Charles Leclerc je letos dobil dirki v Bahrajnu in Avstraliji. Foto: EPA

Na prvem treningu je bil za Leclercom drugi Perez z 39 tisočinkami zaostanka, tretji pa Sainz. Ta dirkača sta na drugem treningu zamenjala mesti, Sainz pa je tokrat kot drugi zaostal 44 tisočink za najboljšim.

Na četrtem mestu je oba treninga končal prvi voznik Red Bulla in vodilni v seštevku sezone Max Verstappen. Pred klasično ulično preizkušnjo v kneževini ima v seštevku sezone Verstappen šest točk naskoka pred Leclercom.

V soboto bosta na sporedu trening in kvalifikacije, v nedeljo pa se bo preizkušnja za VN Monaka začela ob 15.00.

Räikkönen znova v dirkalniku Nascar
Nekdanji finski dirkač formule ena Kimi Räikkönen bo avgusta dirkal v seriji Nascar Cup Series. 42-letni Finec je lani po rekordnih 349 dirkah sklenil nastopanje v formuli ena.

Räikkönen bo 21. avgusta z dirkalnim ekipe Trackhouse Racing nastopil v Watkins Glenu, a ne na ovalu, temveč na običajni dirkaški stezi, kjer občasno nastopajo v prvenstvu Nascar.

Finec je leta 2007 postal svetovni prvak s Ferrarijem, v karieri pa se je 103-krat povzpel na oder za zmagovalce, od tega 21-krat na najvišjo stopničko. V formuli ena je debitiral leta 2001 na dirki za VN Avstralije, zadnjo preizkušnjo med dirkaško elito pa je odpeljal lani v Abu Dabiju.

Dirkal je tudi v SP-ju v reliju, trenutno pa je vodja ekipe Kawasaki v motokrosu razreda MXGP. Leta 2011 je dvakrat že dirkal na tekmovanjih pod okriljem Nascarja ter zasedel 15. oziroma 27. mesto.