Yogi Ferrell je dosegel 21 točk, zadel je tri trojke od šestih poskusov. Foto: Split/Ivica Cavka

Ferrell je zbral 21 točk ter po štiri asistence in skoke, center Alen Omić (statistični indeks 23) pa je v dobrih 24 minutah igre šestim točkam dodal 12 skokov, tri podaje in dve blokadi.

Izid je bil zadnjič izenačen pri 15:15, nato je Olimpija z razpoloženim napadom in dobljenim skokom (na koncu 23:36) vztrajno višala razliko. Za vodstvo s 30:38 je Omić našel Amarja Alibegovića, ki je akcijo končal z zabijanjem, ameriški branilec Josh Adams (14 točk v prvem polčasu) je v 19. minuti poskrbel za +14 (35:49).

Odločitev je padla ob koncu tretje četrtine, ko so slovenski prvaki z delnim izidom 0:10 (Alibegović je v tem obdobju dosegel pet točk) ušli na 54:74.

Zmaji so se tako pri nekdanjem evropskem velikanu (splitska Jugoplastika je bila trikrat evropski prvak) ogreli za stoženski poslastici – v sredo v Evropskem pokalu v Ljubljano prihaja Bursaspor, prihodnjo nedeljo (16. oktobra) pa v jadranskem tekmovanju še Crvena zvezda.