23-letna Katharina Liensberger, ki v svetovnem pokalu še nima zmage, je na obeh progah dosegla najhitrejši čas. Smučarka iz Feldkircha se je v Cortini veselila tretje medalje, druge zlate, saj je bila skupaj z Italijanko Marto Bassino tudi zmagovalka paralelnega veleslaloma, medtem ko je bila v veleslalomu bronasta. Foto: Reuters
Lep slovenski dan v Cortini: Slokarjeva peta, Bucikova deveta

Avstrijka Katharina Liensberger je bila razred zase, saj je vso konkurenco premagala za sekundo, na obeh progah je dosegla najhitrejši čas. Slovakinja Petra Vlhova je zaostala okroglo sekundo, Mikaela Shiffrin pa skoraj še eno več (natanko 1,98). Američanka je vseeno lahko zadovoljna, saj je v Cortini osvojila štiri medalje.

Andreja Slokar, ki prihaja iz Ajdovščine, je v finalu nastopila odlično. Foto: Reuters

V svetovnem pokalu še brez zmage
"To je res neverjetno, ne vem, kaj naj rečem. Vse sem vložila v ta nastop. Če si nečesa res močno želiš, se ti to lahko uresniči. Presrečna sem, da se mi je tokrat vse sestavilo in sem osvojila zlato medaljo. To mi res pomeni neverjetno veliko," je kar vrelo iz 23-letnice, ki je v svetovnem pokalu še brez zmage, na svetovnih prvenstvih pa ima že štiri medalje, v Cortini je bila zlata še na paralelnem veleslalomu.

Spomladansko vreme v Cortini je ustrezalo tudi drugi Primorki, Novogoričanki Ani Bucik, ki je bila po prvi vožnji peta, na koncu pa deveta. Foto: Reuters

Presenečenje dneva ‒ Andreja Slokar!
Slovenski smučarji v Cortini niso pretirano blesteli, ženska reprezentanca pa je na slalomu presenetila z dvema uvrstitvama v deseterico. Še posebej velja pohvaliti mlado in obetavno Andrejo Slokar, ki je tekmo končala na petem mestu. Na prvi progi je naredila eno večjo napako in dosegla 17. čas.

V finalu je smučala precej bolje, saj je dosegla drugi čas te vožnje, vseeno pa je v smehu v izjavi za TV Slovenija omenila, da so se napake še dogajale: "Mogoče se bo slišalo negativno, a sem zelo jezna zaradi večje napake v 1. teku. V finalu sem odpeljala korektno, a napake sem še vedno delala."

Nosilke medalj (od leve proti desni): Petra Vlhova, Katharina Liensberger in Mikaela Shiffrin. Foto: EPA

Bucikova peta na prvi progi
Ana Bucik
je osvojila deveto mesto. Še bolje ji je kazalo po polovici tekme, ko je bila peta, le 15 stotink za medaljo. V finalu je delala nekaj napak, a še vedno ujela prvo deseterico.

"To je moj najboljši rezultat v zadnjih štirih letih. Druga vožnja mi ni najbolje uspela. Noge so bile malo trde, zgornji del proge ni bil preprost. Vseeno sem zadovoljna z izidom, še bolj, ker sva dve Slovenki med deset. Konkurenca na treningih bo s tem boljša," je Bucikova ocenila nastop.

Nastopa Ane Bucik in Andreje Slokar v finalni vožnji

V nedeljo moški slalom
Svetovno prvenstvo v Cortini se bo končalo v nedeljo, ko bo na sporedu moški slalom. Prva vožnja ob 10.00, druga pa ob 13.30. Prenos na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.

Prvi nastop Ane Bucik v Cortini
Alpsko smučanje - svetovno prvenstvo: slalom (Ž), 1. vožnja, prenos iz Cortine dAmpezzo