Jaka Blažič je dosegel 21 točk. Že do polčasa je skoraj vpisal dvojni dvojček (14 točk in devet skokov). Predvsem v uvodni četrtini je bil razpoložen – dosegel je 10 točk (iz igre 4/6, od tega trojke 2/4). Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič
Austin Hollins, z 18 točkami prvi strelec gostov, je 42 sekund pred koncem zadel zelo pomembno trojko. Foto: Cedevita Olimpija/Aleš Fevžer

Še na začetku zadnje minute je bilo ob zabijanju Alena Omića (po lepi asistenci Zorana Dragića) 82:78, toda Olimpija nato ni več zadela, gostje pa so po trojki Austina Hollinsa in dveh uspešnih prostih metih Nikole Ivanovića dosegli že 14. zmago na 15 tekmah letošnje sezone regionalnega tekmovanja. Zadnji napad, za katerega je imela ljubljanska ekipa po minuti odmora na voljo le sedem sekund, se je končal z zgrešeno trojko Yogija Ferrella, pri čemer bi lahko sodnik dosodil tudi osebno napako nad Olimpijinim branilcem.

Z delnim izidom 14:4 do prednosti petih točk
750 gledalcev v Stožicah (v teh razmerah je bila to največja dovoljena kapaciteta) je videlo izjemno zanimiv in predvsem izenačen obračun, saj je bila le v tretji četrtini Crvena zvezda boljša (za eno točko), v preostalih treh je bil izid izenačen. Po delnem izidu 14:4 oziroma po trojki Yogija Ferrella se je Olimpiji nasmihala zmaga (80:75), nato pa je Nikola Ivanović s trojko spet zapletel položaj. Omićevo zabijanje za +4 je Olimpiji ponudilo lepo izhodišče, a je nato zmanjkalo tudi nekaj sreče in kakšna "boljša" sodniška odločitev.

Ivanović v zadnji minuti zagotovil zmago Crveni zvezdi v Stožicah

Dvojni dvojček Jake Blažiča
Olimpija, ki je prekinila niz petih zmag v Ligi ABA, je skok dobila s 34:27, Crvena zvezda pa je bila uspešnejša pri metu za tri točke, saj je zadela 44 odstotkov vseh poskusov (12/27), Olimpija le dobro četrtino (8/28). Ob polčasu je bilo 43:43, Jaka Blažič (met za dve do tedaj 2/4, prav tako met za tri, prosti meti 4/4) je do polčasa dosegel 14 točk in je bil tudi na koncu z 21 točkami prvi strelec domačih. Dodal je še 11 skokov in 5 podaj. Hollins 18 za goste (trojke 4/7). Tudi v Novem mestu (v 11. krogu) pri Krki je Crvena zvezda zmagala za eno točko (70:71).