Reynolds poživil igro Petrola Olimpije

Dalmatinci v Ljubljani tako niso slavili že od leta 2008. Za deseto zaporedno domačo zmago nad Zadrom sta 19 točk prispevala Jan Špan, ki je zadel šest trojk, in Miha Lapornik. Prvič se je v dresu Olimpije predstavil Scottie Reynolds. Američan, ki je bil pred dvema letoma najboljši podajalec Lige ABA, se je izkazal z osmimi podajami, dosegel pa je tudi devet točk.

Zadar je v jadranskem tekmovanju še brez zmage, slabše pa je začel tudi državno prvenstvo. Tako je na šestih letošnjih tekmah slavil le enkrat. Navijaška skupina Tornado, ki je tudi letos v lepem številu prišla v Ljubljano, je na tekmi slovenskega trenerja na hrvaški klopi, Aleša Pipana, med drugim pozvala k odstopu. Zadar bo sicer v tem tednu dobil okrepitev pod obročema.

Reynolds, ki je zapolnil vrzel na položaju organizatorja igre, je srečanje začel v prvi peterki in tako v prvi akciji že zbral podajo. Olimpija je sicer zelo dobro odprla obračun in že v četrti minuti povedla s 14:4. Na začetku druge četrtine je vodila s 30:16, nato pa so gostje naredili delni izid 12:2 in se povsem približali. Vendarle so zmaji hitro našli odgovor in ko je dobri dve minuti pred koncem polčasa Reynolds na trojki našel samega Lapornika, je bila domača prednost znova dvomestna.

V tretji četrtini so imeli Ljubljančani ogromno težav v napadu in dali le deset točk. Podobno so bili brez idej kot proti Strasbourgu in Krki. Ko je dve osebni napaki zapored – eno v napadu – napravil mladi Luka Šamanić, je Malcolm Grant priključil na –3. Zadar je imel celo priložnosti, da se še bolj približa, a so gostje zapravili tri napade zapored, Olimpija pa ni znala izkoristiti niti nešportne osebne napake Domagoja Vukovića.

Zadnjo četrtino je s košem odprl Grant in Dalmatinci so zaostajali le še dve točki. Odločile so tri zaporedne trojke Špana, ki je slabih šest minut pred koncem popeljal Olimpijo do prednosti s 73:61. Ko so Zadrčani dosegli pet točk zapored, je Špan podal Marvinu Jonesu za zabijanje, nato pa še Laporniku za trojko in prednost je štiri minute pred koncem znova znašala 12 točk. V končnici so zmaji zanesljivo zadržali prednost.