Luka Dončić je bil neustavljiv v prvem polčasu. Foto: AP

20-letni Ljubljančan je blestel predvsem v prvem polčasu, ko je nanizal 24 točk, Mavericksi pa so imeli ob odmoru 12 točk naskoka (52:64). Gostitelji so najboljšo igro prikazali v tretji četrtini, ko so edinkrat na tekmi povedli (69:68). Dallas si je odločilno prednost nabral v zadnjih minutah tretje četrtine in v uvodnih treh minutah zadnje četrtine (89:101). Orlandu se nato ni več uspelo nevarno približati.

Maxi Kleber je dodal 26 točk, kar je rekord kariere za Nemca. To je bila že 19. zmaga Mavericksov na gostovanju. V prejšnjih dveh sezonah skupaj so v gosteh zmagali le 18-krat.
Evan Fournier je bil najboljši strelec Orlanda z 28 točkami, Nikola Vučević je dodal 27 točk in 12 skokov. Gostitelji so imeli katastrofalen met izza črte (9/43).

Tri trojke Dončiča za visoko vodstvo Mavericksov
Dončič, ki je pretekli konec tedna odigral dve tekmi na vikendu All Star v Chicagu, je hitro ujel pravi ritem. Dosegel je uvodni točki s polaganjem, nato pa je zadel trojko prek iztegnjene roke James Ennisa. V prvi četrtini je bil še dvakrat natančen izza črte. S 15 točkami je zrežiral visoko vodstvo Mavericksov (18:34).

Sredi druge četrtine se je Dončić vrnil v igro in s polaganjem takoj povišal na 34:49. Evan Fournier je odgovoril z dvema zaporednima trojkama, Orlando pa je imel ob odmoru 12 točk zaostanka (52:64). Dončić je v prvem polčasu prispeval 24 točk, 5 skokov in 5 podaj.

Orlando na krilih Fournierja do preobrata
Na začetku tretje četrtine so se gostitelji razleteli po parketu. Z devetimi zaporednimi točkami so prvič in hkrati tudi zadnjič na tekmi prevzeli vodstvo (69:68) po polaganju odličnega Fournierja (18 točk v tretji četrtini). Rick Carlisle je takoj vzel minuto odmora, ki je prinesla zasuk. Dallas je končal tretjo četrtino z osmimi zaporednimi točkami in znova je prevzel vodstvo (84:91).

Kleber neustavljiv v zadnji četrtini
Ko je na začetku zadnje četrtine Dončić sedel na klopi, so njegovi soigralci še povišali prednost. Jalen Brunson je nanizal pet točk, sijajni Kleber pa je zadel tri trojke. Devet minut pred koncem je prednost gostov narasla na 12 točk (89:101). Kleber je bil neustavljiv in Orlandu se ni več uspelo približati. Piko na i je 57 sekund pred koncem s trojko po značilnem koraku nazaj postavil Dončić.

Oklahoma unovčila 19 izgubljenih žog Denverja
Dallas, ki bo v noči s sobote na nedeljo gostoval v Atlanti, ostaja na sedmem mestu. 34 zmag in 22 porazov ima tudi Oklahoma, ki je premagala Denver s 113:101. Po treh četrtinah so Nuggetsi zaostajali le za točko, gostitelji pa so zadnjo četrtino dobili kar s 35:24.

Blestel je Chris Paul, ki je dosegel 29 točk, štirikrat je bil natančen izza črte. Steven Adams je dodal 19 točk in 17 skokov. Oklahoma je dobila 11 izmed zadnjih 14 tekem. Nuggetse je pokopalo 19 izgubljenih žog. Trener Michael Malone je bil besen: "48 minut sem govoril, da moramo biti zbrani. Iz ene napake smo šli v drugo." Tudi 32 točk Nikole Jokića ni pomagalo.

Anthony Davis je že v 2. minuti tekme v Staples Centru dobil močan udarec v nogo. Odšel je v garderobo in se vrnil v drugi četrtini. Z 28 točkami in 13 skoki je močno pripomogel k zmagi Lakersov nad Memphisom s 117:105. Foto: Reuters

Mestni derbi v Staples Centru bo 9. aprila
Vodstvo Lige NBA je sporočilo, da bo mestni derbi v Los Angelesu med Lakersi in Clippersi na sporedu 9. aprila. Tekma je bila 28. januarja preložena, saj je dva dni predtem v nesreči helikopterja umrl legendarni Kobe Bryant. V zelo zgoščenem sporedu tekem rednega dela je bilo težko najti termin, ki ustreza obema ekipama. Jezerniki bodo zdaj tri dni zapored igrali v Staples Centru. Najprej bodo gostili Golden State, nato Chicago in tretji dan še Clipperse.

Lakersi odpustili Cousinsa, prihaja Markieff Morris
Lakersi so se odločili, da izpraznijo mesto za Markieffa Morrisa, ki se je dogovoril za odkup pogodbe pri Pistonsih. Odpustili bodo centra DeMarcusa Cousinsa, ki v tej sezoni ni odigral še nobene tekme zaradi poškodbe kolena, ki jo je staknil v junijskem finalu Lige NBA med Torontom in Golden Statom. V letošnji sezoni še ne bo smel na parket, poleti pa bo postal prost igralec.