Luka Dončić je dosegel tretji trojni dvojček na petih tekmah v
Luka Dončić je dosegel tretji trojni dvojček na petih tekmah v "mehurčku". Foto: Reuters

Mavericksi so dosegli drugo zmago na petih tekmah v Orlandu. Obramba je še vedno povprečna, a z novo sijajno predstavo 21-letnega Ljubljančana so tokrat dosegli težko prigaran uspeh. Dončić je zbral kar 19 podaj, kar je rekord kariere v Ligi NBA. To je bil njegov 17. trojni dvojček sezone, kar je največ med vsemi košarkarji lige.

Bucksi, ki so si že zagotovili prvo mesto na Vzhodu, so dve minuti pred koncem povedli s 119:112, nato pa do konca rednega dela srečanja niso dosegli niti točke. Dončić je z dvema prostima metoma 21 sekund pred koncem izsilil podaljšek.

V dodatnih petih minutah so Mavericksi ves čas vodili. Milwaukee se je približal na 133:130, vendar je Dončić z lebdečim polaganjem 11 sekund pred zadnjim piskom sirene potrdil zmago Dallasa.

Antetokounmpo pohvalil Dončića
Milwaukee je dobil le dve od petih srečanj v "mehurčku" in še lovi formo za končnico, ki se bo začela 17. avgusta. Bucksi so izgubili obe medsebojni tekmi z Mavericksi v tej sezoni. Glavni kandidat za MVP-ja Giannis Antetokounmpo je prispeval 34 točk in 13 skokov. Prav toliko jih je dosegel Brook Lopez, ki je zadel šest trojk.

"Zelo sem svež in skušam poiskati pravo odločitev. Še vedno se zgodi, da se odločim za met ob nepravem trenutku," je povedal Dončić.

"Luka je eden izmed najbolj talentiranih košarkarjev, proti katerim sem igral. Celotno ekipo je naredil boljšo in še ima prostor za napredek," ga je pohvalil Antetokounmpo.

Dončić je prejemal čestitke z vseh strani. Foto: Reuters

Lopez poskrbel za preobrat v drugi četrtini
Dallas je precej bolje začel tekmo in si hitro nabral dvomestno prednost (24:13), v zadnjih 52 sekundah pa je Milwaukee s sedmimi zaporednimi točkami ujel priključek (35:32).

Dorian Finney-Smith je v drugi četrtini povišal na 50:39, vendar so Mavericksi znova zelo slabo igrali v obrambi. Razigral se je Brook Lopez, ki je v zadnjih treh minutah pred odmorom nanizal kar 14 točk. Zadel je tudi dve trojki. Če so ga Mavsi pokrili, pa je prodrl in silovito zabil. Milwaukee je z delnim izidom 21:8 prišel do prednosti ob odmoru (62:71).

Dončić izsilil podaljšek
Tretjo četrtino je Dallas dobil z 31:20 in prišel do vodstva s 93:91. Zalet je prenesel na začetek zadnje četrtine. Bucksi štiri minute niso dosegli niti točke. Dončić je s trojko z devetih metrov povišal na 101:93 in trener Mike Budenholzer je takoj vzel minuto odmora. Večer sezone je imel Lopez, ki je z dvema trojkama zrežiral nov preobrat (107:110). Milwaukee je zlahka dosegal koše in si z delnim izidom 9:0 po košu Erica Bledsoeja dve minuti in pol pred koncem priigral sedem točk naskoka (112:119).

Do konca rednega dela nato Bucksi niso dosegli niti točke več. Dončić je po prodoru izsilil osebno napako, sodniki so dosodili šesto Antetokounmpu, vendar so po izzivu Bundeholzerja spremenili odločitev, saj se Grk ni dotaknil Ljubljančana. Khris Middleton je prejel osebno napako, Dončić pa je z dvema prostima metoma izenačil. George Hill je zgrešil odprt met za tri točke za zmago Milwaukeeja in na vrsti je bil podaljšek.

