Dončić in soigralci tokrat niso imeli nobene možnosti za zmago. Foto: AP

Rick Carlisle je imel na voljo zelo premešano zasedbo. Po menjavi igralcev z New Yorkom in Sacramentom so številni nosilci igre odšli. Gostitelji so vse stavili na mete izza črte. Zadeli so kar 22 trojk iz 53 poskusov. Enajst igralcev je bilo natančnih pri metu za tri točke.

Blestel je Trey Burke, ki je prispeval 18 točk, 5 skokov in 5 podaj. Zadel je tri trojke in dokazal, da je velika okrepitev. Poleg njega je iz New Yorka prišel tudi Tim Hardaway, ki je dosegel 12 točk, Courtney Lee pa je igral le štiri minute. V dresu Maverickov je debitiral tudi Justin Jackson, ki je prišel iz Sacramenta. Na veterana Zacha Randolpha ne računajo več.

Antetokounmpo je bil v American Airlines Centru neustavljiv. Foto: Reuters

Giannis Antetokounmpo je znova dokazal, da je poleg Jamesa Hardna edini kandidat za najkoristnejšega igralca rednega dela. Grk je kraljeval v raketi, zlahka je zaključeval akcije in Mavsi ga nikakor niso uspeli zaustaviti. Nasul jim je 29 točk in ujel še 17 odbitih žog. Izkazal se je tudi center Brook Lopez z 20 točkami, Eric Bledsoe pa je zadel štiri trojke.

Vrnitev Dallasa po obupnem štartu
Gostje so odlično odprli srečanje. Antetokounmpo je s tremi prodori pod obroč poskrbel za hitro vodstvo z 8:0. Carlisle je hitro vzel minuto odmora. Gostitelji so se nato zbrali, precej bolj zavzeto so zaigrali v obrambi in po trojkah Hardawaya in Dirka Nowitzkega ujeli priključek (19:20). Po uvodnih 12 minutah je bil izid izenačen (29:29).

Bucksi blesteli v drugi četrtini
Tudi drugo četrtino je Milwaukee začel precej bolje, na krilih Antetokounmpa so Bucksi z delnim izidom 12:2 znova prišli do prednosti 10 točk (31:41). Dončić je odgovoril s trojko, a gostje so skoraj vsak napad uspešno zaključili. Minuto pred odmorom so s serijo 7:0 povišali prednost na 17 točk (45:62). Dončič je s trojko po koraku nazaj postavil izid polčasa (51:64). Do odmora je Ljubljančan nanizal 11 točk.

Ko je že kazalo na polom, je sledila ploha trojk
Prav nič se iz prvega dela niso naučili gostitelji, saj so tudi začetek tretje četrtine popolnoma prespali. Malcolm Brogdon je zrežiral delni izid 10:1 in Mavsom se je obetal pravi polom (52:74). V izgubljenem položaju so se Mavericksi sprostili in z nizom trojk prišli zraven. Burke, Dwight Powell in Ryan Broekhoff so bili natančni po dvakrat, enkrat pa Mowitzki, in prednost Milwaukkeja je po 36 minutah znašala le še osem točk (86:94).

Zelo je težko. Odšli so štirje igralci, ki so igrali v prvi peterki. Moram se privaditi na nov položaj.

Luka Dončić

Dončić sam ni zmogel preobrata
Antetokounmpo je prevzel odgovornost na začetku zadnje četrtine, s polaganjem in zabijanjem je hitro povišal prednost gostov (86:99). Dončiću je uspelo držati priključek s trojko po podaji Jalena Brunsona in z lebdečim polaganjem in dodatnim prostim metom ob prekršku Ersana Ilyasove (92:99). Milwaukee je do odločilne prednosti prišel z delnim izdiom 7:0 po trojki Bledsoeja in novem zabijanju Antetokounmpa pet minut pred koncem (98:114).

Carlisle: 80 točk iz rakete ‒ to je že smešno
"Antetokounmpo je odličen igralec, a 80 točk prejetih točk iz rakete je že prav smešno. V tej ligi je treba zaustaviti takšne prodore. Nismo imeli prave želje in energije," je bil jezen trener Carlisle.

Proti Orlandu bo verjetno debitiral Mirotić
Bucksi so se veselili že šeste zaporedne zmage in imajo 41 zmag, tudi na gostovanju so bili uspešni 18-krat. Trener Mike Budenholzer je Khrisu Middletonu namenil počitek, saj je že v soboto na sporedu tekma proti Orlandu, ko naj bi debitiral ostrostrelec Nikola Mirotić.

