Gregor Hrovat je bil z 22 točkami (pet trojk) prvi strelec Petrola Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Predvsem odlična ekipna predstava. Na koncu smo odigrali dobro v obrambi in met nam se je odprl. Na koncu smo pokazali karakter in zmagali doma lepo tekmo v dokaj polni Hali Tivoli.

Jan Špan
Petrol Olimpija je dosegla prestižno zmago pred domačimi gledalci in se tako približala želenemu šestemu mestu v Ligi ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je po Cedeviti in MZT Skopju premagala še favorizirani Partizan. Ta je moral še drugič v letošnji sezoni Lige ABA priznati premoč Ljubljančanom. Varovanci Zorana Martića so si že pred to tekmo zagotovili obstanek v Ligi ABA, z zmago pa so se približali želenemu šestemu mestu.

Partizan vodil večino časa
Gostje so v prvem polčasu večino časa vodili, zmajem pa se je do odhoda na odmor uspelo približati na le točko zaostanka (36:37). Po vrnitvi so zmaji po dolgem času prevzeli vodstvo (44:42), a to ni dolgo trajalo.

Črno-beli so odgovorili z delnim izidom 12:0, prišli so do najvišje prednosti na tekmi, 44:54. Olimpija je vrnila z delnim izidom 7:0 (50:54). Sledile so minute Partizana, ki je do vstopa v odločilno četrtino spet povedel za 10 točk (52:62).

Pet trojk Špana
Zadnjo četrtino so zmaji začeli z delnim izidom 5:0, za dve je zadel Devin Oliver, trojko je prispeval Jan Špan (57:62). Po zabijanju Mirze Begića (59:62) je trener Partizana Nenad Čanak vzel minuto odmora. Po slabih treh minutah je Partizan le dosegel prve točke (59:65). Partizan je spet ubežal na +10 (61:71), a se je vztrajna Olimpija vrnila.

Po še eni trojki Špana so izenačili (75:75), po lepi akciji Talorja Battla in Jordana Morgana je Olimpija dobro minuto pred koncem rednega dela po dolgem času povedla (77:75). Na nasprotni strani je zadel Nigel Cole Williams-Goss (77:77), o zmagovalcu je odločal podaljšek.

V tem je Partizan naredil delni izid 5:0 (80:84), a je Oliver prekinil niz gostov s trojko (83:84). Po zadetem enem prostem metu Morgana in lepem košu Battla je Olimpija 27 sekund do konca vodila za dve točki (86:84). Po prostih metih Oliverja je vodstvo povišala (88:84), a je Novica Veličković hitro zadel trojko (88:87). Špan je bil natančen s črte prostih metov (89:87) in tekma je bila odločena.

Pri Olimpiji je največ točk dosegel Gregor Hrovat, 22 (5/12 za tri). Pet trojk je dosegel tudi Špan (5/7 za tri), ki je na koncu zbral 16 točk.

Erazma Lorbka tokrat ni bilo v ekipi
Zmaji se zadnje čase spopadajo s poškodbami. Že dalj časa sta odsotna Domen Lorbek in Jan Barbarič, težave s poškodbami pa imata tudi Gregor Hrovat in Erjon Kastrati, Igor Tratnik in Bojan Radulović pa sta zbolela za virozo. Kot so sporočili pri Olimpiji pred tekmo, je bil nastop Erazma Lorbka odvisen od fizične pripravljenosti na dan srečanja. Glede na to, da ga ni bilo v ekipi, očitno ta ni bila zadovoljiva. Lorbek je na prejšnji tekmi, ko so v državnem prvenstvu morali priznati premoč Rogaški, za zmaje dosegel 12 točk.