Rok Stipčević, ki je v Zadru igral še v sloviti dvorani Jazine, je dosegel 20 točk, zbral je tudi 5 skokov in tri podaje. Odkar je leta 2011 odšel v tujino, je igral pri številnih klubih (predvsem v Italiji), nazadnje v lanski sezoni pri Fortitudu Bologni. Foto: Zadar/Zvonko Kucelin

34-letni Stipčević je v 38. minuti zadel trojko za 60:71, deset sekund pred koncem pa je bil natančen še s polrazdalje. 34-letni Stipčević, ki se je rodil v Mariboru, a je otroštvo preživel v Zadru, kjer je pustil tudi najlepša košarkarska leta, je izza črte metal 5/10 in dosegel 20 točk.

Razpoložen je bil tudi Jan Rebec, sredi tretje četrtine je zadel dva zaporedna meta za tri točke in Krko popeljal do 13 točk prednosti.

Vse to pa bi kaj kmalu zvodenelo, saj so se gostitelji, ki jih je spodbujalo nekaj sto gledalcev, v zadnji minuti približali na dve točki zaostanka, vendar jih je ohladil koš Stipčevića.

Pri Zadru, ki je odpovedal pri prostih metih (18/33), je blestel Domagoj Vuković z 19 točkami in 9 skoki.

Ob polčasu je bilo 34:37. Zadar je v prvih 20 minutah izgubil kar sedem žog in zadel le osem od 20 prostih metov, a je skok dobil z 18:10 in imel tako številne priložnosti iz drugih poskusov.

Krka je v drugem poskusu prvič zmagala v novi sezoni regionalnega tekmovanja, v Zadru pa je bila uspešna že petič zapored (zadnji poraz sega v leto 2014) in devetič na zadnjih desetih gostovanjih.

Trener Zadra Veljko Mršić, ki je tudi selektor Hrvaške, je moral v samoizolacijo, ker je bil v stiku z okuženo osebo. Na trenerski klopi je bil zato pomočnik Ivan Perinčić.