Dallas je klonil 25. v sezoni. Ob tem ima še 30 zmag in je sedmi na Zahodu. Foto: AP

Potem ko so Mavsi na začetku aprila slavili v "košarkarski Meki", Madison Square Gardnu, pa so bili Knicksi boljši v Amerian Airlines Centru. Randle, ki je rojen prav v Dallasu, igra letos najboljšo košarko v karieri. Prvič se je prebil na tekmo zvezd, s 44 točkami Mavsom, ko je zadel šest trojk, pa je postavil najboljši dosežek sezone. Za osebnim strelskim rekordom je sicer zaostal za le točko. S 24 točkami se je izkazal RJ Barrett, ki je ključno vlogo odigral pri odločilni seriji v zadnji četrtini, 15 pa jih je s klopi dodal Derrick Rose. Serija petih zmag je najdaljša za New York v zadnjih sedmih letih.

"Ves čas sem bil zelo zbran. Vedno rad igram doma pred družino in prijatelji. Teh trenutkov nikoli ne jemljem kot nekaj samoumevnega," je dejal Randle. "Hitro se je razigral. Ko zadeva, kot je tokrat, je potem zelo težko. Narediti moramo več, da otežimo delo celotni nasprotni ekipi," je predstavo najboljšega gostujočega košarkarja komentiral Dallasov trener Rick Carlisle.

Luka Dončić, ki je na zadnji tekmi za zmago Dallasa zadel neverjetno trojko ob sireni v Memphisu, je bil na drugem zaporednem dvoboju strelsko zadržan v prvem polčasu. V nadaljevanju je dal 16 točk, na koncu pa skupaj torej 22. Izkazal se je z 19 podajami, s čimer je izenačil najboljši osebni dosežek. S 23 točkami je bil prvi strelec Mavsov nekdanji košarkar New Yorka, Kristaps Porzingis. Dallas, ki je na zadnjih štirih obračunih klonil trikrat, bo tudi naslednje štiri tekme igral na domačem parketu.

Dallas je srečanje začel v odličnem ritmu. Z metom 6/9, ko je zadel vse štiri poskuse za tri, je povedel za štiri, toda na drugi strani je bil izjemno razpoložen Randle, ki je že v prvi četrtini dosegel 15 točk. Po prihodu na parket se je s sedmimi točkami zapored razigral še Rose in gostujoča prednost je narasla na sedem, s trojko Immanuela Quickleyja pa je po prvi četrtini znašala devet (25:34).

Barrett je s trojko odprl drugo četrtino, tako da so Knicksi nemudoma povedli z dvomestno prednostjo. Na krilih Tima Hardawaya, še enega nekdanjega igralca New Yorka, ki je zadel svojih prvih šest poskusov iz igre, je Dallas napravil delni izid 8:0. Gostje so še enkrat pobegnili na osem, toda Mavsom je pripadla končnica prvega dela. Hardaway je v 24. minuti izenačil na 52, toda po trojki Barretta je New York na odmor odšel s prednostjo štirih točk. Dončić je bil v prvem polčasu strelsko zadržan, saj je dal šest točk, a je dodal kar devet podaj.

Še pet podaj je Luka dodal v tretji četrtini, ob tem pa je bil tudi strelsko bolj učinkovit, saj je v tem delu tekme prispeval devet točk. Ob koncu druge minute je po lepem obratu v prodoru izenačil. Knicksi so prvi koš v drugem polčasu dali po treh minutah, takoj zatem pa je s trojko Josh Richardson po dolgem času vrnil domačo zasedbo v vodstvo. Prek Dončića je Dallas povedel za štiri, New York pa je s trojko Randla ob izteku tretje četrtine povedel s 83:79.

Barrett je nadaljeval v takšnem slogu in deset do konca z natančnim metom izza črte povedel za devet. Po minuti odmora je bil za tri za +12 uspešen še Frank Ntilikina. Osem minut pred koncem sta se na parket vrnila Dončić in Porzingis, ki pa jima ni uspelo doseči preobrata. Mavsi so se sicer približali na –5, New York pa je pravočasno našel odgovor. Po uspešnih obrambnih potezah je Randle 1:44 do konca znova pridobil dvomestno razliko, potem ko je tik pred tem za tri zgrešil Dončić, ki je bil nato nenatančen tudi s črte prostih metov.

Minnesota po zmagi nad Miamijem ni več zadnja

Miami je turnejo štirih gostovanj končal s tretjim zaporednim porazom. Vročica je zdaj pri 50-odstotnem izkupičku in izgublja boj za šesto mesto, ki prinaša neposredno uvrstitev v končnico. Na drugi strani je Minnesota s 15. zmago sezone pobegnila z dna. Zdaj je najslabša ekipa lige Houston. Sedem domačih košarkarjev je dalo dvomestno število točk.

Nismo si zaslužili zmage. Vsakič, ko tekme proti takšnim ekipam vzamemo zlahka, ne igramo, kot bi morali v obrambi, smo videti res slabo. To ni dobra košarka,“ je bil kritičen Jimmy Butler, nekdanji košarkar Minnesote, ki je bil prvi gostujoči strelec s 30 točkami, ob desetih skokih pa sta mu le dve podaji zmanjkali do trojnega dvojčka.

Vročica je ob koncu tretje četrtine naredila serijo 15:5, ko je trojko ob izteku 36. minute zadel Goran Dragić. Izkušeni slovenski organizator igre, ki je izpustil zadnjo tekmo v Denverju, je na parketu prebil 23 minut, ob 15 točkah pa zbral še tri podaje. Toda zadnjo četrtino so Volkovi, ki so vmes naredili odločilni delni izid 22:6, dobili z 31:18, odličen je bil Karl-Anthony Towns, ki je srečanje končal s 24 točkami, osem pa jih je dal v zadnji četrtini.

Čančar v Houstonu vpisal štiri točke

Denver je s 128:99 nadigral Houston, ki je izgubil že petič zapored. Ob visoki zmagi je priložnost dočakal tudi Vlatko Čančar, ki je v štirih minutah v statistiko vpisal štiri točke in po dva skoka ter podaji. Znova je bil najboljši pri Nuggetsih Nikola Jokić, ki je ob 29 točkah ujel še 16 odbitih žog in podelil sedem podaj. Prvi kandidat za nagrado MVP rednega dela je vse to dosegel v 27 minutah, saj je zadnjo četrtini presedel na klopi. Michael Porter je pristavil 16 točk.