Luka Dončić je bil znova najboljši strelec Dallasa, čeprav mu met ni stekel. Foto: AP

Tri tedne pred 20. rojstnim dnem je bil najboljši slovenski športnik preteklega leta na parketu 35 minut. Met mu ni stekel (5/20 iz igre, 2/10 za tri), a je s šestimi zaporednimi točkami in lepo podajo do Doriana Finney-Smitha preprečil napeto končnico v American Airlines Centru. Prvi trojni dvojček je dosegel 21. januarja proti Milwaukeeju, drugega pa šest dni zatem proti Torontu. Obe tekmi so Mavericksi izgubili. Tokrat je bil precej bolj nasmejan, saj se je pred očmi komisarja Lige NBA Adama Silverja veselil zmage.

Randolph in Jackson prihajata iz Sacramenta
Najboljši strelec Dallasa v lanski sezoni Harrison Barnes (v zadnji četrtini je sedel na klopi) se po menjavi igralcev seli v Sacramento. Kingsi so v Teksas poslali veterana Zacha Randolpha in Justina Jacksona. 26-letni Barnes je v letošnji sezoni v povprečju dosegal 17,8 točke na srečanje. Imel je pogodbo do konca sezone 2019/20, v naslednji sezoni bi zaslužil kar 25 milijonov ameriških dolarjev.

Menjava je postala uradna v drugem polčasu tekme in tudi zvezdnik Lakersov LeBron James, ki je gledal tekmo v Bostonu, je bil presenečen. Oglasil se je na Instagramu (glej levo).

12 točk Haradaway in aplavz za Porzingisa
Tim Hardaway jr. (12 točk, 5/16 iz igre) in Trey Burke sta debitirala v dresu Dallasa, Courtney Lee pa še ni dobil priložnosti. Kristaps Porzingis, ki je natančno pred letom dni odigral zadnjo tekmo v Ligi NBA, na parket ne bo stopil do konca letošnje sezone. V obleki je sedel na klopi in prejel velik aplavz občinstva.

Tim Hardaway jr. je bil nosilec igre New Yorka. Na uvodni tekmi v dresu Dallasa je dosegel 12 točk. Za Maverickse je v sezoni 2001/02 igral tudi njegov oče. Foto: Reuters

Dallas z delnim izidom 10:0 končal uvodno četrtino
V prvi četrtini je bil razigran najboljši strelec Sršenov Kemba Walker, ki je nanizal 13 točk (17:20). Gostitelji so uvodno četrtino končali z delnim izidom 10:0 v zadnjih dveh minutah in pol. Dončić je najprej mojstrsko poslal centra Codyja Zellerja v prazno in končal akcijo s polaganjem. Po izgubljeni žogi gostov je našel Tima Hardawaya, ki je silovito zabil. Četrtino je zaključil s trojko.

22 točk Walkerja do odmora
Walker je držal Charlotte v igri. Do odmora je prispeval kar 22 točk. Dallas je imel šest točk naskoka (52:46). Dončić je bil že blizu trojnega dvojčka s 13 točkami, osmimi skoki in sedmimi podajami v 17 minutah.

Charlotte boljši v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa Dallas skoraj štiri minute ni dosegel točke in Charlotte je prevzel vodstvo (54:55). Nicolas Batum je sredi tretje četrtine s trojko povišal na 60:64. Veteran Dirk Nowitzki je bil na veliko navdušenje navijačev natančen izza črte in po 36 minutah je imel Dallas tri točke naskoka (74:71).

Harrison Barnes je obsedel na klopi v zadnji četrtini. Zdaj se seli v Sacramento, ki je pred Dallasom in ima še vedno lepe možnosti za končnico. Foto: AP

Trojni dvojček skoraj devet minut pred koncem
Nemški veteran je zadel še eno trojko po podaji Dončića devet minut pred koncem za 79:73. Trojni dvojček je Dončiću uspel že osem minut in 45 sekund pred koncem, ko je zaposlil Dwighta Powlla.

Zeller ni imel rešitve za Dončića
Charlotte ni popustil in obetala se je napeta končnica. Tri minute in pol pred koncem je Dončić švignil mimo Zellerja in iz težkega položaja uspel spraviti žogo od table skozi obroč, dodal pa je še prosti met za 91:86. V naslednji akciji je bil natančen še izza črte po značilnem koraku nazaj, ko ga je spremljal prepočasni Zeller. Batum je odgovoril s trojko, vendar je nato Dončić podal do Finney-Smitha, ki je zadel z osmih metrov za 97:91 in gostje se niso več uspeli približati.

Poraz Denverja kljub trojnemu dvojčku Jokića
Brooklyn je premagal Denver s 135:130. Netsi so blesteli v uvodnih treh četrtinah, ko so si priigrali visoko prednost (108:87). Nikola Jokić je z desetim trojnim dvojčkom sezone (25 točk, 14 skokov in 10 podaj) približal Nuggetse, a jim preobrat ni uspel. D'Angelo Russell je prispeval 27 točk in 11 podaj za Brooklyn, ki je z 29. zmago že presegel dosežek iz lanske sezone.

