Marko Jošilo (desno), ki je bil z 19 točkami najboljši strelec tekme, je med letoma 2017 in 2020 igral za Krko. Foto: Liga ABA/Igokea/Nikola Vuruna

Krka je v prvem polčasu, ko je največ vodila za 15 točk (32:47), zadela 11 trojk iz 19 poskusov (58 %), nato pa do konca tekme le še eno (12/30). Po vodstvu s 34:50 je Igokei dopustila delni izid 14:0 in gostitelji so v zadnji minuti tretje četrtine prišli v vodstvo (55:54). Sredi zadnje četrtine je bilo že 68:56 in tekma je bila odločena. Skok je Igokea dobila s 35:20.

Pri Krki je 12 točk dosegel Rok Stipčević, pri Igokei pa je bil najboljši strelec nekdanji član Novomeščanov Marko Jošilo, ki je zbral 19 točk.

V Novem mestu je Igokea 21. oktobra zmagala s 70:69.

Na začetku januarja je bil dvoboj Krke s FMP-jem preložen zaradi okužb z novim koronavirusom pri Dolenjcih. Prav tako bo pozneje odigran slovenski derbi proti Cedeviti Olimpiji v 14. krogu. V nedeljo bodo gostili Zadar.

Krka je na dozdajšnjih 13 tekmah petkrat zmagala in osemkrat izgubila. V državnem prvenstvu vodi, prejšnjo sredo je v gosteh po podaljšku ugnala Rogaško z 79:74.