Tobias Harris je uspešno debitiral v dresu Sixersov. Foto: Reuters

Tekma s Portlandom v nedeljo že ob 21.00
Dallas je osmič izgubil na domačem parketu. Do današnjega večera je bil najhujši domači poraz proti New Yorku pred tremi meseci (106:118). V nedeljo ob 21.00 po slovenskem času jih čaka nova zahtevna domača preizkušnja proti Portlandu.

Harris dopolnil mozaik Sixersov
Derbi večera je bil v Philadelphii, kjer so Sixersi v novi podobi premagali Denver s 117:110. JJ Redick je zadel šest trojk iz sedmih poskusov in z rekordom sezone (34 točk) najbolj pripomogel k pomembni zmagi. Joel Embiid je imel trebušno gripo, a je vseeno zmogel 15 skokov in 12 podaj.

Tobias Harris, ki je prišel iz LA Clippersov, je začel v prvi peterki in navijače navdušil s 14 točkami in 8 skoki. Udarna peterka Philadelphie je sijajna, take niso imeli vse od leta 2001, ko so zadnjič igrali v finalu Lige NBA. Prvič je zaigral tudi Boban Marjanović, v 15 minutah je prispeval štiri točke. Nikola Jokić je dosegel nov trojni dvojček (27 točk, 10 skokov in 10 podaj), vendar se je Nuggetsom zelo poznalo, da sta manjkala Gary Harris in Paul Millsap.

Miami popolnoma popustil v končnici
Vse bolj se zapleta tudi boj za osmo mesto na Vzhodu. Miami je doživel grenak poraz v Sacramentu. Vročica je sredi zadnje četrtine vodila s 94:83, dve minuti pred koncem po polaganju Josha Richardsona pa še s tremi točkami naskoka (96:93). Kingsi so končali tekmo z delnim izidom 9:0, Buddy Hield je nanizal pet točk.

Petkove tekme:
DALLAS - MILWAUKEE 107:122
Dončić 20 (7/14 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 3/7), 3 skoki in 2 podaji v 27 minutah, Burke 18 (3/5 za tri), Powell in Hardaway po 12, Kleber 11, Finney Smith 9, Nowitzki in Broekhoff po 6, Brunson 5, Harris in Jackson po 3, Macon 2; Antetokounmpo 29 (13/19 iz igre) in 17 skokov, Lopez 20, Bledsoe (4/7 za tri) in Brogdon po 18, Brown 10, Ilyasova 8, Wilson 5, Snell, Hill in Connaughton po 4, Duval 2.

DETROIT - NEW YORK 120:103
Drummond 29 (12/15 iz igre) in 20 skokov, Griffin 26, Jackson 20 (4/5 za tri); Smith Jr. 31 (9/15 iz igre) in 8 podaj, Jordan 14 (5/5 iz igre) in 11 skokov.

PHILADELPHIA - DENVER 117:110
Redick 34 (11/15 iz igre, 6/7 za tri), Butler 22 (prosti meti 14/14), Embiid 15 in 12 skokov, Harris 14 in 8 skokov; Jokić 27 (11/22 iz igre), 10 skokov in 10 podaj, Murray 23, Barton 14, 8 skokov in 7 podaj, Lyles 13, Beasley 12.

WASHINGTON - CLEVELAND 119:106
Portis 30 (12/18 iz igre, 4/6 za tri), Beal 25 in 13 podaj, Green 15 in 8 skokov; Adel 27 (10/18 iz igre), Clarkson 24, Nwaba 17.

BROOKLYN - CHICAGO 106:125
Russell 23, Crabbe (5/9 za tri) in J. Harris po 19; Markkanen 31 (11/18 iz igre, 4/7 za tri) in 18 skokov, LaVine 26, Porter 18 (4/5 az tri), Dunn 14.

PHOENIX - GOLDEN STATE 107:117
Oubre 25 in 12 skokov, Ayton 23 (10/20 iz igre) in 12 skokov, Bridges in Jackson (8 skokov) po 19; Thompson 25 (4/5 za tri), Durant 21 in 8 skokov, Curry 20, 7 skokov in 7 podaj, Cousins 18, Green 13.

NEW ORLEANS - MINNESOTA 122:117
Davis 32 (11/15 iz igre) in 9 skokov, Holiday 27, Williams 19; Towns 32 (12/20 iz igre, 4/5 za tri) in 8 skokov, Wiggins 23 , 10 skokov in 7 podaj, Canaan in Teague po 12.

SACRAMENTO - MIAMI 102:96
Hield 23, Bogdanović 16, Barnes (3/9 iz igre, 2/4 za tri) in Fox po 12; Richardson 21, Whiteside 17 in 19 skokov, Wade 15.