LeBron James je takole zabil ob Dirku Nowitzkemu. Foto: EPA
Carlos Boozer je ob 14 točkah zbral še 10 skokov. Foto: EPA

Zvezdnik Clevelanda je drugo dragoceno nagrado v treh letih dobil po zaslugi 27 točk (12/22), 9 podaj in 8 skokov. Svojo predstavo v New Orleansu je začinil z izjemnim zabijanjem v zadnji minuti. Kaj lahko bi bil MVP tudi Ray Allen, ki je v zadnjih 3 minutah in 15 sekundah zadel tri trojke in ob metu 10/14 dosegel 28 točk, 14 v zadnji četrtini.

Bryant sedel na klopi
Pri Zahodu, kjer je Kobe Bryant zaradi poškodbe igral le 3 minute in edini tekmo končal brez dosežene točke, so bili z 18 točkami najučinkovitejši Carmelo Anthony, Amare Stoudemire in Brandon Roy.

Živalsko zabijanje Jamesa
Zahod, ki je po treh četrtinah zaostajal za 13, je v igro vrnil Chris Paul. Branilec New Orleansa je tekmo pred domačimi navijači končal s 16 točkami in 14 podajami. Zahod je povedel 122:119, toda Allen je odgovoril z dvema trojkama, srečanje pa je z "živalskim" zabijanjem ob štirih obrambnih igralcih dokončno odločil James.

"Lani so nas premagali res visoko. Tega letos nismo mogli dopustiti. Zelo smo si želeli te zmage," je bil zadovoljen James, ki je z drugo nagrado za MVP-ja tekme All Star postal 11. košarkar v zgodovini, ki je to lovoriko dobil dvakrat ali večkrat. Lani je Zahod slavil s 153:132.

Vzhod je zmagal tretjič v zadnjih štirih letih, prednost po 57 medsebojnih obračunih pa je povišal na 35:22.