Igriva in učinkovita sta bila na sobotni tekmi Neymar in Messi, PSG pa je z visoko zmago začel francosko prvenstvo, v katerem je seveda znova prvi favorit, čeprav bo naredil vse, da končno tudi v Ligi prvakov osvoji lovoriko. Foto: EPA

Paris Saint-Germain je sezono francoskega prvenstva odprl v velikem slogu, napadalni stroj je bil navit do najvišjih obratov. Prvi zadetek je po podaji Messija v 9. minuti dosegel Neymar. Ob polčasu je bilo 0:3 (Hakimi 26., Marquinhos 38.), ob koncu tekme pa je dvakrat zadel argentinski virtuoz. Zadetek v 86. minuti že lahko kandidira za najlepšega v sezoni: po podaji Neymarja je v kazenskem prostoru, obrnjen stran od vrat, na prsih sprejel žogo, nato pa s škarjicami mojstrsko premagal vratarja Moryja Diawa.

Čudovita zadetka Bensebainija in Messija

Lyon, ki se je poleti okrepil in želi v boju za naslov francoskega prvaka resno konkurirati PSG-ju, je na uvodni tekmi 1. kroga z 2:1 ugnal povratnika v elitno druščino Ajaccio. Za Lyon sta zadela Brazilec Tete in Alexandre Lacazette, ki se je v klub vrnil po petih letih igranja za Arsenal. Lacazette je bil pri zadetku Teteja v 12. minuti podajalec, sam pa je deset minut pozneje unovčil enajstmetrovko.

Končni izid je v 31. minuti postavil Thomas Mangani, ki je bil tudi natančen z bele točke. Takrat je Lyon ostal z igralcem manj, saj je sodnik izključil vratarja Anthonyja Lopesa, a so imeli gostje številčno premoč le do konca polčasa, ko si je drugi rumeni karton prislužil Romain Hamouma.

Alexandre Lacazette je pet let igral za londonski Arsenal, zdaj pa se je vrnil v Lyon, ki si lani z 8. mestom v domačem prvenstvu ni priboril vstopnice za evropska tekmovanja, tako da bo lahko letos vse sile usmeril v francosko prvenstvo. Foto: EPA