LeBron James je na četrti tekmi finala Vzhoda še enkrat dokazal, iz kakšnega testa je. 33-letnik je v prvem polčasu postavil tudi nov mejnik - z 2.357. zadetim košem je na vrhu večne lestvice po zadetih koših v končnici Lige NBA prehitel legendarnega centra Los Angeles Lakersov Kareema Abdula-Jabbarja. Foto: Reuters

Preprosto je najboljši v ligi, ko gre za pregled nad igro in ugotavljanje, kaj in kdaj želi storiti. Ni druge rešitve, kot to, da se še naprej boriš proti njemu. Življenje mu moraš čim bolj otežiti, saj bo vedno našel način, ki mu odgovarja.

Trener Bostona Brad Stevens o LeBronu Jamesu
Marcus Morris, ki je v tej seriji primarno zadolžen za pokrivanje Jamesa, je v manj kot desetih minutah prve četrtine storil že tri osebne napake. Foto: Reuters
Celticsi se vračajo v TD Garden, kjer v letošnji končnici še ne poznajo poraza. Bo tako ostalo tudi po peti tekmi finala? Foto: Reuters

Superzvezdnik Clevelanda je gostom iz TD Gardna nasul 44 točk, kar 30 več kot naslednji najboljši strelec Cavaliersov Kyle Korver (14 točk). Boston je še drugič zapored v Clevelandu tekmo začel slabo.

Varovanci Brada Stevensa so si sicer priigrali kar nekaj odprtih metov, a v prvih 12 minutah so iz igre metali zgolj 27-odstotno (7/26), med drugim sta Jaylen Brown in Jayson Tatum zgrešila zabijanje, Marcus Morris, ki je primarno zadolžen za pokrivanje Jamesa, pa je že zelo hitro nabral tri osebne napake.

Celticsi preslabi v prvem polčasu
Boston v prvem polčasu nikakor ni našel pravega ritma. Celticsi so zaostajali že za 19 točk (37:18), ko je Korver zadel vse tri proste mete po osebni napaki Marcusa Smarta, ob odmoru so zaostanek zmanjšali le na -15 (68:53). V nadaljevanju so zaigrali nekoliko bolje, s prepoznavno obrambo so za silo zaustavili gostitelje, a zaostanek, ki so si ga nabrali v prvem delu tekme, je bil prevelik za kakršno koli vrnitev. Štiri minute in pol pred koncem obračuna je Smart zadel za 100:93, gostje so začutili priložnost za preobrat, a sta njihov morebiten nalet zelo hitro zaustavila Tristan Thompson in James. Prvi je povsem neovirano žogo zabil skozi obroč, drugi je po slabo izvedenem napadu nasprotnika ukradel žogo in s polaganjem poskrbel za +11 (104:93). Kmalu zatem je zadel še trojko in zmagovalec je bil odločen.

Stevens: James bo vedno našel način
"Preprosto je najboljši v ligi, ko gre za pregled nad igro in ugotavljanje, kaj in kdaj želi storiti. Ni druge rešitve, kot to, da se še naprej boriš proti njemu. Življenje mu moraš čim bolj otežiti, saj bo vedno našel način, ki mu odgovarja," je po tekmi dejal trener Celticsov Stevens, ki se je pred dnevi uvrstil v ožji izbor za trenerja leta v Ligi NBA.

James: Če ne krvaviš zeleno, te ne marajo
Boston je na svojem terenu v seriji Cleveland dvakrat že premagal, v TD Gardnu letos v končnici še ne pozna poraza (9-0). Izjemno pomembna peta tekma finala bo v noči na četrtek. "Gre za zares težko gostovanje. To razumemo. Zavedamo se, da tam ni ljubezni. Če niste v zelenem, ne igrate v zelenem dresu ali pa ne krvavite zeleno, vas ne marajo. Zato moramo na tekmi imeti pravo mentaliteto. Zagotovo bo izjemno vzdušje," pa je o gostovanju v Bostonu dejal James.