Luka Dončić je igral toplo-hladno, a je tekmo vseeno končal z dvojnim dvojčkom. Foto: Reuters

Mavericksi, ki so po 9. decembru znova igrali v popolni postavi, so manj kot 48 ur po porazu v Dallasu spet razočarali in proti istemu nasprotniku doživeli nov poraz. Zdaj imajo izkupiček 36:39 in so na enajstem mestu, ki ne prinaša niti razigravanja za končnico.

Dallas si je že v prvi četrtini pridelal velik zaostanek in bil vseskozi v lovu na tekmeca. Prvič je povedel s trojko Dončića 5:42 pred koncem tekme, a Sršeni so bili tako kot v noči na soboto trmasti in niso popustili niti za trenutek.

Irving je dobre štiri minute pred koncem zadel za vodstvo 98:97, toda nato gostje niso tri minute dosegli niti točke. Dončić in Maxi Kleber sta s trojkama poskrbela, da se je Dallas 56 sekund pred koncem približal na 106:104, toda končnica je znova pripadla Hornetsom. Ko je Dončić pri zaostanku 108:104 zgrešil trojko iz velike oddaljenosti, je bila tekma odločena.

Z Irvingom 13 porazov, le tri manj od Detroita

Dončić je bil prvi v svoji ekipi po točkah (40), skokih (12), podajah (8), zadetih trojkah (7), blokadah (2) in ukradenih žogah (2), toda Mavsi so vseeno izgubili četrto tekmo zapored. Dončić in Irving sta skupaj debitirala 11. februarja, ko je bil Dallas četrti na Zahodu. Od takrat ima Dallas razmerje 5:13. Več porazov je doživel le Detroit (16).

Že v prvi četrtini zaostajali za 18 točk

Tako kot pred dvema dnevoma so Mavericksi odigrali obupno prvo četrtino. Že po petih minutah so zaostajali z dvomestno številko (14:3). Pomagala ni niti minuta odmora, ki jo je vzel Jason Kidd. Ob koncu prvega dela je bil izid že 30:12. Dončić je bil nerazpoložen. Iz igre je metal 0/6, od tega 0/3 za tri točke. Vseh svojih pet točk je dosegel s črte prostih metov. Imel je še šest skokov in dve podaji.

16 točk Dončića v zadnjih petih minutah prvega dela

Drugo četrtino je Dallas odprl s trojko Tima Hardawaya. Brez Dončića se je po štirih minutah približal zgolj na minus šest, na kar so Hornetsi odgovorili s štirimi zaporednimi točkami. Kmalu po vstopu Dončića sredi četrtine je razlika narasla na 17 (44:27). Prvi koš iz igre je Luka zadel pet minut pred koncem polčasa. Nato se mu je odprlo. V naslednjih treh minutah je zadel dvojko in tri trojke zapored za 51:45. Po četrti trojki Dončića je Dallas zaostajal le še za pet, na odmor je odšel z minus sedem. Dončić je v drugi četrtini dosegel 16 točk, skupaj 21 ob 7 skokih in treh podajah.

Dončić bo manjkal na naslednji tekmi

Dallas je po zaporednih trojkah Dončića in Bullocka sredi tretje četrtine ujel priključek (62:61), toda Charlotte ni želel predati vodstva. JT Thor je zadel dvakrat izza črte in gostitelje znova popeljal do plus šest. Pred zadnjimi 12 minutami je bilo 81:72. Dončić je dobil 16. tehnično napako v sezoni, kar pomeni, da je suspendiran in na naslednji tekmi proti Indiani ne bo smel igrati. Po treh četrtinah je zbral 30 točk in 10 skokov.

Prvo vodstvo in usoden triminutni mrk

Dobrih šest minut pred koncem je svojo prvo trojko iz petega poskusa na tekmi zadel Kyrie Irving in Dallas znova približal na točko zaostanka (90:89). Dallas je dva napada pozneje prvič na tekmi povedel, potem ko je šesto trojko na tekmi zadel Dončić (90:92). S šestimi točkami zapored je odgovoril Gordon Hayward, nato pa je za novo vodstvo Teksašanov s trojko spet poskrbel Irving. Sledil je triminutni mrk, ki je bil za Maverickse usoden.

Turneja po Vzhodu se nadaljuje v Indiani

Gostovanje v Charlottu je bilo prvo v seriji petih gostovanj proti ekipam iz Vzhodne konference. Sledijo še tekme v Indiani, Philadelphii, Miamiju in Atlanti. Redni del bo Dallas sklenil z obračuni proti Sacramentu, Chicagu in San Antoniu.

LaVine pokvaril vrnitev Jamesa v Los Angelesu
LA Lakersi se nikakor ne uspejo povzpeti do pozitivnega izkupička zmag in porazov. V Crypto.com Areni so izgubili proti Chicagu s 108:118.

Zach Lavine je zasenčil LeBrona Jamesa v Crypto.com Areni. Foto: Reuters

LeBron James se je vrnil po štirih tednih odmora zaradi poškodbe desnega stopala. Zaradi zlomljene kosti sta mu dva zdravnika svetovala operacijo, niso pa bili vsi istega mnenja.

Šele drugič v karieri je najboljši strelec v zgodovini Lige NBA vstopil v igro s klopi. To je bila njegova 1958 tekma, dosegel je 19 točk in zbral še osem skokov v pol ure.

