Kevinn Pinkney (desno) je bil s 26 točkami edini razpoloženi košarkar pri Unionu Olimpiji. 19 točk je dosegel v drugem polčasu. Foto: EPA
Kenny Gregory in Jamont Gordon
Dvoboj Kennyja Gregoryja in Jamonta Gordona. Foto: EPA
Andrej Vorončevič in Damir Markota
Damir Markota (levo) ni bil pri metu (1/8 iz igre). Foto: EPA
Kenny Gregory in Nikita Kurbanov
Za Ljubljančane je v letošnji sezoni značilno, da slabo začenjajo tekme. Foto: EPA

Že po prvem polčasu je Olimpiji kazalo slabo, saj ga je CSKA dobil s 34:19. V drugih 20 minutah so gostje igrali bolje, a bližje kot na sedem točk zaostanka se niso mogli približati. Slovenski podprvaki so slabo metali za dve točki (12/33) in bili v skoku slabši s 30:41. Edini razpoloženi košarkar zmajev je bil s 26 točkami Kevinn Pinkney (19 v drugem polčasu), razočaral pa je Sašo Ožbolt, ki je v 32 minutah zgrešil vse tri mete in izgubil štiri žoge. Tudi Matjaž Smodiš je pri gostiteljih tekmo končal brez točk, igral je 11 minut.
Slab začetek
Zalogo 15 točk naskoka si je CSKA pred 4.000 gledalci priigral že v prvi četrtini (20:5). Olimpija je tekmo začela s peterko Vlado Ilievski, Kenny Gregory, Damir Markota, Pinkney in Ožbolt, med strelce pa sta se v uvodnih 10 minutah vpisala le Ilievski, ki je po dveh minutah in pol zadel trojko, in Giorgi Šermadini, ki je v 8. minuti znižal na 13:5. CSKA je četrtino končal z dvema košema izpod obroča in trojko Andreja Voronceviča. Met Olimpije za dve: 1/10, za tri: 1/7.
V drugi četrtini so Ljubljančani nadaljevali igro, v kateri je bilo preveč napak. Trojki Alekseja Šveda in Voronceviča sta prinesli gostiteljem vodstvo z 28:8, Dmitrij Sokolov pa je povišal na 30:8. Olimpija je v zadnjih minutah prvega polčasa po zaostanku s 34:12 z delnim izidom 7:0 le nekoliko popravila katastrofalno sliko. Pinkney in Ilievski sta do odmora dosegla po 7 točk, Makedonec je bil s 4 skoki tudi najboljši skakalec zmajev. Jure Zdovc je v prvem polčasu veliko menjal in iskal razpoloženo peterko, a je ni našel. Na parket je poslal 11 košarkarjev, na klopi je ostal le Aloysius Anagonye.
Pinkney premalo
Začetek drugega polčasa je bil za Olimpijo zelo obetaven. S trojko ga je odprl Goran Jagodnik, v 25. minuti pa je semafor kazal izid 38:30. Minuto pozneje je trojko zadel še Pinkney in s svojo sedmo zaporedno točko znižal na 41:33. Z dvema zaporednima košema je odgovoril Jamont Gordon, Trajan Langdon pa je s trojko CSKA-ju znova prinesel varno vodstvo (49:37).
Čeprav je CSKA na začetku zadnje četrtine znova ušel na 14 točk (53:39), so Ljubljančani s trojkama Markote in Zorana Vrkića ter košem Gregoryja v 34. minuti znova obudili trohico upanja na preobrat (55:47). Izjemni Pinkney je s svojo drugo trojko dobre tri minute pred koncem Olimpijo približal na -7 (57:50). Znižal je tudi na 59:52 in na koncu z novo trojko na 62:55, za kaj več pa je zmanjkalo časa.
Izjava Jureta Zdovca:
"Glavna težava je bila, da so moji igralci v tekmo šli z napačno mentaliteto - da niso prišli zmagat, ampak za čim manj točk izgubit. To se je videlo na njihovih obrazih. Začetek je bil katastrofalen. Izgovor za to je lahko tudi utrujenost, a vendarle si ne smemo več dovoliti tako slabih začetkov, ki se nadaljujejo, sploh v gosteh. Res je tudi, da smo igrali proti ekipi, ki je morala zmagati. Tudi sodniški kriterij je bil tak. Vedel sem, da če pridemo na manj kot šest točk zaostanka, lahko zmagamo. Sicer pa igralcem ne zamerim nič, le ta bojazljiv začetek. Začenjamo preveč mehko. Nekaj bom moral na začetku zamenjat, uporabiti bolj čvrste in agresivne igralce. Še vedno spoznavam ekipo, danes pa sem dobil dokončna potrdila, da bo treba nekaj spremeniti. Sploh, ko igramo v gosteh. CSKA nas je postavil na realna tla."

62:69 (18:20, 18:19, 15:13, 11:17)
Brown 16; Gist 16, Jawai 15 ... Klobučar 3 (za dve: 1/1, za tri: 0/1) v 10 minutah.

CAJA LABORAL - ŽALGIRIS
88:92 (22:24, 19:19, 22:21, 25:28)
Rančik 24, Teletović 17; Begić 18 (za dve: 7/8, prosti meti: 4/4) in 6 skokov v 23 minutah, Pocius 16, Kalnietis 14.

86:78 (23:16, 19:17, 22:17, 22:28)
Nesterovič 18 (za dve: 8/8, prosti meti: 2/2), 6 skokov in 3 blokade v 24 minutah, Spanoulis 15; Hill 14.

UNICAJA
- VIRTUS ROMA
104:83 (17:16, 26:9, 27:28, 34:30)
Rodriguez 24, Tripković 21; Giachetti 20.

81:68 (19:15, 21:19, 18:14, 23:20)
Türkcan 13, Ukić in Tomas po 11 ... Vidmar 8 (za dve: 3/4) in 6 skokov v 15 minutah, Preldžić 1; McCalebb 18.