Košarkarji Krke so popustili v končnici, izgubili so zelo pomemben dvoboj z neposrednim tekmecem za obstanek v ligi. Gostje imajo zdaj dve zmagi več kot Krka.

Ta bo v preostalih šestih krogih potrebovala čudež za ohranitev prvoligaškega statusa v jadranski konkurenci.

Novomeščani so se ta teden okrepili s 24-letnim hrvaškim reprezentantom Dominikom Mavro. Igral bo do konca sezone. Mavra se je izkazal za dobro okrepitev, saj je bil s 15 točkami drugi strelec Krke. Najbolj razpoložen pri Novomeščanih pa je bil povratnik po poškodbi Marko Jošilo s 27 točkami in 10 skoki.

Dvojni dvojček Marka Jošila (27 točk, 10 skokov) ni bil dovolj za zmago Krke. Foto: www.alesfevzer.com

Na prvi tekmi je Igokea visoko porazila Krko. Tokrat so Novomeščani bolje začeli tekmo, povedli so s 6:2. Gostje so se prebudili in izenačili (8:8). Krka je odgovorila z delnim izidom 5:0, prvo trojko za Krko je zadel Lapornik (13:8). Krka je vodstvo še povišala (20:12), a so jo gostje z delnim izidom 6:0 ujeli (20:18).

Gostje so v drugi četrtini hitro povedli, in sicer za pet točk (20:25). Po košu Miloševića je razlika še narasla (23:30) in Simon Petrov je moral vzeti minuto odmora. Ta ni pomagala, saj je Igokea zbežala na +9 (25:34).

Gostje so vodili tudi v tretji četrtini, največ za sedem (35:42), Krka pa je počasi izničila zaostanek in prešla v vodstvo, ob vstopu v zadnjo četrtino so imeli točko prednosti (52:51).

Izenačena igra se je nadaljevala tudi v odločilni četrtini, Krka je po delnem izidu 9:0 spet povedla (65:62). Slabi dve minuti pred koncem je po dveh zadetih prostih metih Bratoža vodila za pet (67:62), a ji ni uspelo zadržati prednosti. Igokea je z delnim izidom 5:0 izenačila (67:67). Mavra je s košem ob tablo povedel Krko v novo vodstvo (69:67), 24 sekund pred koncem pa je Anđušić s črte prostih metov izenačil (69:69). Krka je imela napad za zmago, a je Jošilo izgubil žogo, s polaganjem pa je končni rezultat postavil Đorđe Milošević (69:71). Jošilu je sicer uspelo metati za tri točke, a njegov poskus ni šel skozi obroč.

Do konca rednega dela bo Krka gostila FMP, Cedevito in Petrol Olimpijo ter gostovala v Zadru, pri Megi Bemaxu in Ciboni.