Luka Lapornik je bil s 25 točkami (pri trojkah je bil nezgrešljiv: 5/5) prvi strelec tekme. Foto: www.alesfevzer.com
Lapornik: S tako obrambo ne moremo dobiti nobene tekme

Želje trenerja Simona Petrova po čvrsti obrambi so se v prvi četrtini povsem razblinile, saj je Krka v dvorani Leona Štuklja prejela 35 točk in zaostajala s 25:35. Cibona (največ je vodila za 13 točk) je imela v prvih 10 minutah met iz igre 13/16.

V drugi četrtini se je slika spremenila, Krka je igrala zelo zavzeto in na odmor odšla s prednostjo 50:48. Luka Lapornik je bil s 16 točkami najboljši strelec prvega polčasa.

V tretji četrtini je Krka ves čas vodila, največ s 55:48. V predzadnji minuti je bil izid še izenačen (88:88), nato pa je Cibona z delnim izidom 0:10 odločila tekmo. Zadnji juriš je napovedal Damir Markota s trojko, na drugi strani je Karlo Uljarević ukradel žogo, nato pa je prvi strelec Cibone Marko Ljubičić (21 točk) zadel enega od dveh prostih metov.

Krka je kar 29-krat poskusila z metom za tri točke, zadela je devet poizkusov, od tega Luka Lapornik, ki izza črte ni zgrešil, pet. S 25 točkami je bil Lapornik prvi strelec tekme. Imel je tudi štiri skoke in tri podaje, statistični indeks je znašal 35 točk.