Mirza Begić je bil s 14 točkami med najboljšimi v ljubljanski ekipi na srečanju v Carigradu.
Mirza Begić je bil s 14 točkami med najboljšimi v ljubljanski ekipi na srečanju v Carigradu. "Čestitke Bešiktašu za zmago. Domačini imajo zelo izkušene igralce in dobrega trenerja. Prvi polčas smo odprli premehko, nismo igrali kot ekipa. Med glavnim odmorom smo v garderobi strnili vrste, v drugem polčasu zaigrali bolje v obrambi in se začeli počasi vračati v igro, a za preobrat je na koncu zmanjkalo energije." Foto: www.alesfevzer.com
Jan Špan
Jan Špan se je razigral v drugem polčasu, ko je dosegel 16 od svojih 18 točk. Špan je bil ob Sametu Geyiku najboljši strelec tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Nikitović je pred dnevi na klopi Ljubljančanov zamenjal Zorana Martića, pod čigar vodstvom je ekipa zašla v rezultatsko krizo. Nikitović je tokrat doma pustil Roka Badžima, Jaleka Feltona, Erjona Kastratija, Bojana Radulovića, Igorja Tratnika in Petra Vujačića.

Mrk zmajev v drugi četrtini
Olimpija se je uvodno četrtino dobro držala in na odmor odšla le s tremi točkami zaostanka (27:24). Zmaji so slabo odprli drugo četrtino, saj so domači hitro povedli s +11 (35:24), nato pa še stopnjevali ritem. Bleda Olimpija nikakor ni našla pravih rešitev ne v napadu (izgubila je 12 žog) ne v obrambi, tako da je razlika v 18. minuti narasla na +20 (55:35). Polčas se je končal s 57:39.

Olimpija prišla na -5
Zmaji so se v tretji četrtini pobrali. Vztrajno so nižali zaostanek in se ob koncu tega dela približali le na -5 (71:66). Razigral se je Jan Špan, ki je 13 od 15 točk dosegel v tretji četrtini. Semafor je pred zadnjim delom kazal 75:68. Olimpija je v zadnjem delu skušala priti do preobrata, a bliže kot na -5 (77:72) ni šlo.

Jan Špan je bil skupaj s Sametom Geyikom najboljši strelec tekme. Dosegla sta po 18 točk. Mirza Begić in Miha Lapornik sta jih za zmaje dodala po 14.

"Bešiktaš ima zelo izkušene igralce, v prvem polčasu pa so preprosto igrali bolje kot mi. Naš načrt je bil, da v prvem polčasu zaigramo enako kot naši tekmeci, čvrsto in energično. V drugem polčasu smo takšno igro tudi pokazali. Na prihajajoči tekmi moramo zaigrati bolje, biti bolj čvrsti in prikazati boljšo igro v obrambi, da nato igra steče tudi v napadu, in ne obratno," je po tekmi ocenil trener Nikitović.

Liga prvakov se bo nadaljevala po reprezentančnem premoru. Ljubljančani bodo 12. decembra gostovali pri Strasbourgu, proti kateremu so v prvem krogu v Ljubljani izgubili za deset točk. V soboto bodo v Ligi ABA gostili FMP.