Clippersi so dobili prvo tekmo konferenčnega finala v zgodovini kluba, ki si prizadeva dobiti prvi naslov prvaka. Foto: AP

Konec je izjemnega niza Sonc, ki so v končnici dosegle kar devet zmag, zdaj je finale Zahodne konference znova odprt. Clippersi pa so postali prvi klub v zgodovini končnice Lige NBA, ki je po zaostanku 0:2 v treh serijah začel preobrat.

George prevzel odgovornost in naravnal roko
Ob odsotnosti prvega zvezdnika Kawhija Leonarda je bil tokratni junak Los Angelesa Paul George s 27 točkami in ključnimi potezami v odločilni tretji četrtini za zmago in vrnitev v igro za veliki finale. K točkam je dodal 15 skokov in 8 podaj ter kar 43 igralnih minut.

"Vedel sem, da moram biti boljši. Vsa moja energija je šla v izboljšanje igre," je poudaril George, na katerem zdaj sloni glavna odgovornost v napadu Clippersov. Tokrat je 31-letni Kalifornijec zadel 6 od 7 prostih metov, potem ko je na uvodni tekmi serije zgrešil dva ključna prosta meta ob porazu za le točko.

Ključna igralca tretje tekme finala Zahoda: Paul George je bil tokrat pravi, medtem ko je Chris Paul ob vrnitvi preveč košev zgrešil. Trener Monty Williams je priznal napako, da je CP3 obremenil s preveč igralnega časa. Foto: AP

Paul ob vrnitvi obupno metal iz igre
Phoenix je bil sicer močnejši za Chrisa Paula, ki je izpustil prvi dve tekmi finala Zahoda, večer je sklenil s 15 točkami in kar 12 podajami, a je v nekdanjem domovanju tudi zadel le 5 od 19 metov iz igre. "Preprosto se moram izboljšati, saj sem metal obupno. Čutilo se je, da imajo več energije. Moramo dvigniti ritem," je izhodišče po dolgem času poraženih Sonc predstavil povratnik Paul.

Phoenix je sicer očitno izgubil Camerona Payna, ki je tako izvrstno nadomestil Paula v vlogi organizatorja igre na prvih dveh tekmah finala Zahoda. Pri gostih je bil sicer prvi strelec z 18 točkami Deandre Ayton.

Pri zmagovalcih se je s 23 točkami izkazal Reggie Jackson, Ivica Zubac pa je 15 točkam dodal kar 16 skokov, kar je njegov rekord končnic.

Četrta tekma serije sledi v soboto v znova polnem Staples Centru v Los Angelesu.