Dennis Schröder je imel veliko dela z pokrivanjem Dončića. Foto: Reuters

Razlike na Zahodu so zelo majhne in v zadnjih treh tednih rednega dela je vsaka tekma pomembna. Porzingis je v tej sezoni redno izpustil drugo tekmo, če je Dallas igral v zaporednih večerih. Latvijec je bil tokrat v začetni peterki. Porzingis je pred predčasnim odhodom v garderobo zbral 19 točk in šest skokov.

Anthony Davis, ki je zadnjič igral 14. februarja, se je vrnil na parket. Igral je le v prvem polčasu, v 17 minutah je zbral le štiri točke (2/10 iz igre). Brez Davisa so aktualni prvaki dobili 14 od 30 tekem in padli na peto mesto na Zahodu. LeBron James, ki si je 20. marca zvil gleženj, aprila še ne bo stopil na parket. Manjkal je tudi center Marc Gasol. Ekipi se bosta v Dallasu drugič pomerili že v soboto.

Kentavious Caldwell-Pope je s predstavo sezone prispeval 29 točk, šestkrat je bil natančen izza črte. Dennis Schröder je dodal 25 točk in 13 podaj, Andre Drummond pa 14 točk in kar 19 skokov. Zanimivo tekmo v American Airlines Centru si je ogledalo 4.440 gledalcev. Lokalne oblasti zdaj dovolijo že četrtino celotne zmogljivosti.

Anthony Davis je izpustil kar 30 tekem. Zelo se je poznalo, da še ni ujel ritma v napadu. Zgrešil je nekaj lahkih metov. Foto: Reuters

Dončić brez meta iz igre v prvi četrtini
Branilcem naslova je uspel boljši štart, hitro so si priigrali osem točk naskoka (6:14). Porzingis je bil razigran v prvi četrtini in z devetimi točkami je poskrbel za vodstvo Dallasa z 31:26 po 12 minutah. Dončić se v prvi četrtini sploh ni odločil za met iz igre, zelo dobro ga je pokrival Schröder.

Dallas do lepe prednosti ob odmoru
Na začetku druge četrtine mu je steklo. V 15. minuti je prvi točki dosegel iz prostih metov, že v naslednjem napadu pa je zadel trojko iz levega kota prek iztegnjene roke Davisa. Do odmora je nato zbral 13 točk in Mavericksi so po prvem polčasu vodili z 62:51.

Porzingis si je zvil gleženj v tretji četrtini in se ni več vrnil v igro. Foto: Reuters

Številni preobrati v tretji četrtini
Jezerniki so ekspresno izničili zaostanek na začetku drugega dela. Kentavious Caldwell-Pope je z dvema trojkama poskrbel za delni izid 11:0. Dallas je imel takoj pripravljen odgovor. Dončić je s trojko tehtnico znova prevesil na stran gostiteljev (72:62).

Schröder v tretji četrtini ni več pokrival Dončića, ampak se je posvetil napadu. Z 12 točkami je bil najzaslužnejši za novo vodstvo Lakersov (76:79). Porzingis si je zvil gleženj tri minute pred koncem tretje četrtine. V velikih bolečinah je obležal na parketu in kmalu zatem odšel v garderobo. Dončić je tudi v tretji četrtini zbral 13 točk in Dallas je imel po 36 minutah štiri točke naskoka (94:90).

LeBron James bo počival še najmanj dva tedna. Lakersi ga zelo pogrešajo in zelo verjetno ne bodo imeli prednosti domačega igrišča v končnici. Foto: Reuters

Finney-Smith s trojko potrdil zmago
Na začetku zadnje četrtine je Dončić počival, JJ Redick pa ga je odlično nadomestil in povišal na 101:92. Lakersi so bili vseskozi blizu, a jim ni več uspelo prevzeti vodstva. Dorian Finney-Smith je nato zadel ključno trojko z desne strani za 113:106 in Dallasu je prednost uspelo ohraniti.

Shaq nasmejal Dončića s pozdravom v polomljeni slovenščini
"Naš cilj je najmanj šesto mesto po rednem delu. Nikakor ne želimo igrati dodatnih tekem. Preveč tekme proti slabšim ekipam smo izgubili zaradi slabe energije na parketu. Na domačem igrišču smo odigrali preveč sproščeno na prejšnjih tekmah. Vsako srečanje do konca rednega dela je treba vzeti resno. Izboljšati bo treba obrambo," je poudaril Dončić.

