Beno Udrih je znova prispeval svojo točkovno kvoto, zato pa mu tokrat ni steklo s podajami - po 11 asistencah v Clevelandu so mu tokrat pripisali le eno podajo za koš. Foto: Reuters
DeMar DeRozan (Toronto) in Samuel Dalembert (Sacramento)
Dvoboj dveh desetic - DeRzoan je dobil strelski dvoboj s 24:4, Dalembert pa skakalnega s 14:4. Foto: Reuters
Luol Deng in Brandon Roy
25-letni krilni igralec Luol Deng je iz igre zadel kar 14 metov od 19 poskusov. Foto: EPA

Vse dvome o že tretji zmagi na četrti tekmi v novi sezoni Lige NBA, kar je najboljši štart Kingsov po sezoni 2003/04, je v zadnjih sekundah razblinil ravno slovenski organizator igre. 13 sekund pred koncem je DeMar DeRozan z zabijanjem Raptorse približal le na točko (109:108), nato pa je Udrih ohranil mirne živce in zadel oba prosta meta.

Udrih je tako kot Kralji odlično začel sezono, po štirih tekmah se lahko pohvali, da v povprečju igra 34,5 minute, pri tem pa prispeva 15,5 točke in 5,5 podaje.

Mladca izkoristila talent
Lanskoletni najboljši novinec lige Tyreke Evans, ki je pred tekmo uradno prejel to priznanje, je bil večji del tekme daleč od tega naziva, nadarjeni center DeMarcus Cousins pa je deloval kot zmedeni "rookie". Vse se je spremenilo sredi 3. četrtine, ko sta začela preobrat, Evans, ki je tožil nad prebavnimi motnjami, je večer končal s 23 točkami, Cousins (16) pa je dominiral v odločilnih zadnjih minutah.

Trener: "Lepo je videti, da zmoremo"
"Če bi izbiral med prvim in drugim polčasom, bi zagotovo izbral drugega," se je ob zmagi šalil domači trener Paul Westphal, ki je zadovoljno nadaljeval: "To je bila zares razburljiva tekma. Vesel sem za svoje fante, ki so si to zaslužili. Nočem na vsaki tekmi loviti zaostanka tako kot nocoj, je pa lepo videti, da zmoremo tudi to." Eno najslabših moštev lige zadnjih let je izredno spodbudno začelo sezono in navijači v glavnem mestu Kalifornije že razmišljajo, da je končnica znova postala realno dosegljiva.

Dengu Portland več kot ustreza
V Chicagu so Bullsi s 110:98 odpravili Portland, pri čemer je osrednja vloga pripadla Luolu Dengu, ki je popravil svoj osebni strelski rekord na 40 točk. Zanimivo, da je 38 točk pred tremi leti dosegel ravno proti Trail Blazersom. "Mislim, da je vse le veliko naključje," je mnenje britanskega košarkarja s sudanskimi koreninami.

TEKME 1. novembra:
SACRAMENTO - TORONTO 111:108
Evans 23, Udrih 17 (iz igre: 7/ 12), 3 skoki, 2 izgubljeni žogi in podaja v 30 minutah, Cousins 16; Bargnani 28, DeRozan 24, Kleiza 18.

CHICAGO - PORTLAND 110:98
Deng 40 (14/19), Rose 16 in 13 podaj; Aldridge 33, Roy 17.

LA CLIPPERS - SAN ANTONIO 88:97
Gordon 23 in 11 skokov, Kaman 18; Parker 19 in 9 podaj, Jefferson 18.