Frank Ntilikina je imel znova veliko dela s pokrivanjem Dončića. Pet osebnih napak si je nabral takoj na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters

"Slabo smo igrali. To je to. Nismo imeli obrambe. Mislim, da je bila to naša najslabša tekma doslej," je po tekmi v slačilnici Madison Square Gardna povedal Dončić, ki so ga oblegali ameriški, slovenski, španski in drugi novinarji.

"Trojni dvojček mi ne pomeni ničesar. Raje bi imel zmago. Dobro je, ampak hočem zmagati," je na vprašanje o uspehu prostodušno odvrnil 20-letni slovenski košarkar, ki pa je tudi poudaril, da je redni del sezone še dolg: "Še veliko bo priložnosti za boljšo igro in uvrstitev v končnico lige."

"Hvala vsem, ki me gledate"
Na tribunah legendarne dvorane na Manhattnu se je zbralo veliko Slovencev, ki pa v nasprotju z lanskim organiziranim ogledom niso bili strnjeni, temveč raztepeni po vseh tribunah, vseeno pa so bili opazni. Dončić se je izrecno zahvalil slovenskim navijačem, ki ga zvesto podpirajo: "Hvala vsem, ki me gledajo. Sploh, ko se zbujajo ponoči. V čast mi je, da sem lahko iz Slovenije in vem, da me veliko ljudi gleda."

Po zmagi v Dallasu prejšnji petek so Knicksi gladko izgubili proti Chicagu in Clevelandu. Trener David Fizdale je prejel številne kritike in tokrat si je lahko pošteno oddahnil. Njegovi izbranci so se veselili tretje zmage, ostajajo pa trn v peti Mavericksov. Že lani so zmagali v Dallasu, v letošnji sezoni pa so dobili obe medsebojni srečanji.

Le Magic Johnson mlajši s trojnim dvojčkom v Madison Square Gardnu
To je bil že peti letošnji trojni dvojček za Dončića in 13. v karieri. Dallas je doživel drugi zaporedni poraz, zdaj ima šest zmag in pet porazov. V soboto je na sporedu nov velik test, saj v American Airlines Areno prihajajo vroči prvaki iz Toronta.

20-letni Ljubljančan je postal drugi najmlajši igralec, ki mu je uspel trojni dvojček v slovitem Madison Square Gardnu. Najmlajši je bil seveda legendarni Magic Johnson, ki je 5. februarja 1980 dosegel 19 točk, 11 podaj in 10 skokov. Takrat je imel 20 let in 175 dni. Johnson ni bil le novinec leta v sezoni 1979/80, ampak je na šesti tekmi finala z 42 točkami, 15 skoki in 7 podajami potopil Philadelphio in Lakersom zagotovil naslov prvaka, prejel pa je tudi naziv MVP finala.

Marcus Morris je bil na obeh tekmah usoden za Maverickse. Foto: Reuters

Morris junak napete končnice
Dončić je bil neustavljiv ob koncu tretje četrtine, ko je v minuti in šestih sekundah zadel tri zaporedne trojke. Dallas je izenačil na 87:87 po 36 minutah.

V napeti končnici je Seth Curry 38 sekund pred koncem izenačil na 101:101. Novinec RJ Barrett ni bil natančen, a sta nato za žogo skakala Julius Randle in Delon Wright. Ujel jo je Morris, ki se je 13 sekund pred zadnjim piskom sirene odločil za met izza črte in bil natančen. Dončić je pet sekund pred koncem znižal na 104:103, vendar je Frank Ntilikina z dvema prostima metoma potrdil zmago gostiteljev. Trener Dallasa Rick Carlisle ni imel več na voljo minute odmora in iz težkega položaja je Curry zgrešil trojko.

