Facundo Campazzo je ob koncu polčasa zadel prek celega igrišča. Foto: EPA
Pred tekmo je predsednik Reala Florentino Perez podelil dres legendarnemu trenerju Pedru Ferrandizu, ki je dopolnil 90 let. Štirikrat je popeljal kraljevi klub na vrh Evrope, uvrščen pa je tako v Košarkarsko hišo slavnih kot v Fibino hišo slavnih. Foto: EPA

Barca je prepričljivo (86:69) slavila na prvem medsebojnem obračunu v tej sezoni v državnem prvenstvu, kjer je z enim porazom na prvem mestu. Toda v Evroligi je kraljevi klub, ki seveda tudi brani lovoriko, precej uspešnejši. Madridčani so z dvema porazoma tik pod vrhom, Katalonci pa so klonili tretjič zapored in imajo zdaj le polovičen izkupiček.

Gostitelji so v Wizink Centru hitro povedli za pet točk in pobudo imeli vso prvo četrtino, ko je blestel Anthony Randolph, ki je v prvih desetih minutah dosegel kar 13 točk. S trojko je poskrbel za najvišjo prednost Reala v tem delu tekme (22:15). V drugi četrtini je Real povsem zagospodaril na parketu. Razigral se je Jaycee Caroll, ki je v prvem polčasu dal vseh svojih 15 točk.

Hitro je bila razlika dvomestna, v 16. minuti je Walter Tavares po podaji Facunda Campazza zabil za +15, argentinski organizator branilec pa je ob izteku prvega dela poskrbel za akcijo tekme. Po zgrešenem metu Thomasa Heurtela je ujel odbito žogo in povsem izpod svojega koša zadel neverjeten met za najvišjo razliko v prvem polčasu (53:30) in zaključil delni izid 31:11.

V enakem ritmu je Real začel tretjo četrtino in po košu Gabriela Decka je v 25. minuti razlika znašala 27 točk (64:37). Nato so gostitelji nekoliko popustili in Barca je naredila serijo 12:0, ki pa jo je s trojko prekinil Deck. Pred zadnjo četrtino je bila prednost +19, ki so jo Madridčani nato še oplemenitili in tik pred koncem povedli celo za 30.

Randolph je bil s 16 točkami drugi strelec Reala, pri katerem Klemen Prepelič znova ni dobil priložnosti. Točko več je dal Trey Thompkins. Na drugi strani je Jaka Blažič igral štiri minute, a statistiko pustil prazno. Pri Barci je bil s 16 točkami najboljši Thomas Heurtel.