Giannis Antetokounmpo je znova navdušil navijače v Milwaukeeju. Foto: Reuters

Nov magični večer Antetokounmpa
Giannis Antetokounmpo je poskrbel za predstavo večera. Washingtonu je nasul kar 43 točk, zgrešil je le štiri mete iz igre (17/21). Milwaukee ima že 40 zmag in je najboljša ekipa Lige NBA. Bucksi so odpravili Wizardse s 148:129, v prvi četrtini do dosegli kar 50 točk, do odmora pa že 85.

Spursi nemočni brez DeRozana in Aldridgea
Golden State je povozil San Antonio s 141:102. Trener Spursov Gregg Popovich je namenil počitek glavnima zvezdnikoma ekipe. LaMarcus Aldridge in DeMar DeRozan bosta igrala v četrtek v Portlandu. Prvaki so tretjo četrtino dobili kar 49:31. Klay Thompson je zadel štiri trojke, Kevin Durant in Stephen Curry pa po tri.

Johnson in Ellington odhajata v Phoenix
Četrtek je zadnji dan za menjave igralcev. Miami je v Phoenix poslal Tylerja Johnsona in Wayna Ellingtona, veteran Ryan Anderson pa prihaja na Florido.

Bullock okrepil Lakerse
Lakersi so dobili Reggieja Bullocka iz Detroita, v nasprotno smer pa poslali Svjatoslava Mihajluka in izbor v drugem krogu nabora. Bullock je specialist za mete izza črte, ki povrzočajo Jezernikom velike težave.

Washington zelo premešal zasedbo
Za menjavo igralcev sta se dogovorila tudi Washington in Chicago. Wizardsi so dobili Bobbyja Portisa in Jabarija Parkerja, Biki pa Otta Porterja. Washington je tudi Markieffa Morrisa poslal v New Orleans. Wesley Johnson je odšel v prestolnico. Wizardsi bodo tako končali sezono v precej spremenjeni zasedbi. Največji šok pa je seveda strgana ahilova tetiva zvezdnika Johna Walla, ki zelo verjetno tudi v naslednji sezoni ne bo igral.

Sredne tekme:
DALLAS - CHARLOTTE 99:93
Dončić 19 (5/20 iz igre, 2/10 za tri, prosti meti 7/9), 11 podaj in 10 skokov v 35 minutah, Finney Smith 15 (7/11 iz igre) in 10 skokov, Hardaway Jr. 12 (5/16 iz igre, 2/9 za tri), Powell (11 skokov) in Kleber po 11, Barnes 10, Brunson in Nowitzki po 8, Harris 5; Walker 30 (10/22 iz igre, 4/11 za tri), Lamb 15, Batum 14, Zeller 9 in 13 skokov, Graham in Monk po 7, Williams 5, Bridges 4, Biyombo 2.

BROOKLYN - DENVER 135:130
Russell 27 (10/23 iz igre, 6/9 za tri), Carroll 18 in 10 skokov, Harris 17; Jokić 25 (6/13 iz igre), 14 skokov in 10 podaj, Plumlee 24 (10/12 iz igre), Murray 19 in 11 podaj, Morris 18.

CHICAGO - NEW ORLEANS 120:125
Markkanen 30 (5/10 iz igre) in 10 skokov, LaVine 28, 8 skokov in 7 podaj, Dunn 18; Randle 31 (10/18 iz igre, 4/6 za tri), Diallo (7/8 iz igre) in Holiday (11 podaj) po 18, Okafor 13.

MILWAUKEE - WASHINGTON 148:129
Antetokounmpo 43 (17/21 iz igre, 3/3 za tri), Bledsoe 22 in 11 podaj, Brogdon 18 (3/4 za tri), Midleton 16; Beal 30 (12/22 iz igre) in 8 skokov, Bryant 26 in 14 skokov, Green 22 (5/9 za tri).

UTAH - PHOENIX 116:88
Mitchell 21, Gobert 16 in 12 skokov, Ingles (11 podaj) in O'Neale po 15; Jackson 27, Ayton 20 (10/19 iz igre) in 9 skokov.

SACRAMENTO - HOUSTON 101:127
Hield 20 in 10 skokov, Bjelica 15 (3/4 za tri), Giles 14; Harden 36 (13/26 iz igre, 8/13 za tri) in 6 skokov v 32 minutah, Green 25, Gordon 20, Paul 15 in 11 podaj.

GOLDEN STATE - SAN ANTONIO 141:102
Thompson 26 (11/13 iz igre, 4/5 za tri), Durant 23 (9/13 iz igre, 3/4 za tri), Curry 19 (3/5 za tri), Cousins 15; Mills 16, Gay 15, Bertans 12.