Krkine skrbi lahko že jutri razblini Koper Primorska, če premaga Zadar, sicer pa se lahko ponovi scenarij iz prejšnje sezone, v kateri so si Novomeščani obstanek priborili v zadnjem krogu na neposrednem derbiju z ljubljansko Olimpijo.

Krka ostaja pri šestih zmagah – zanjo je bil to hkrati šesti zaporedni poraz v ligi Aba, prav toliko jih ima Mega Bemax, ki ima boljše medsebojno razmerje, eno manj pa so zbrali košarkarji Zadra, ki imajo ob tem slabše razmerje na medsebojnih tekmah. Dalmatinci bodo v zadnjem krogu gostovali pri Crveni zvezdi.

Krka popustila v končnici
Po začetni minimalni prednosti Krke (3:4) je Mornar prevzel vodstvo, ki ga do odhoda na odmor ni spustil iz rok. Ravno ob koncu prvega polčasa so gostitelji povedli z dvomestno prednostjo (39:29).

Tretjo četrtino je Bar odprl s serijo 4:0 za +14 (43:29), Novomeščani pa so z boljšo igro v drugi polovici tega dela igre popolnoma ujeli Mornarja (53:53).

Dobro igro so Anzulovićevi varovanci nadaljevali tudi v zadnji četrtini, kar jih je popeljalo do prednosti šestih točk (58:64). Bar je z dobro serijo izenačil in nato tudi povedel (74:69). Še tri minute pred koncem sta ekipi bili blizu (74:71), Bar pa je bolje odigral končnico.

Pri Krki, ki je po daljšem času zaigrala v polni postavi, so izstopali Ivan Ramljak z 18 točkami (8 skokov) ter Glenn Cosey in Luka Lapornik, ki sta zbrala po 17 točk.