Robinson in Dončić najboljša v prvem polčasu
Gostitelji so z delnim izidom 9:0 prevzeli pobudo ob koncu prve četrtine. Ni se jim uspelo odlepiti, najbolj zaslužen za pet točk naskoka ob odmoru (58:53) pa je bil Mitchell Robinson, ki je v prvem polčasu dosegel 14 točk. Več jih je le Dončić, ki je odšel na odmor s 16 točkami, petimi podajami in štirimi skoki.

Porzingis je ob vsakem stiku z žogo prejel glasne žvižge s tribun. Foto: Reuters

"Luka Magic", ko je bil Ntilikina na klopi
Težave za New York so se začele po treh minutah igre v drugem polčasu, ko je odlični obrambni igralec Frank Ntilikina prejel dve zaporedni osebni napaki in s petimi je odšel na klop. Dallas je na krilih Dončića (15 točk v tretji četrtini) izid izenačil.

Po vodstvu Mavericksov je imel zadnjo besedo Morris
Sredi zadnje četrtine je Tim Hardaway zadel trojko z levega kota za prvo vodstvo Mavericksov od prve četrtine naprej (94:95). Odgovoril je Morris z metom za tri točke in Knicksi se vse do konca niso več znašli v zaostanku. 30-letnik, ki je prišel iz Bostona, je bogate izkušnje unovčil v končnici tekme.

Porzingis prejel žvižge ob vsakem stiku z žogo
Knicksi so 31. januarja poslali Kristapsa Porzingisa v Dallas, znebili so se tudi pogodbe Tima Hardawaya. Latvijec je zadnjo tekmo za New York odigral 6. februarja lani, ko si je strgal križne vezi na tekmi proti Milwaukeeju. Poleti je podpisal petletno pogodbo z Mavsi, v žep bo pospravil kar 158 milijonov ameriških dolarjev.

Lastnik Mavericksov Mark Cuban se je lahko le držal za glavo. Foto: Reuters

Že ob predstavitvi igralcev je visoki Latvijec slišal glasne žvižge. "KP sucks" je odmevalo s tribun Madison Square Gardna, kjer so bile zbrane številne znane osebnosti. Seveda ni manjkal niti legendarni režiser Spike Lee. Porzingis je zbral 20 točk in 11 skokov, a ni imel dobrega meta (7/17).

Grenek poraz za Latvijca
"Res je bilo zelo glasno v dvorani. Navijači so bili strastni. Seveda sem vse dobro slišal, a bil sem popolnoma osredotočen na dogajanje na parketu. Marsikaj so prebrali v medijih in seveda je bila taka reakcija. Najbolj me jezi, da smo izgubili. To je bil res grenek poraz," je pojasnil Porzingis, ki so ga Knikcsi izbrali kot četrtega na naboru leta 2015.

Vzdušje je bilo primerno tekmi končnice. Knicksi so med osmerico zadnjič igrali aprila 2013, v konferenčnem finalu so bili zadnjič leta 2000 proti Indiani, zadnji naslov pa so osvojili leta 1973, ko je bil legendarni Phil Jackson še njihov igralec!

Miami že do odmora razbil Cleveland
Miami je tik pod vrhom Vzhoda, zbral je že osem zmag. V Clevelandu si je Vročica odločilno prednost priigrala že do odmora (44:68). Na začetku zadnje četrtine je prednost znašala 22 točk (74:96), nato pa so Cavaliersi na krilih Kevina Lova (21 točk in 10 skokov) znižali na 88:98. V končnici so izbranci Erika Spoelstre mirno pripeljali tekmo do sirene, vodili so vse srečanje v Quicken Loans Areni.

Znova sta bila v glavnih vlogah novinca. Kendrick Nunn je nanizal 23 točk, Tyler Herro pa jih je dodal 16. Goran Dragić je prispeval 9 točk (3/10 iz igre) v 25 minutah.

