Luka Dončić je v prvem polčasu zadel pet trojk. V drugem polčasu so ga Netsi vseskozi podvajali, vendar je večkrat odlično zaposlil soigralce. Foto: Reuters

Dončić je bil najboljši strelec Dallasa, čeprav je v drugem polčasu dosegel le pet točk. Obramba Brooklyna se je popolnoma osredotočila nanj. Tokrat je zgrešil 15 metov (7/22) in zadel pet trojk in 13 poskusov. Izgubil je tudi šest žog. Tim Hardaway je bil štirikrat natančen izza črte, zbral je 23 točk. Dorian Finney Smith je prispeval 17, Jalen Brunson pa 15 točk.

Kyrie Irving je bil neustavljiv v American Airlines Centru. Nasul je kar 45 točk, zadel je sedem trojk, a to ni bilo dovolj za zmago Netsov, ki so izgubili četrtič zapored in vse bolj izgubljajo boj za prvo mesto na Vzhodu. Kevin Durant je prispeval 20 točk, a je imel zelo slab met iz igre (7/21), zgrešil je vse tri poskuse za tri točke.

Prva vrsta v American Airlines Centru v Dallasu: Dirk Nowitzki in žena Jessica Olsson v družbi nekdanjega ameriškega predsednika Georgea W. Busha in žene Linde. Foto: Reuters

Kristaps Porzingis in Maxi Kleber sta še vedno poškodovana, pri Netsih sta manjkala James Harden in Spencer Dinwiddie.

Tri trojke Dončića v 55 sekundah
V prvi četrtini je Dončić zadel dve trojki po koraku nazaj, razigran je bil tudi Tim Hardaway. Dallas je imel po 12 minutah pet točk naskoka (32:27).

Sredi druge četrtine je 22-letni Ljubljančan tri zaporedne napade zaključil s trojko iz najljubšega položaja. Netsi niso pričakovali, da se bo odločil za met z osmih metrov in pol z leve strani. V 55 sekundah je nanizal 9 točk in Mavericsi so imeli v odmoru minimalno prednost (63:62).

Netsi niso izkoristili krize Dallasa
Na začetku drugega polčasa gostitelji kar štiri minute in 39 sekund niso dosegli točke, Netsi pa so jih le šest. Irving in Joe Harris sta bila natančna izza črte. Dončić ni več prišel do izdelanih metov, saj so ga gostje podvajali. Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, po 36 minutah pa so imeli Netsi točko naskoka (82:83).

Irving sam ni zmogel preobrata
Sredi zadnje četrtine je Dončić po prodoru sijajno zaposlil Doriana Finney-Smitha, ki je zadel trojko in Dallas je z delnim izidom 9:2 povedel s 101:94. Durant ni imel strelskega večera, zato je skoraj vse napade zaključeval Irving. Minuto pred koncem je znižal na 108:104, a je Jalen Brunson s polaganjem potrdil zmago Dallasa.

Dončić: Navajen sem podvajanja iz Evrolige, to ni nič novega
"Netsi so ekipa, ki se bo borila za naslov. Irving je imel neverjetno tekmo, a smo vseeno našli pot do zmage. Navajen sem podvajanja iz Evrolige, to ni nič novega. Naš prvi cilj je, da se izognemo sedmemu mestu in se neposredno prebijemo v končnico. Želimo dobiti vse tekme do konca. Priznam, da sem se preveč pritoževal nad sodniki in nekaj sem se naučil iz tega," je v pogovoru za televizijsko postajo TNT povedal Dončić.

Dallas ima zelo ugoden razpored do konca rednega dela. Dvakrat se bo srečal s Clevelandom, nato pa sledijo še tekme z Memphisom, New Orleansom, Torontom in Minnesoto.

Clippersi gladko dobili mestni derbi
Mestni derbi v Los Angelesu so tudi tretjič v tej sezoni dobili Clippersi, ki so ugnali Lakerse s 118:94. Aktualni prvaki so igrali brez LeBrona Jamesa in Dennisa Schröderja, Anthony Davis pa si je zvil gleženj in pri padcu zadel še zapisnikarsko mizo. Zaradi bolečin v hrbtu je po devetih minutah odšel v garderobo in se ni več vrnil.

