Josh Richardson je v podaljšku dosegel kar 9 od 15 točk Miamija. Foto: Reuters
Klay Thompson (Golden State Warriors)
Z izkupičkom 10-1 Golden State uživa v drugem najboljšem štartu v zgodovini kluba. Pred tremi leti so Warriorsi dobili kar 24 uvodnih tekem sezone, v sezoni 1960/61 so še kot Philadelphia Warriors po uvodnih 9 zmagah doživeli 4 zaporedne poraze. Foto: Reuters

Junak floridske ekipe je bil Josh Richardson, ki je zbral 27 točk, od tega je zadel štiri proste mete v zadnjih 2,1 sekunde tekme. To je bil sicer še peti zaporedni poraz za Detroit. Heat je igral brez centra Hassana Whitesida, drugega v NBA-ju v skokih in blokadah, ker ima poškodovano koleno. Kelly Olynyk, ki je vskočil namesto njega, je 10 od svojih 13 točk dosegel v drugem polčasu.

"Bili smo zelo agresivni. V četrti četrtini smo nekoliko popustili. Sam sem samo skušal vrniti nas v igro in pomagati k zmagi. Sam sem samo izkoriščal svoje mete," je po tekmi v Detroitu povedal Richardson, ki je tretjič na zadnjih 4 tekmah dosegel vsaj 25 točk.

Ob vrnitvi v Miami sledi dvoboj s Spursi
Dragić je k zmagi dodal 21 točk, sedem skokov in šest podaj, veteran Dwyane Wade, ki v ligi NBA igra svojo poslovilno sezono, pa 18 točk. Prvi strelec Detroita je bil Andre Drummond s 25 točkami. Košarkarji Miamija se zdaj vračajo domov na Florido; naslednja tekma jih čaka v sredo zvečer, ko bodo gostili San Antonio.

Poškodba Westbrooka, odločilna trojka Hardna
Oklahoma City je premagala New Orleans s 122:116, kar je bila peta zaporedna zmaga Thunderja, ki pa je zato plačal visoko ceno – zaradi zvina levega gležnja je izgubil zvezdnika Russlla Westbrooka. Do poškodbe je prišlo sredi 3. četrtine pri vodstvu Groma s 84:77.

Houston se po slabem štartu sezone pobira, tokrat je v napeti končnici slavil pri Indiani. Lanski MVP rednega dela James Harden je odločil s trojko 36,1 sekunde pred koncem, na koncu pa so Rockets odpravili Pacers z 98:94.

Grizliji bili kos prvakom le v prvem polčasu
Prvak Golden State je imel v 1. polčasu veliko težav s hitrim Memphisom, ob glavnem odmoru je bilo 58:58. Sledila je eksplozija superzvezdniškega moštva, ki so 3. četrtino proti Grizlijem dobili s 34:15, kar je strlo odpor gostov, ki manj točk v četrtini letos še niso dosegli. Klay Thompson je dosegel 27 točk, Kevind Durant jih je dodal 22, po slabem začetku tekme je Steph Curry končal z 19 točkami.

Drew trener Clevelanda vse do konca sezone
Cleveland je dosegel dogovor, da bo Cavalierse do konca sezone vodil trener Larry Drew, do zdaj začasni trener. Potem ko so Konjeniki v sezono vstopili s šestimi zaporednimi porazi, so odslovili glavnega trenerja Tyronna Lueja, začasno pa na njegovo mesto imenovali Drewja. Lue je Cleveland popeljal do treh zaporednih finalov lige NBA, leta 2016 je s Cavsi osvojil šampionski prstan. Drew je sicer že lani, ko je bil Lue na bolniški, Cleveland vodil na devetih tekmah in dosegel osem zmag. Drew je bil tri leta glavni trener Atlante, s katero je vse tri sezone igral v končnici, pred tem pa je v sezoni 2013/14 eno leto preživel pri Milwaukeeju.

Tekme 5. novembra:
DETROIT – MIAMI 115:120 – po podaljšku
Drummond 25 in 24 skokov, Jackson 25, Griffin 24 in 15 skokov, Galloway 21; Richardson 27, Dragić 21 (7/18 iz igre, 1/6 za tri), 7 skokov in 6 podaj v 34 minutah, Wade 18, Olynyk 13.

INDIANA – HOUSTON 94:98
Oladipo 28, Sabonis 17; Harden 28 (5/12 za tri), Capela 18 in 10 skokov

ORLANDO – CLEVELAND 102:100
Gordon 23, Fournier in Ross po 15; Hill 22, Thompson 19 in 16 skokov.

NEW YORK – CHICAGO 115:116 - po podaljšku
Kanter 23 in 24 skokov, Trier 21, Dotson 18; LaVine 41 (13/25 iz igre, 4/10 za tri) v 49 minutah, Blakeney 17.

DENVER – BOSTON 115:107
Murray 48 (19/30 iz igre, 5/11 za tri) v 38 minutah, Harris in Lyles po 13; Irving 31 (13/17 iz igre), Tatum in Brown po 15.

OKLAHOMA CITY – NEW ORLEANS 122:116
George 23, Schröder 22; Randle 26 (10/10 iz igre), Holiday 22 in 14 podaj.

UTAH – TORONTO 111:124
Burks 22, Gobert 14 in 12 skokov; Ibaka, VanVleet, Lowry in Anunoby po 17.

GOLDEN STATE – MEMPHIS 117:101
Thompson 27, Durant 22, Curry 19, McKinnie 14; Brooks 18, Mack in Jackson po 15.

LA CLIPPERS – MINNESOTA 109:120