Domžalčani so sanjsko odprli derbi 14. kroga Prve lige Telekom Slovenije proti Olimpiji. Foto: www.alesfevzer.com

Derbi so sanjsko odprli Domžalčani, saj so že po štirih minutah tekme ob Kamniški Bistrici vodili z 2:0! Le nekaj sekund po izteku uvodne minute srečanja je Arnel Jakupović po podaji Kolobarića z leve strani premagal nemočnega vratarja Žigo Freliha.

Tamar Svetlin je že v 4. minuti podvojil vodstvo Domžal in potegnil črto pod Olimpijin katastrofalen začetek derbija. Foto: www.alesfevzer.com

Veselje na klopi gostiteljev se še ni povsem poleglo, ko je Frelihovo mrežo zatresel še Tamar Svetin. Tokrat se je s podajo izkazal Jakupović, ki je lepo preigraval, nato pa z vrha kazenskega prostora z levico žogo 'podaljšal' do Svetlina, ki je hladnokrvno meril pod prečko.

Obupen začetek Olimpije, ki je v nadaljevanju polčasa le našla ritem, nevarni so bili predvsem poskusi Andresa Vombergarja, a se izid do odmora vseeno ni spremenil.

V drugem delu tekme je že v 51. minuti za nekaj centimetrov domača vrata Grege Sorčana zgrešil Erik Boakye, nato pa kazen na drugi strani in – 3:0. Dario Kolobarić in Janez Pišek sta se poigravala z neodločnimi ljubljanskimi branilci, žogo je v mrežo naposled le spravil Kolobarić.

Elšnik: Težko je začeti tekmo z dvema goloma zaostanka

Iz slabega na slabše, le nekaj minut pozneje je bil v vrstah Olimpije izključen še Miral Samardžić, ki je s komolcem udaril Svetlina. Vseeno Domžalčani tekme niso končali z igralcem več, v 70. minuti je še drugi rumeni karton prejel Gregor Sikošek, takoj zatem je častni zadetek z razdalje za Ljubljančane dosegel Michael Pavlović.

Olimpija se je trudila za vrnitev v igro, Timi Max Elšnik je z roba kazenskega prostora nevarno sprožil, a žogo poslal le malce mimo Sorčanovih vrat. To je bila tudi zadnja resnejša priložnost Olimpije na tekmi. Slaba popotnica za zmaje, ki jih v četrtek v Stožicah čaka večni derbi z vodilnim Mariborom.

Domžalčani z udarnim štartom šokirali razglašeno Olimpijo
Krajnc dvignil Aluminij z dna

Krajnc poskrbel za preobrat proti Gorici
Aluminij je v Kidričevem gostil Gorico in dosegel tretjo zmago v sezoni, s katero se je odlepil od dna prvenstvene lestvice. Gostiteljem sicer ni kazalo dobro, že v 6. minuti je s projektilom z levico z razdalje za vodstvo Primorcev poskrbel Aleksandar Bjelica. Aluminij je izid izenačil v 23. minuti, ko je Alen Krajnc dosegel prvega izmed dveh zadetkov na tekmi. 25-letnik je gostujočega vratarja Uroša Likarja premagal z nizkim strelom z roba kazenskega prostora, odločilni gol je zabil po dobri uri igre, ko je po podaji z leve strani podstavil nogo in s petih metrov zatresel mrežo za končnih 2:1.

Nukić zadel za zmago nad prvaki
Ljubljančani so v Šiški dosegli četrto zmago v sezoni in tretjo na domačem terenu. Tokrat so poln izkupiček točk osvojili proti prvakom iz Celja. Te je sicer v 29. minuti v vodstvo z avtogolom popeljal David Brekalo. Vratar Igor Vekić je strel z 11 metrov Filipu Dangubiću sicer ubranil, a je žogo nato nespretno za njegov hrbet pospravil Brekalo. Vseeno so gostitelji že do odmora izid izenačili, po prekršku v kazenskem prostoru je bil z bele točke natančen Luka Žinko. V nadaljevanju sta obe ekipi zapravili nekaj (pol)priložnosti, zmagoviti zadetek pa je vendarle uspelo doseči Ljubljančanom. V 81. minuti je Martin Kramarič ogrel dlani gostujočega vratarja Matjaža Rozmana, žoga se je odbila do Mustafe Nukića, ki jo je ob vratnici pospravil v mrežo.