Paul George in soigralci so lani pogoreli v mehurčku v Orlandu. Letos imajo popravni izpit. Tik pred končnico so vsi igralci zdravi, manjka le še Serge Ibaka. Foto: Reuters

Razigrani Clippersi so že ob odmoru vodili s 65:42 in v drugem polčasu niso imeli nobenih težav. Paul George je prispeval 24 točk, Kawhi Leonard jih je dodal 15, center Ivica Zubac pa je zadel vseh pet metov proti nekdanjim soigralcem. Rajon Rondo in DeMarcus Cousins sta zbrala po 11 točk. Lani sta nosila še dres Lakersov in se veselila naslova prvaka. Cousins zaradi poškodbe kolena res ni odigral niti ene minute za Jezernike, a je vseeno prejel prstan.

Prvake čaka v petek ključna tekma v Portlandu
V petek bo Portland gostil Lakerse v izjemno pomembni tekmi za šesto mesto na Zahodu. Poraženec bo slabši v medsebojni primerjavi in zelo verjetno ga čaka najmanj ena dodatna tekma za preboj v končnico. James ta teden še zagotovo ne bo igral, saj še vedno čuti bolečine v desnem gležnju, ki si ga je zvil 20. marca proti Atlanti. Branilci naslova so sezono začeli z 21 zmagami in le šestimi porazi. 14. februarja se je poškodoval Davis, od takrat imajo 16 zmag in kar 23 porazov.

Washington po podaljšku do velike zmage v Torontu
Toronto, ki je pred dvema letoma osvojil naslov prvaka, zelo verjetno ne bo igral v končnici v tej sezoni. Raptorsi so v Tampi izgubili proti Washingtonu s 129:131 po podaljšku. Bradley Beal je 14 od 28 točk dosegel v zadnji četrtini in dodatnih petih minutah. Russell Westbrook je vpisal že 31. trojni dvojček sezone in 180. v karieri. S 13 točkami, 17 skoki in 17 podajami zaostaja le še za en trojni dvojček za rekorderjem Oscarjem Robertsonom. Rekordni dosežek lahko izenači v soboto proti Indiani.

Russell Westbrook je le še en trojni dvojček oddaljen od rekorda Oscarja Robertsona. V soboto proti Indiani se lahko že izenači pri 181 trojnih dvojčkih. Foto: Reuters

Pascal Siakam je izenačil rekord kariere s 44 točkami, a mu ni uspelo preprečiti petega poraza Toronta na zadnjih šestih tekmah. Raptorsi imajo štiri poraze več od Washingtona, ki je na desetem mestu. Do konca bosta obe ekipi odigrali le še pet tekem.

Beal je zadel dva prosta meta osem sekund pred koncem in Washington je povedel za tri točke (112:115). Gostje se niso odločili za osebno napako. Toronto ni imel več minute odmora, Siakam je podal do Freda VanVleeta, ki je zadel trojko z leve strani za izenačenje. Davis Bertans ob pisku sirene ni bil natančen in na vrsti je bil podaljšek.

Položaj je bil podoben. Garrison Mathews je zadel le en prosti met za vodstvo Washington za dve točki (129:131) štiri sekund pred koncem. Raptorsi so že porabili obe minuti odmora in Siakam je zgrešil trojko iz desetih metrov.

Tekme 6. maja:
DALLAS – BROOKLYN
113:109 (37:32, 26:30, 19:21, 31:26)
Dončić 24 (7/22 iz igre, 5/13 za tri, prosti meti 5/10), 10 skokov in 8 podaj v 36 minutah, Hardaway 23 (4/8 za tri), Finney Smith 17, Brunson 15, Powell 12 (4/4 iz igre) in 10 skokov, Richardson 10, Cauley Stein 6, Green 4, Burke 2; Irving 45 (17/31 iz igre, 7/13 za tri), Durant 20 (7/21 iz igre) in 9 skokov, Green 11, Griffin (10 skokov) in Brown po 10, Harris 9, Claxton in James po 2.

CHARLOTTE – CHICAGO 99:120
Washington 24 (6/8 za tri), Monk 20 (6/11 za tri), Rozier 12; Vučević 29 (5/7 za tri) in 14 skokov, White 14, LaVine 13, Temple in Theis po 12.

TORONTO – WASHINGTON * 129:131
Siakam 44 (17/28 iz igre), 11 skokov in 7 podaj, Trent 25 (5/10 za tri), VanVleet 22, Birch 17; Beal 28 (11/22 iz igre), Neto 25 (5/7 za tri), R. Lopez 24, Bertans 14, Westbrook 13 (5/19 iz igre), 17 skokov in 17 podaj.