Ljubljančani ostajajo brez zmage v tej sezoni na domačem parketu v Ligi prvakov. Belgijci so se veselili četrte zaporedne zmage, od 3. novembra pa so na 15 tekmah izgubili le trikrat. Zmagali so tudi na zadnjih štirih gostujočih tekmah v Ligi prvakov.

Petrol Olimpija izgubila tik pred piskom sirene

Zmaji dobili skok kar s 46:23
Olimpija je pred 200 gledalci vodila večji del srečanja in imela tudi veliko premoč v skoku (46:23). Gostje so delovali nemočno, vendar so jih izbranci z zelo slabo igro v zadnjih desetih minutah vrnili v igro. Trener Saša Nikitović je počitek namenil Mirzi Begiću in Domnu Lorbku.

Schwartz vrnil Belgijce v igro
Po treh četrtinah so imeli zmaji še vse pod nadzorom, vodili so s 60:52. Roko Badžim je s trojko povišal na 63:52 in gostje so se znašli v velikih težavah. Ljubljančani nato več kot pet minut niso dosegli niti točke. Loic Schwartz je bil dvakrat zapored natančen izza črte in Belgijci so se popolnoma približali pet minut pred koncem (63:62).

Spretni Fieler odločil tekmo
V napeti končnici je Nemanja Đurišić minuto in pol pred koncem zadel za vodstvo Oostendeja (67:68), Schwartz je nato zadel le enega izmed dveh prostih metov. Zmaji so imeli zadnji napad, Šamanić pa je štiri sekunde pred koncem z dvema prostima metoma izenačil na 69:69. Po minuti odmora je Fieler prodrl pod koš z desne strani in žogo od table položil skozi mrežico.

Moštvi sta se v Ligi prvakov prvič pomerili 30. oktobra v Belgiji, kjer so zmaji sklenili niz sedmih tekem v 14 dneh in slavili edino zmago v sezoni v Ligi prvakov. Z izjemno predstavo Jana Špana, ki je dosegel 23 točk in si prislužil mesto v najboljši peterki četrtega kola Lige prvakov, so zmagali z 79:73.

Trije dnevi počitka bodo zelo koristili
To je bila že četrta tekma v zadnjih petih dneh, sledijo pa trije dnevi počitka od tekem, ki jih bodo imeli do nedeljskega obračuna Lige ABA s Cibono.

Šamanić: Oostende je zadel zelo srečen met
"Znova smo prikazali dobro in borbeno predstavo, pokazatelj tega je zagotovo število skokov, predvsem v napadu. Igrali smo ekipno, vseh 40 minut, a na koncu so nas zlomile naše izgubljene žoge, saj smo dvoboj sklenili s kar 19 izgubljenimi žogami. Po naših napakah je belgijsko moštvo s hitrimi protinapadi dosegalo lahke točke, to pa ne velja za takrat, ko so nas napadali na postavljeno obrambo. Po devetih dneh in šestih tekmah smo pokazali veliko energije in nekaj dobrih trenutkov," je pojasnil trener Nikitović.

Šamanić je dodal: "Kljub temu, da smo v zadnjih dveh tednih odigrali precejšnje število tekem, smo zaigrali zelo energično. Prikazali smo zelo dobro igro v obrambi, prevladovali smo tudi v skoku. Oostende je zadel zelo srečen met in tako večer zaključil z zmago."