Jrue Holiday in Paul George sta uprizorila šov v Smoothie King Centru. Foto: Reuters

Holiday zagrenil debi Georgea v dresu Clippersov
New Orleans je presenetil LA Clipperse (132:127). Blestel je Jrue Holiday, ki je dosegel 36 točk in v ključnih trenutkih kar trikrat ukradel žogo Paulu Georgeu. Zvezdnik je zaigral prvič za Clipperse. Poleti je prišel iz Oklahome, a je moral počivati zaradi poškodbe ramena.

George je bil najboljši strelec Clippersov s 33 točkami v 24 minutah. MVP junijskega finala Kawhi Leonard je počival že tretjo tekmo v letošnji sezoni, potem ko so izbranci Doca Riversa v sredo doživeli poraz v Houstonu.

Pri Pelikanih je bil razigran tudi Derrick favors z 20 točkami in 20 skoki (rekord kariere). Brandon Ingram in Lonzo Ball nista igrala zaradi poškodb.

Anthony podpisal s Portlandom
Carmelo Anthony, ki je zadnjič igral pred letom dni za Houston, je okrepil Portland. Najprej bo na preizkusni pogodbi. Blazersi so izjemno slabo začeli sezono, imajo le štiri zmage in osem porazov.

35-letni Anthony je med letoma 2003 in 2011 blestel v Denverju, Nuggetse je popeljal v finale Zahoda leta 2009. Sledilo je šest sezon v New Yorku, kjer je bil leta 2013 tudi najboljši strelec rednega dela lige. V povprečju je dosegal kar 28,3 točke. V Oklahomi in Houstonu se ni znašel in poleti je večkrat poudaril, da si želi novega izziva.

Četrtkove tekme:
CLEVELAND - MIAMI
97:108 (22:34, 22:34, 30:26, 23:14)
Love 21 (6/16 iz igre) in 10 skokov, Sexton 15, Nance 14; Nunn 23 (10/16 iz igre, 3/6 za tri), Adebayo (15 skokov) in Herro po 16, Butler 14 (7/11 iz igre), Leonard 12 (5/6 iz igre, 2/2 za tri), Robinson 11, Dragić 9 (3/10 iz igre, 1/5 za tri, prosti meti 2/2), 7 podaj in 3 skoki v 25 minutah, Silva 4, Olynyk 3.

NEW YORK - DALLAS
106:103 (27:23, 31:30, 29:34, 19:16)
Morris 20 (7/19 iz igre, 5/7 za tri), Randle 17 in 10 skokov, Robinson 16 (7/8 iz igre) in 8 skokov, Smith Jr. 13, Portis 10, Barrett 8, Dotson 7, Knox 6, Ntilikina 5, Gibson 4; Dončić 33 (10/23 iz igre, 3/12 za tri, prosti meti 10/13), 11 podaj, 10 skokov in 3 ukradene žoge v 36 minutah, Porzingis 20 (7/17 iz igre, 1/5 za tri) in 11 skokov, Powell in Hardaway po 12, Marjanović 10, Finney Smith 7, Wright 4, Brunson 3, Se. Curry 2.

NEW ORLEANS - LA CLIPPERS 132:127
Holiday 36 (5/6 za tri), Jackson 23, Favors 20 in 20 skokov, Redick 19; George 33 in 9 skokov, Williams 31 in 9 podaj, McGruder 20 (5/7 za tri), Harrell 18.

MILWAUKEE - CHICAGO 124:115
Antetokounmpo 38 (13/24 iz igre), Bledsoe 31 (12/14 iz igre) in 8 podaj, Matthews 15; White 26 (6/13 za tri), LaVine 25.

PHOENIX - ATLANTA 128:112
Oubre 30 (10/18 iz igre), Booker 27, Šarić 23, Kaminsky 19; Parker 24, Young (13 podaj) in Len (10 skokov) po 21, Hunter in Jones po 14.

DENVER - BROOKLYN 101:93
Jokić (10 skokov) in Millsap po 18, Barton 17, Grant 12; Allen (10 skokov), Dinwiddie in Irving po 17.