Košarkarji Kopra Primorske so prvič v tej sezoni premagali Cedevito Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com
Koper Primorska z veliko zmago iz Stožic

Dvoboj so bolje odprli gostitelji, ki so sredi uvodne četrtine povedli s 14:9. Koprčani so se nato prebudili in s serijo 14:2 zdrveli v vodstvo, ki so ga držali vse do konca polčasa (36:37). Jaka Blažič je v tem obdobju za gostitelje dosegel 11 točk, pri državnih prvakih pa so Ivan Marinković, Alen Hodžić in Marko Luković dosegli po osem točk.

Tudi v tretji četrtini se je nadaljeval izenačen dvoboj, pred zadnjimi desetimi minutami je bilo 58:55 za Olimpijo. Ta je v nadaljevanju največ vodila z 62:55, a so Koprčani hitro izenačili (62:62) in štiri minute in pol pred koncem povedli s 63:67. Olimpija je poravnala izid na 69:69, v zadnjih dveh minutah pa so gledalci videli le en koš. Tega je sekundo pred koncem dosegel Marko Luković in s trojko odločil zmagovalca.

To je bil njegov edini zadeti met za tri točke iz sedmih poskusov. Luković je tekmo končal pri 15 točkah, eno več pa je zbral kapetan Hodžić, ki je trojke metal 4/5. Pri domačih je Blažič dosegel 14 točk.

Četrti zaporedni poraz Olimpije
Olimpija je po Igokei, Partizanu in Mornarju doživela četrti zaporedni poraz v Ligi ABA, letos je še brez zmage. Z njim je močno ogrozila svoj položaj na lestvici in uvrstitev med prve štiri ekipe, ki bodo napredovale v končnico.

Niz porazov je še toliko bolj nerazumljiv, saj Ljubljančani po izpadu iz Evropskega pokala nastopajo le v enem tekmovanju oziroma imajo v enem tednu le eno tekmo.

Na drugi strani je Koper Primorska, ki je pred dobrim mesecem ostala brez polovice ključnega igralskega kadra, zmagala drugič zapored in ima tako kot Olimpija izkupiček zmag in porazov 10-7.

Košarkarji Krke so bili na opoldanski tekmi nemočni na gostovanju pri Megi Bemax, ki je bila boljša kar s 27 točkami razlike (88:61).