Crvena zvezda je imela med tednom dve naporni tekmi v Evroligi, a to se v zaključku tekme proti Olimpiji ni poznalo. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Rdeče-beli so ekspresno izničili prednost Olimpije že v prvem polčasu. Za to so potrebovali le slabih pet minut in z delnim izidom 21:4 odšli na odmor celo s točko prednosti. Izenačeno je bilo vse do zadnje četrtine, ko je Crvena zvezda zablestela v obrambi, čeprav je še pred dvema dnevoma igrala težko tekmo v Moskvi. Slovenci so v tem delu zmogli le devet točk. Izenačena tekma se je ob koncu spremenila v beograjski šov.

Luka Mitrović in Austin Hollins sta dosegla po 13 točk, ključni mož Nikola Kalinić je tekmo končal z dvojnim dvojčkom – 11 točk, 12 skokov. Ob koncu se je razigral Nikola Ivanović (12 točk), do dvojnega dvojčka je prišel tudi Ognjen Kuzmić z 10 točkami in 11 skoki. Pri Olimpiji je bil s 16 točkami najučinkovitejši Jaka Blažič, 13 točk je vknjižil Melvin Ejim, 11 Luka Rupnik. Crvena zvezda je skok dobila s 45:33.

V petih minutah zapravili, kar so gradili ves prvi del

nikola Kalinić je dosegel 11 točk za Beograjčane. Foto: Liga ABA/Dragana Stjepanović

Ljubljančani so odlično odprli tekmo. Zvezdi so v prvih šestih minutah dopustili le štiri točke in si priigrali deset točk naskoka. Poskus Beograjčanov, da bi se približali, je z dvema zaporednima trojkama izničil Ejim, ki je bil z desetimi točkami prvi strelec Olimpije v uvodni četrtini. Prvih deset minut je Olimpija dobila za sedem.

Začetek druge četrtine je znova potekal po notah zmajev. Crvena zvezda je imela skoraj štiriminutni strelski mrk, kar je spet pomenilo dvomestno prednost Golemčevih varovancev. Polaganje Blažiča na drugi obroč je sredi druge četrtino Olimpijo izstrelilo na +16 (35:19). Takrat se je krivulja obrnila. Crvena zvezda je z obrambo na robu prekrška do konca polčasa dovolila gostom le še štiri točke. Sama jih je dosegla 21 in na odmor so gostitelji odšli celo z vodstvom 40:39.

Izenačena tretja četrtina in mrk v četrti

Olimpija ni dosegla koša iz igre uvodne tri minute in pol drugega polčasa, a Zvezda tega ni izkoristila. Sledil je delni izid 9:0, po katerem so zmaji povedli z 48:42 in Dejan Radonjić je bil prisiljen klicati minuto odmora. Izplačala se je in rdeče-beli so ekspresno znova ujeli priključek. Mrtvi tek se je nadaljeval do konca tretje četrtine, po kateri je bil izid 56:55. Tik pred koncem je trojko za vodstvo Zvezde zadel Nikola Ivanović.

Če so Ljubljančani v tretji četrtini še kazali igro za končno zmago, se je vse podrlo v zadnji četrtini. Ob agresivni obrambi gostiteljev so le stežka prihajali do metov. V obrambi so puščali preveč prostora, razigrali so se še zvezdini strelci in poraz je bil neizogiben.

Nov poraz je za Ljubljančane slaba spodbuda pred začetkom Evropskega pokala v torek na Kanarskih otokih ter nato niza zahtevnih preizkušenj v zaključku oktobra proti Budućnosti, francoskemu Bouru in Igokei.

Kako je Crvena zvezda zlomila Cedevito Olimpijo

Krka na krilih Stavrova, Stipčevića in Macure zlahka prek Zadra

Krka do zanesljive zmage nad Zadrom

Krka je v Novem mestu osvojila še drugo zmago na svojem parketu. Dolenjci so bili z 80:66 boljši od Zadra. Novomeščani so vodili praktično ves prvi polčas in na odmor odšli z desetimi točkami naskoka (47:37). Vodili so tudi za 13. Najučinkovitejša sta bila Andrej Stavrov s 13 in Rok Stipčević z 11 točkami.

Tudi v drugem delu so vseskozi nadzorovali igro. Poleg Stavrova in Stipčevića se je razigral še Jurij Macura in razlika je na začetku zadnje četrtine narasla že na 18. Dalmatinci ob motiviranih gostiteljih niso več našli poti nazaj.

Najučinkovitejši košarkar tekme je bil Stavrov z 20 točkami. Stipčević jih je prispeval 19, Macura pa je 17 točkam dodal še 16 skokov. Krka je skok dobila kar s 40:18.

IZJAVI PO TEKMI V BEOGRADU
Jurica Golemac: Čestitke košarkarjem Crvene Zvezde za zasluženo zmago. Mi nismo zdržali vseh 40 minut, ker nimamo dovolj energije in koncentracije. To se nam dogaja že nekaj časa. V zadnjih desetih minutah smo izgubili organizacijo igre in to je tisto, v čemer moramo napredovati. Tri četrtine smo sicer odigrali po dogovoru. Zdaj moramo iti naprej in biti v nadaljevanju še boljši.

Luka Rupnik: Škoda, ker smo, podobno kot proti FMP-ju, večji del tekmo nadzorovali in imeli vajeti v svojih rokah, nato pa je znova sledil mrk. Domačini smo igrali zelo agresivno, kar so izkoristili, mi pa nismo opravili dobrega dela pod obročem. Hkrati smo dopustili preveč skokov v napadu. To je šport in dobra stvar je, da imamo čez dva dneva popravni izpit pri Gran Canarii, kjer želimo dobro odpreti Evropski pokal.