Kolumbijec Rigoberto Uran je dobil gorski kronometer v sedmi etapi
Kolumbijec Rigoberto Uran je dobil gorski kronometer v sedmi etapi "švicarskega kroga". Foto: EPA

Uran je na 23,2-kilometrski preizkušnji za 40 sekund premagal Francoza Juliana Alaphilippa, medtem ko je bil tretji Švicar Gino Mäder.

Carapaz ubranil 17 sekund naskoka pred Uranom
Vodilni v skupnem seštevku, Ekvadorec Richard Carapaz, je z enakim zaostankom kot Švicar zasedel četrto mesto, njegov čas pa je zadostoval, da je pred Uranom ubranil 17 sekund prednosti. Alaphilippe je zdaj tretji, na četrto pa je s tretjega padel Nemec Maximillian Schachmann, na peto pa z drugega Danec Jakob Fuglsang.

Peti je bil danes povratnik na dirke, moštveni kolega Primoža Rogliča pri ekipi Jumbo Visma, Nizozemec Tom Dumoulin.

Domen Novak 95.
Na progi se je kot edini Slovenec na dirki preizkusil Domen Novak in zasedel 95. mesto. Za zmagovalcem je zaostal pet minut in šest sekund. V skupnem seštevku je na 110. mestu.

Dirka se bo v nedeljo končala z osmo etapo Andermatt–Andermatt (159,5 kilometra).