Victor Oladipo je v zadnjih 32 sekundah tekme v Miamiju dosegel pet točk. Foto: Reuters
Na prvi tekmi v novih dresih košarkarji Miamija niso navdušili. Foto: Reuters
Joelu Embiidu gre največ zaslug, da Philadelphia ostaja brez domačega poraza. Foto: Reuters
Gordon Hayward je bil ob prvem gostovanju z Bostonom v Salt Lake Cityju deležen številnih žvižgov, Utah pa je slavil s 123:115. Foto: Reuters
Chris LeVert je 0,3 sekunde pred koncem tekme zadel za zmago Brooklyna v Denverju (110:112). Foto: Reuters

V zadnjih treh minutah in pol je Indiani, ki je na Florido prišla po dveh domačih porazih, uspel delni izid 16:2, v zadnji minuti in 26 sekundah pa je naredila serijo 12:0. Drugi polčas so košarkarji iz Indianapolisa dobili s 16 točkami razlike, Miami, ki se je predstavil v novih dresih, je v drugem delu iz igre metal 37-odstotno. "Obramba, brez dvoma. Nič drugega," je ključ do uspeha razkril Victor Oladipo, ki je bil z 22 točkami prvi strelec tekme, ob tem pa je za peto zaporedno gostujočo zmago v statistiko vpisal še deset podaj.

Po 17 točk sta dodala Darren Collison in Domantas Sabonis, ki je ob tem zbral še 11 skokov. 16 točk je prispeval Bojan Bogdanović, ki je 56 sekund pred koncem tekme s trojko Indiano popeljal v vodstvo. Miami, ki je vodil že za 11 točk, je imel slabe štiri minute pred koncem šest točk naskoka, v zaključku tekme pa so gostitelji iz igre metali 1/8, hkrati pa izgubili še štiri žoge, s čimer so omogočili zmagovito serijo Indiane. Vročica je sicer imela 23 izgubljenih žog, po katerih je dobila 29 točk. Indiana je dobila vseh osem tekem, ko je dala več kot 102 točki, kadar jih je dosegla manj, je vseh pet izgubila.

Na domači strani je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Kelly Olynyk, ki pa je večino zadnje četrtine presedel zaradi poškodbe, 18 točk je pristavil Josh Richardson, Hassan Whiteside pa se je ob 11 izkazal z 20 skoki, kar mu je uspelo že na drugi tekmi zapored. "V napadu sem nas videl že bistveno boljše, a zasluge gredo tudi Indiani," je po tekmi dejal trener Miamija Erik Spoelstra, ki ob Dragiću – morda se bo vrnil že za sobotni domači dvoboj z Washingtonom – ni mogel računati niti na Dwyana Wada, ki je četrtič postal oče.

Philadelphia ostaja doma še neporažena
Izjemno napet obračun sta v Wells Fargo Centru odigrala Philadelphia in Charlotte. Gostitelji so s 133:132 slavili šele po podaljšku. Sršeni so ujeli 21 točk zaostanka in dobro minuto pred koncem rednega dela vodili za pet, toda Joel Embid je s štirimi prostimi meti in trojko poskrbel za dodatek, v katerem je bil dvakrat s črte prostih metov natančen za 129:127. Tedaj je do konca ostala minuta in 25 sekund. Sledil je uspešen prodor Bena Simmonsa, Embiid pa je zadel drugi prosti met za 133:129 šest sekund pred iztekom podaljška. Za kaj več kot trojko Willyja Hernangomeza je gostom zmanjkalo časa.

Embiid je blestel z novo učinkovito predstavo, saj je ob 42 točkah (11/18 iz igre, 19/22 prosti meti) ujel še 18 odbitih žog, v statistiko pa je vpisal še štiri blokade. Z 22 točkami in 13 podajami se je izkazal tudi Simmons. 30 točk (9/29 iz igre) je pri Charlottu vpisal Kemba Walker, ki je kar 19 točk dosegel v zadnji četrtini, ki so jo Hornets dobili za 11. Philadelphia na domačem terenu ob sedmih zmagah ostaja še neporažena.