"Na parketu sem se dobro počutil. Zgrešil sem nekaj lahkih metov, poznalo se je, da štiri tedne nisem odiral nobene tekme. Soigralce sem spremljal s klopi in zelo so se izkazali. Po dolgem času smo znova na mestih, ki vodijo v dodatne tekme v boju za končnico," je poudaril 38-letni James.

Zach LaVine je bil neustavljiv, nasul je 32 točk, DeMar DeRozan jih je dodal 17. Že v drugi četrtini so si Biki nabrali 20 točk naskoka. Nikola Vučević je prejel dve tehnični napaki že pred odmorom in jezen je moral v garderobo. To ni ustavilo Bikov, ki so nadzorovali potek srečanja vse do konca. Utrdili so se na 10. mestu Vzhoda.

Karl-Anthony Towns je bil junak večera v Chase Centru v San Franciscu. Foto: Reuters

Beverley in Caruso blestela proti nekdanjim soigralcem
Nekdanja Jezernika Patrick Beverley in Alex Caruso sta bila zelo motivirana. Odlično sta igrala v obrambi. Beverley je pred tekmo napovedal, da bodo Biki na obeh tekmah premagali Lakerse in jim preprečili preboj v končnico. Prejšnji mesec so ga Lakersi v menjavi igralcev poslali v Orlando, a se je hitro dogovoril z Biki. Ekipi se bosta v United Centru srečali v sredo.

Towns zadel ključno trojko proti prvakom
Zelo napeto je bilo v San Franciscu. Golden State je izgubil proti Minnesoti s 96:99. Karl-Anthony Towns, ki je odigral šele drugo tekmo, potem ko je počival 52 tekem zapored, je zadel odločilno trojko 11 sekund pred koncem.

Tekme 26. marca:
CHARLOTTE – DALLAS
110:104 (30:16, 25:32, 26:24, 29:32)
Hayward 22, Washington 21 in 12 skokov, Williams 15 in 16 skokov, Smith jr. 14, Thor in McGowens po 9, Mihajluk 7, Maledon 6, Bouknight 5, K. Jones 2; Dončić 40 (met 12/29, za tri 7/16), 12 skokov in 8 podaj v 40 minutah, Irving 18 (met 5/15), Hardaway 15 (3/9 za tri), Kleber 14, Wood 9, Bullock in Hardy po 3, Green 2.

LA LAKERS – CHICAGO 108:118
James 19 (6/11 iz igre) in 8 skokov, Brown (4/8 za tri) in Beasley (6/14 za tri) po 18, Schröder 17, Davis 15 (6/8 iz igre) in 9 skokov; LaVine 32 (13/19 iz igre, 2/5 za tri), DeRozan 17 (7/13 iz igre, 2/2 za tri) in 10 podaj, White 13, Drummond 12 in 8 skokov, Beverley 10.

ATLANTA – MEMPHIS 119:123
Young 28 (7/14 iz igre, 3/5 za tri, prosti meti 11/12) in 10 podaj, Capela 18 in 16 skokov, Hunter 17 (1/8 za tri); Morant 27 (9/17 iz igre), Bane 25 (11/18 iz igre, 3/6 za tri), Jackson Jr. in Tillman po 15, Kennard 14 (4/9 za tri).

BOSTON – SAN ANTONIO 137:93
Brown 41 (18/29 iz igre, 2/10 za tri) in 13 skokov, Brogdon 20, White 19 (4/6 za tri), Tatum ni igral; Collins 21, Branham 15, K. Johnson in Sochan nista igrala.

CLEVELAND – HOUSTON 108:91
Allen 24 (8/11 iz igre) in 14 skokov, Mitchell 22 (4/9 za tri), Mobley 19, Garland 17; Green 30 (5/11 za tri), Sengun 14, Martin 13.

ORLANDO – BROOKLYN 119:106
Anthony 21, F. Wagner 19 in 10 skokov, Carter 18; Bridges 44 (13/22 iz igre, 6/9 za tri, prosti meti 12/12), Thomas 18, Johnson 10.

TORONTO – WASHINGTON 114:104
Anunoby 29 (11/21 iz igre, 4/10 za tri) in 8 skokov, VanVleet 28 (10/21 iz igre, 5/9 za tri), Siakam 19 in 11 skokov; Porzingis 26 (9/17 iz igre, 4/7 za tri), Kispert 19 (5/11 za tri), Davis (3/4 za tri) in Avdija (9 skokov in 7 podaj) po 15, Beal in Kuzma nista igrala.

PORTLAND – OKLAHOMA CITY 112:118
Sharpe 29 (9/13 iz igre, 3/5 za tri), Little 28 (3/6 za tri), Johnson 14, Lillard, Grant, Nurkić in SImons niso igrali; Gilgeous Alexander 31 (9/17 iz igre, prosti meti 13/15), Jal. Williams 23, Joe 20 (5/10 za tri), Giddey 17.

GOLDEN STATE – MINNESOTA 96:99
Poole 27 (8/16 iz igre, 3/8 za tri), Curry 20 (8/23 iz igre, 4/13 za tri) in 9 podaj, Thompson 15 (5/11 za tri), D. Green 12; Reid 23 (10/17 iz igre, 3/5 za tri), Towns 14 (5/16 iz igre, 4/9 za tri), Edwards 13, Anderson (10 skokov) in Conley (4/9 za tri) po 12, Gobert 10 in 18 skokov.