Shaquille O'Neal ga je po koncu izjave s studia televizijske postaje TNT pozdravil z adijo in ga pošteno nasmejal.

Milwaukee dobil obračun ekip z vrha Vzhoda
V obračunu ekip z vrha Vzhoda je Milwaukee premagal Philadelphio s 124:117. Giannis Antetokounmpo je dosegel 27 točk, Khris Middleton jih je dodal 24. Bobby Portis je zadel vseh pet metov za tri točke in Bucksi so dobili prvo tekmo na domačem parketu po petih zaporednih porazih.

Kemba Walker je blestel v TD Gardnu. Foto: Reuters

Joel Embiid ni imel strelskega večera (9/21 iz igre), vendar je bil vseeno najboljši strelec Philadelphie s 24 točkami. Zgoščen spored tekem je pustil posledice. Milwaukee je počival vse od ponedeljka, Sixersi pa so odigrali peto tekmo v zadnjih osmih dneh. Še posebej veliko energije jim je pobrala tekma proti Phoenixu v sredo.

Gostitelji so vodili od začetka do konca srečanja. Po treh četrtinah so povedli s 108:87, Sixersi pa so se prebudili v zadnji četrtini in se tudi nevarno približali, preobrat pa jim ni uspel.

Walker zrežiral zanesljivo zmago Bostona
Boston je ugnal Phoenix z 99:86 v TD Gardnu. Blestel je Kemba Walker, ki je z 32 točkami izenačil rekord sezone. Pri Celticsih je manjkal Jaylen Brown zaradi poškodbe levega ramena. Jayson Tatum je prispeval 15 točk, zgrešil pa je kar 14 metov iz igre (3/17).

Chris Paul je zbral 22 točk, 8 skokov in 8 podaj za Sunse, ki so delovali utrujeno po zmagi v Philadelphii v sredo. Devin Booker je prejel šesto osebno napako že štiri minute in pol pred koncem.

Tekme 22. aprila:

Luka Dončić potopil Lakerse

DALLAS – LA LAKERS
115:110 (31:26, 31:25, 32:39, 21:20)
Dončić 30 (9/21 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 9/11), 9 skokov in 8 podaj v 36 minutah, Porzingis 19 (6/11 iz igre), Richradson 13, Cauley Stein 11, Powell in Finney Smith po 10, Hardaway 8, Brunson in Redick po 7; Caldwell Pope 29 (6/12 za tri), Schröder 25 (9/13 iz igre) in 13 podaj, Drummond (19 skokov) in Harrell po 14, Kuzma 8, Caruso 5, Davis (2/10 iz igre), Morris in Horton Tucker po 4, McLemore 3.

BOSTON – PHOENIX 99:86
Walker 32 (5/11 za tri), Tatum 15 in 11 skokov, Smart 11; Paul 22 (8/17 iz igre), 8 skokov in 8 podaj, Bridges in Booker po 15.

ORLANDO – NEW ORLEANS 100:135
Cannady (3/5 za tri) in Bamba (12 skokov) po 17; Ingram 29 (11/17 iz igre), Williamson 23 (9/12 iz igre), Hernangomez 18 in 12 skokov.

MILWAUKEE – PHILADELPHIA 124:117
G. Antetokounmpo 27 (8/15 iz igre, prosti meti 10/18) in 16 skokov, Middleton 24 (10/17 iz igre), Portis 23 (5/5 za tri), B. Lopez 16 (4/7 za tri); Embiid 24 (9/21 iz igre), Milton 20 (3/5 az tri), Harris 18.

SAN ANTONIO – DETROIT 106:91
White 26 (8/17 iz igre), Walker 18 (4/5 za tri), Pöltl 17 in 11 skokov; J. Jackson 29 (11/20 iz igre), F. Jackson 14.

CHICAGO – CHARLOTTE 108:91
Vučević (16 skokov), White in Young po 18; Graham 16, Bridges 13.

Dončić: Potrebovali smo to zmago