Krki je pripadel uvod srečanja, v katerem Olimpija ni in ni mogla spraviti žoge skozi obroč. Ljubljančani so prvič povedli sredi druge četrtine in v nadaljevanju vseskozi držali prednost. Novomeščani so zadnjič zagrozili ob koncu tretje četrtine, se približali na minus štiri, nakar je Olimpija dosegla osem točk zapored in ušla na dvomestno razliko. V zadnji četrtini so zmaji brez težav opravili delo in se veselili osme zmage v tekmovanju.

Prvi strelec Olimpije je bil Marko Simonović s 16 točkami, eno manj je dosegel Mikael Hopkins. Pri Krki je bil s 17 točkami najučinkovitejši Glenn Cosey.

Le dve točki Olimpije v šestih minutah
Srečanje pred maloštevilnimi navijači so bolje odprli Novomeščani, ki so vodili vso prvo četrtino. Nerazpoloženi Ljubljančani so v prvih šestih minutah dosegli le dve točki in Krka bi lahko vodila več kot le z osmimi točkami prednosti (10:2). Olimpija je do prvega odmora stopila zaostanek na zgolj minus dve.

Tudi uvod druge četrtine je pripadel Krki, nato pa se je gostom ustavilo in v ospredje so prišli zmaji. V 24. minuti so bili prvič v prednosti (24:23). Krki je še uspelo izenačiti na 26, potem pa je njen voz krenil navzdol. Olimpija je dve minuti pred koncem prvega dela povedla 35:27 in v zaključku prvič z dvomestno prednostjo. Na odmor je odšla s plus devet. Prva strelca sta bila Simonović in Murić s po desetimi točkami. Pri Krki je s 13 točkami prednjačil Cosey.

Mulalić s sireno vzel sapo Novomeščanom
V tretji četrtini se je prednost varovancev Slavena Rimca vrtela okoli desetih točk, vendar si odločilne prednosti Olimpija ni mogla priboriti. Še več, v zaključku so Novomeščani s šestimi zaporednimi točkami prišli le na štiri točke zaostanka. A tega niso nadgradili. Zadnji dve minuti tega dela sta povsem pripadla Olimpiji, ki je s trojko Mulalića ob zvoku sirene povedla z največjo razliko na tekmi – 58:46.

Odpor gostov je bil dokončno zlomljen v prvih treh minutah zadnje četrtine. Olimpija si je nabrala 16 točk prednosti (66:50) in dvoboj mirno pripeljala do konca.

Rimac: Poraz z Nanterrjem pustil posledice na igralcih
"Zadovoljen sem z zmago. Vedeli smo, da je pred nami težka preizkušnja, saj je Krka zelo atipična ekipa. Videlo se je, da je sredin obračun z Nanterrjem pustil posledice na igralcih. Srečen sem, da smo našli peterko, ki ji je uspelo dobro odreagirati in se oddaljiti na prednost, ki je bila na koncu dovolj za zmago. Krka je ekipa, ki se bori, zadovoljen sem z zmago, ker so tekme z Novomeščani vedno težke. Pomembna je zmaga," je pojasnil trener zmajev Slaven Rimac.

Po uigrani akciji z Žanom Markom Šiškom Lance Harris takole atraktivno končuje z zabijanjem. Foto: Igokea/Nenad Vuruna

Primorska na krilih 33 točk Harrisa zmagala v Laktaših

Koper Primorska je najprijetnejše presenečenje sezone, saj je po polovici rednega dela tik pod vrhom. Tigri so izgubili le trikrat, odličen začetek med regionalno elito pa so potrdili z zmago v Laktaših. Gostje so sicer v Republiki Srbski ves čas vodili, nov par točk pa potrdili z natančnim izvajanjem prostih metov v zadnjem delu srečanja.

Na začetku druge četrtine so Koprčani, potem ko je po skoku v napadu zadel Marko Jagodić Kuridža, povedli z dvomestno razliko, največ vmes vodili za 12, na odmor pa so odšli z naskokom sedmih točk. Gostitelji so se v tretji četrtini približali na -2, a v 28. minuti je bila razlika znova 12. Do konca tretje četrtine so domači košarkarji naredili serijo 10:0, na začetku zadnje četrtine pa najprej izenačili. Nato je Sava Lešić izza črte povedel (68:65). Odgovoril je Lance Harris s trojko, Žan Mark Šiško pa je s polaganjem vrnil tigre v vodstvo, ki ga do konca niso več izpustili iz rok. V zadnjih 20 sekund je Harris s štirimi prostimi meti potrdil zmago Primorske.

Koper zapuščata Harris in Čakarun

Po poročanju Sportanda je Lance Harris po tekmi prekinil pogodbo s Koprčani in je prost igralec. Klub naj bi neuradno zapustil tudi Marjan Čakarun. Razlog za odhoda naj bi bil povezan z denarjem.

Američan je odigral izvrstno tekmo. Dosegel je kar 33 točk (4/7 za dve, 6/13 za tri), v statistiko pa je vpisal še deset skokov. Dvojni dvojček je uspel tudi Jagodiću Kuridži, ki je ob 20 točkah ujel še 12 odbitih žog. Ivan Marinković je pristavil 15 točk, Šiško, ki je dal devet točk, pa se je znova izkazal s podajami. Zbral jih je kar 14. Prvi strelec Igokee je bil z 21 točkami Rashad Vaughn.