LeBron James se je v obleki veselil imenitne predstave soigralcev v Chase Centru v San Franciscu. Foto: AP

Dallas za zdaj sicer Dončića, ki ravno danes praznuje svoj 21. rojstni dan, še ni izključil iz postave za tekmo v Miamiju, kjer bi moral igrati proti svojemu prijatelju in vzorniku Goranu Dragiću, ki je eden izmed ključnih mož Vročice.

Kot kaže, ima mladi Ljubljančan zvin palca leve roke, so sporočili iz teksaškega kluba. Nova poškodba, Dončić je imel to sezono že težave z desnim gležnjem, je posledica zadnje tekme s San Antonio Spursi, na kateri je bil slovenski zvezdnik odločilni mož pod obročema za zmago Dallasa s 109:103.

Na srečo ni poškodovana desna roka
Mladega zvezdnika so tekmeci ob koncu prve četrtine dvakrat udarili po roki, zaradi česar je moral na kratko v slačilnico. A se je vrnil in na koncu odigral kar 37 minut.

"Boli, dobil sem jih dvakrat po roki, ampak sodniki so mislili, da so tekmeci udarili po žogi. Preverili bomo, kako je z levo roko, ampak mislim, da ni nič resnega. Vrnil sem se na parket, ker gre za levo roko, vesel sem, da ni bila desna," je bil dobro razpoložen od danes 21-letni Slovenec, ki so mu na palec namestili kineziološki trak.

Druga slovenska invazija na Miami
Tekmo v Miamiju, kjer bi se morala med seboj pomeriti Dončić in Dragić, si bo ogledalo približno 2.000 slovenskih navdušencev, ki so se odpravili čez lužo kljub grožnji s širitvijo okužbe z novim koronavirusom. Novinar Brad Townsend poroča, da Miami Heat pričakuje kar 2.500 Slovencev in 15 slovenskih novinarjev.

Program ob slovenskem večeru v Miamiju

V prvi četrtini bo slovenske obiskovalce z video dobrodošlico v slovenskem jeziku nagovoril Goran Dragić, med drugim pa bo nekaj srečnežev obiskalo tudi igrišče v sklopu družabnih aktivnosti med odmori.

V okviru dogodka Slovenian Heritage Night se bodo odvile naslednje aktivnosti:
- Video dobrodošlica Gorana Dragića v slovenskem jeziku v prvi četrtini;
- ves večer bo na dogodku odmevala slovenska glasba;
- slovenski navijači bodo udeleženi v številnih promocijskih in zabavnih aktivnostih, tudi na igrišču;
- po tekmi bosta slovenske goste nagovorila Dragić in Luka Dončić.

Sedma zaporedna zmaga Lakersov
V noči na petek je bil najodmevnejši kalifornijski derbi med LA Lakersi in Golden Statom, kjer ni bilo dvoma o zmagovalcu, saj so gostje slavili kar za 30 točk. Odločilna je bila 3. četrtina, ki so jo Lakersi dobili kar s 40:17.

Prvi zvezdnik LAL-a LeBron James je izpustil tretjo tekmo v tej sezoni, trener Frank Vogel mu je namenil počitek. Draymond Green je bil izključen že v 2. četrtini, ko je prejel dve tehnični napaki. Vseeno so Jezerniki brez težav premagali povsem razglašene Bojevnike. Anthony Davis je vpisal 24 točk, Eric Paschall je bil najboljši Bojevnik s 23 točkami. LA Lakers ohranja visoko vodstvo v zahodni konferenci, medtem ko je Golden State povsem na repu lestvice.