Goran Dragić se je razigral v tretji četrtini. Po njegovi zaslugi je Miami od -17 prišel na +3.  Foto: AP
Goran Dragić se je razigral v tretji četrtini. Po njegovi zaslugi je Miami od -17 prišel na +3. Foto: AP

Izbranci Erika Spoelstre so v soboto popolnoma nadigrali Denver (125:105). Tokrat so se v tretji četrtini znašli že v izgubljenem položaju (51:68). Dragić je zablestel ob koncu tretjega dela igre in na začetku zadnje četrtine, ko je Vročica celo povedla s 87:84. Dve izgubljeni žogi v zadnji minuti sta bili nato usodni za Miami.

Toronto je v soboto gladko odpravil LA Lakerse (107:92) in je v Orlandu še neporažen. Trener Nick Nurse ima na voljo celotno ekipo prvič po oktobru in branilci naslova so resni kandidati za odmeven uspeh tudi v letošnji sezoni. Fred VanVleet je znova potrdil imenitno formo, prispeval je 36 točk (rekord kariere), zadel je sedem trojk in tudi vseh 13 prostih metov.

Izenačen prvi polčas
Dragić je vstopil sredi uvodne četrtine in takoj zadel izza črte za vodstvo Miamija z 12:10. Vročica nato skoraj tri minute ni dosegla niti točke ob koncu prve četrtine. Raptorsi so z delnim izidom 8:0 prišli do prednosti šestih točk po 12 minutah (17:23), ko je Serge Ibaka zadel trojko sekundo pred koncem uvodne četrtine.

Miami je drugo četrtino začel odlično in prišel do preobrata (26:25). Lowry je odgovoril s tremi prostimi meti in trojko. Toronto je imel ob odmoru štiri točke naskoka (44:48).

Fred VanVleet je bil najboljši igralec tekme. Z rekordom kariere (36 točk) je bil najzaslužnejši za zmago Raptorsov. Foto: AP

Raptorsi povedli že za 17 točk
Drugi polčas je OG Anunoby odprl s trojko, razigral se je še VanVleet, ki je povišal prednost Raptorsov na 48:61. Dragić je s trojko znižal, a je nato Marc Gasol zadel dva prosta meta in še trojko. Sredi tretje četrtine so imeli Raptorsi že 17 točk naskoka (51:68).

Dragić zrežiral preobrat
Erik Spoelstra je iskal razigrane igralce in jih našel. Duncan Robinson, Tyler Herro in Kelly Olynyk so bili natančni izza črte. V zadnji minuti tretjega dela igre je Dragić nanizal šest točk. Ob pisku sirene je z izjemnim polaganjem znižal na 79:84.

Zalet je Vročica prenesla tudi na začetek zadnje četrtine. Jae Crowder je bil natančen izza črte, nato je Dragić izenačil na 84:84 in v naslednjem napadu zadel še trojko z leve strani za vodstvo Miamija s 87:84.

Toronto bolj zbran v končnici
Trener prvakov Nurse je takoj vzel minuto odmora in njegovi izbranci so se le zbrali. Sedem minut pred koncem je Olynyk prejel nešportno osebno napako. Kyle Lowry je to kaznoval z dvema prostima metoma, nato pa je Serge Ibaka s polaganjem in zabijanjem zaokrožil delni izid 9:0 za Raptorse, ki so povedli z 98:92.

Anthony Davis je v soboto proti Torontu iz igre metal le 2/7. Tokrat je Utahu že v prvem polčasu nasul 24 točk. Foto: Reuters

Dve izgubljeni žogi usodni za Vročico
Miami je imel vseeno lepo priložnost za zmago. Crowder je s trojko znižal na 99:102, nato pa je Dragić s polaganjem ujel priključek 41 sekund pred koncem. Dodatnega prostega meta za izenačenje ni zadel. Po zgrešenem metu Lowryja je imela Vročica napad za zmago, vendar je Dragić neuspešno podal do Butlerja in žoga se je odbila v avt. Gasol je zadel le en prosti met (101:103), vendar je Butler izgubil žogo sedem sekund pred koncem. Pascal Siakam in OG Anunoby sta s prostima metoma potrdila zmago Raptorsov.

Lakersi potrdili prvo mesto na Zahodu
V večernem derbiju so LA Lakersi premagali Utah s 116:108 in si zagotovili prvo mesto na Zahodu. Po bledi predstavi proti Torontu v soboto so Jezerniki prikazali pravi obraz. Blestel je Anthony Davis, ki je proti Raptorsom popolnoma odpovedal. Tokrat je bil razred zase, prispeval je 42 točk in 12 skokov.

Shake Milton je zagotovil zmago Philadelphii. Foto: Reuters

Sredi tretje četrtine je Utah še vodil z 71:67, nato pa so Lakersi z delnim izidom 14:0 prišli do odločilne prednosti, ki je v zadnji četrtini niso več izpustili. LeBron James je dosegel 22 točk, Dwight Howard pa jih je dodal 11.

Pri Utahu je izstopal Donovan Mitchell s 33 točkami. Lakersi so dobili vse tri medsebojne tekme v tej sezoni.

Milton potopil Spurse
Phialdelphia je bila v napetem srečanju boljša od San Antonia s 132:130. Odločil je Shake Milton s trojko 7,2 sekunde pred zadnjim piskom sirene. To je bil grenek poraz za Spurse, ki lovijo osmo mesto na Zahodu.

Tekme 3. avgusta:
MIAMI – TORONTO
103:107 (17:23, 27:25, 35:36, 24:23)
Dragić 25 (9/14 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 4/5), 5 skokov in 5 podaj v 28 minutah, Olynyk 17 (4/11 za tri), Crowder in Butler po 16, Herro 12, Adebayo 10, Robinson 3, Nunn in Iguodala po 2; VanVleet 36 (7/12 za tri, prosti meti 13/13), Siakam 22 (4/7 za tri), Ibaka 15, Lowry 14, Anunoby in Powell po 7, M. Gasol 6.

OKLAHOMA CITY – DENVER * 113:121
Gilgeous Alexander 24, Paul 23 in 8 podaj, Gallinari 20; Porter Jr. 37 (12/16 iz igre, 4/6 za tri) in 12 skokov, Jokić 30 (10/21 iz igre), 12 skokov in 10 podaj, Millsap in Morris po 17.