Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz štirih porazov v evropskem pokalu in regionalnem tekmovanju.

Makedonci so tekmo začeli bolje, povedli so z 0:5. Po treh minutah igre je prvi koš za Ljubljančane dosegel Amar Alibegović (2:5). Marko Jeremić je s trojko znižal zaostanek (5:7). Po trojki Yogija Ferrella je Cedevita Olimpija prvič na tekmi povedla (10:9). Makedonci so izenačili s trojko (12:12), a Joshua Adams je takoj prav tako odgovoril s trojko (15:12). Končnico prve četrtine so Makedonci bolje odigrali, ob koncu tega dela igre so vodili za točko (18:19).

Zmaji so drugo četrtino začeli z delnim izidom 7:0 (26:19). Bojan Krstevski je po slabih treh minutah igre v tem delu igre dosegel prvi makedonski koš (26:22). Olimpija je povedla za 5 (30:25), a so gostje izenačili (30:30). Alen Omić s trojko in Yogi Ferrell s košem s polrazdalje sta zmaje znova povedla na +5 (35:30). Vztrajni Makedonci so znova ujeli zmaje (37:36), Jurica Golemac je moral vzeti minuto odmora. Po tej je Olimpija z delnim izidom 7:0 povedla za osem točk (44:36).

Adams je tretjo četrtino odprl s polaganjem in Olimpija je prvič povedla z dvomestno prednostjo (46:36). To so varovanci Golemca višali iz minute v minuto, v 26. minuti je ta znašala +20 (64:44), ob vstopu v zadnjo četrtino pa 17 točk (72:55).

Po izjemni trojki Matica Rebca z devetih metrov je Olimpija znova vodila za 20 točk (79:59). Makedonci so z dvema zaporednima trojkama znižali zaostanek na 14 točk (81:67). Gostje so nato zaostanek znižali na 13 točk (86:73), Olimpija pa je po trojki Eda Murića in košu Omića pod košem znova vodila za 18 (91:73). Končni rezultat je s polaganjem postavil kapetan Murić (93:73).