Roko Ukić je na začetku januarja zapustil Cedevito Olimpijo in se vrnil v matični klub. Foto: Split/Ivica Cavka

Zmaji so z gostovanjem na Gripah sklenili naporen teden, ki so ga začeli z dvema zmagama, ko so tako v Evropskem pokalu kot v preloženem obračunu jadranske lige na kolena spravili Budućnost. Zmaga v Splitu je bila četrta zaporedna v regionalnem tekmovanju, še drugič letos pa so trikratne evropske prvake ugnali z visoko razliko, saj je bilo v prvem delu sezone v Tivoliju kar 94:66.

Ljubljančani so srečanje izvrstno začeli in že po sedmih minutah povedli za 15. Do odmora so gostitelji, ki so največ zaostajali za 18, prišli na -7, a kmalu v drugem delu je Olimpija znova naskok povišala na več kot deset. Ves drugi polčas so zmaji zanesljivo držali Split na varni razliki. Znova so bili razpoloženi ljubljanski ostrostrelci. Izza črte je namreč Olimpija metala 54-odstotno (14/26). Nekoliko boljša je bila v skoku, podelila več podaj in izgubila le osem žog. Ljubljančani so, zanimivo, naredili kar 12 več osebnih napak od Splita (16:28).

Najboljši strelec tekme je bil z 20 točkami Jarrod Jones, ki je na 12. zaporedni tekmi Lige ABA zadel trojko. Izza črte je metal 4/6. 18 točk je dodal Mikael Hopkins, 15 Edo Murić, ki je tudi za tri metal 4/6, 13 Kendrick Perry, 12 pa Jaka Blažič. Marko Luković je bil s 16 točkami prvi strelec rumeno-črnih, pri katerih je Roko Ukić, ki je na začetku januarja zapustil Olimpijo, dosegel 12 točk, slovenski reprezentant in nekdanji član zmajev Blaž Mesiček pa sedem.

Dominik Mavra je v karieri oblekel tudi dres Krke, prav tako je za oba kluba igral Rok Stipčević. Foto: Krka/Drago Perko

Krka je, potem ko je imela težave z okužbami z novim koronavirusom, v tem tednu odigrala dve tekmi v Ligi ABA. Med tednom je bila izvrstna v prvem polčasu v gosteh proti Igokei, a potem povsem popustila, proti Zadru pa se Novomeščani niso znašli tako rekoč od prve minute dalje. Dalmatince so na zadnjih 11 tekmah premagali kar devetkrat, tudi v gosteh v prvem delu sezone, tokrat pa so bili bistveno slabši tekmec.

Zadrčani, ki so slavili tretjič v sezoni, so že v prvi četrtini povedli z 20:6, razlika pa je v drugi četrtini narasla celo na 23. Najvišja na tekmi je znašala kar 29. Gostje, ki so po stečaju Primorske zdaj zadnji na lestvici, so ves čas brez kakršnih koli težav nadzirali visoko razliko. Novomeščani so iz igre metali 34-odstotno, izgubili so 20 žog, Zadar, ki je 46 točk dal v raketi, pa je skok dobil z 31:26.

Chinanu Onuaku je bil prvi strelec tekme z 21 točkami. Justin Carter jih je pri Zadru dodal 19, nekdanji košarkar Krke Dominik Mavra pa 15. Pri Krki je 15 točk dosegel Zadrčan Rok Stipčević, dvomestno število točk pa je vpisal le še Jan Rebec, 11.

V derbiju kroga je Crvena zvezda v Baru premagala Mornar (78:86). Beograjčani, ki so zadeli 17 trojk, so zdaj edini v ligi, ki imajo le dva poraza. Prvi strelec tekme je bil z 20 točkami Ognjen Dobrić, šestkrat je bil uspešen za tri.