S podajo med nogama našel Kleberja
Dallas je sanjsko odprl dodatnih pet minut. Tim Hardaway Jr. je zadel za tri točke, nato pa je bil izza črte dvakrat natančen še Dorian Finney-Smith. Vodstva s 128:119 Mavericksom ni uspelo zadržati. Antetokounmpo je nanizal osem točk za znižanje na 133:130. Najlepšo akcijo tekme sta uprizorila Dončić in Maxi Kleber. Ljubljančan je med nogama podal žogo do Nemca, ki se je izkazal z zabijanjem. V ključni akciji tekme je Dončić prodrl v raketo in spretno zadel 11 sekund pred koncem. Po hitrem zabijanju Antetokounmpa je zmago potrdil Finney Smith z zadetim prostim metom.

McGruder s trojko potopil Portland
Na uvodni sobotni tekmi so LA Clippersi premagali Portland s 122:117. Blazersi, ki lovijo osmo mesto na Zahodu, so vodili večji del srečanja. Damian Lillard je 41 sekund pred koncem s polaganjem poskrbel za vodstvo s 117:115.

Rodney McGruder je Clippersom zagotovil novo zmago in soigralci so bili navdušeni. Foto: Reuters

Rodney McGruder je nato zadel trojko za vodstvo Clippersov. Portland je imel dovolj časa za zadnji napad, Lillard je znova prodrl pod obroč. Po osebni napaki McGruderja pa je zgrešil oba prosta meta, JaMychal Green in Landry Shamet sta s prostima metoma potrdila zmago Clippersov, ki so igrali brez Kawhija Leonarda. MVP lanskega finala je počival, saj bo Clippersom zelo težko odvzeti drugo mesto. Vse torej kaže na obračun z Dallasom v uvodnem krogu končnice.

Odlični Warren zrežiral zmago Indiane
Indiana je bila s 116:111 boljša od LA Lakersov. To je bil že tretji zaporedni poraz vodilne ekipe Zahoda, ki v Orlandu ne blesti. Jezerniki so si že v ponedeljek zagotovili prvo mesto po koncu rednega dela, od takrat pa so še brez zmage.

T. J. Warren, ki je pred tednom dni Philadelphii nasul 53 točk, je v življenjski formi. Pacersi bodo zelo neugoden tekmec v uvodnem krogu končnice na Vzhodu. Foto: Reuters

Junak srečanja je bil T. J. Warren, ki je Lakersom nasul kar 39 točk. V zadnji minuti in pol je nanizal kar sedem točk. Najprej je poskrbel za vodstvo Indiane s 109:108, nato pa je bil natančen še v naslednjem napadu. Quinn Cook, ki je zadel pet trojk, nato ni bil natančen izza črte. Deset sekund pred koncem je Warren zadel še izjemno trojko z osmih metrov za 114:108.

LeBron James je bil najboljši strelec Lakersov z 31 točkami, potem ko je počival v četrtek proti Houstonu. Anthony Davis je imel znova slab strelski večer, dosegel je le osem točk (3/14 iz igre).

Sunsi ostajajo edina neporažena ekipa
Phoenix ostaja edina ekipa, ki še ni izgubila v "mehurčku". Sunsi so odpravili Miami s 119:112 in se približali devetemu mestu, ki zagotavlja dodatne kvalifikacije, saj je razlika do osmouvrščene ekipe zelo majhna.

Vročica je bila znova zelo oslabljena. Goran Dragić je izpustil drugo zaporedno tekmo zaradi zvina levega gležnja, Jimmy Butler pa ima poškodovan desni gleženj.

Devin Booker je bil najboljši strelec tekme s 35 točkami, Jevon Carter jih je dodal 20, zadel je šest trojk. Pri Miamiju sta Duncan Robinson in Tyler Herro prispevala po 25 točk.

Tekme 8. avgusta:
DALLAS
– MILWAUKEE
* 136:132 (35:32, 27:39, 31:20, 26:28)
Dončić 36 (12/24 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 9/10), 19 podaj in 14 skokov v 42 minutah, Finney Smith 27 (6/12 za tri) in 11 skokov, Porzingis 26 (9/24 iz igre) in 11 skokov, Kleber 15, Burke 10, Hardaway 8, Jackson in Wright po 6, Se. Curry 2; Antetokounmpo (13/26 iz igre, 1/7 za tri, 13 skokov) in B. Lopez (6/12 za tri) po 34, Middleton 21 in 11 podaj, Bledsoe 15, Hill 9, Connaughton 8, Matthews 6, Williams 4, DiVincenzo 1.