zgrešil je vse štiri poskuse za tri točke. Dvomestna sta bila le še J. R. Smith (15) in Larry Nance jr. (10).

To je bil prvi poraz Jamesa na uvodni tekmi končnice. Pred tem je bil njegov izkupiček 12:0. "Zaostajal sem s 3:1 v finalu, zato sem zadnji, ki ga lahko vprašate, kako se bom počutil v naslednjih dneh," je bil miren James. A razlog za skrb vsekakor obstaja, saj je Indiana ugnala Cavse četrtič na petih tekmah v tej sezoni.

Tokratna zmaga je bila najbolj prepričljiva. "Bili so bolj agresivni kot mi. Igrali so navdihnjeno košarko in izkoristili so vse naše slabosti. V napadu so igrali bolj fizično kot mi," je povedal James. Cleveland je zadel le 8 od 34 poskusov za tri. Zgrešil je osem od 20 prostih metov.

44 točk Hardna ob težki zmagi Houstona
Blizu presenečenja je bila Minnesota, ki je v zadnji četrtini proti prvemu nosilcu Zahoda Houstonu zaostajala le za točko, a je nato stvari v svoje roke vzel James Harden. Prvi kandidat za MVP-ja rednega dela je dosegel 44 točk, zadel je 7 trojk. Iz igre je metal 15/26. Volkovi so imeli v sami končnici tekme napad za izenačenje, vendar je Jimmy Butler zgrešil. Rakete so slavile s 104:101.

George junak Oklahome
Paul George je dosegel 36 točk v zmagi Oklahome nad Utahom s 116:108. Ob tem je z osmimi trojkami izboljšal klubski rekord v končnici. Izza črte je metal 8/11, skupno 13/20. "Na tej stopnji bom igral celotno končnico. Res je, bil sem vroč, toda tako bom igral tudi v naslednjih tekmah," je opozorilo Jazzerjem poslal George. Russell Westbrook je prispeval 29 točk, 13 skokov in 8 podaj, po koncu pa je hvalil Georgea. "Ko je tako agresiven, popolnoma spremeni potek igre za nas. Saj ste videli. Mi ga moramo najti in mu omogočimo čim več lahkih košev. Če bo agresiven, bomo boljše moštvo," je povedal Westbrook.

Boston slavil po podaljšku
Prednost domačega parketa je ubranil tudi Boston, ki je po podaljšku s 113:107 ugnal Milwaukee. Bucksi so s trojko Khrisa Middletona ob zvoku sirene izsilili podaljšek, v katerem so bili s 14:8 boljši Celticsi. Al Horford je zbral 24 točk in 12 skokov, točko manj je dosegel Terry Rozier. 20 točk je prispeval Jaylen Brown, 19 novinec Jayson Tatum. Pri Milwaukeeju sta izstopala Giannis Antetokounmpo s 35 točkami, 13 skoki in 7 podajami ter Middleton z 31 točkami, 8 skoki in 6 podajami.