Cristiano Ronaldo se veseli zadetka v 78. minuti z Marcusom Rashfordom in Fredom. Septembra je za tri točke Manchester Uniteda proti Villarrealu na Old Traffordu poskrbel v 95. minuti, tedaj je bil izid 2:1. Foto: AP

Za slavje rdečih vragov v Španiji sta v zadnje četrt ure mrežo zatresla Cristiano Ronaldo in Jadon Sancho. Portugalec je bil glavni junak tako kot na prejšnjih tekmah v najelitnejšem evropskem tekmovanju, saj se je med strelce vpisal na vseh petih srečanjih! V 78. minuti je po požrtvovalni potezi Freda (žogo je izgubil Etienne Capoue) z roba kazenskega prostora zadel čez vratarja Geronima Rullija, ki je predtem slabo podal.

Sancho je končni izid z močnim strelom postavil v 90. minuti, žoga se je v mrežo odbila od prečke. To je bil njegov prvi zadetek po poletnem bogatem prestopu iz Borussie Dortmund. Pri golu so sodelovali še Fred, Marcus Rashford in Bruno Fernandes.

Za zmago je zaslužen tudi David de Gea, ki je v vsakem izmed polčasov z eno roko sijajno ustavil dva poskusa Manuja Triguerosa, ko je bilo še 0:0. Villarreal, ki je v španskem prvenstvu šele na 12. mestu, je bil v prvem polčasu in na začetku drugega boljši tekmec. Gostje so do odmora le enkrat streljali v okvir vrat.

Rdeči vragi šele drugič v sezoni niso prejeli zadetka

Potem ko je bil v nedeljo zaradi slabih izidov v Premier ligi odpuščen Ole Gunnar Solskjär, je Manchester United vodil začasni trener Michael Carrick. V primerjavi s sobotnim porazom s 4:1 v Watfordu je v začetni postavi zamenjal štiri nogometaše. Donny van de Beek je bil v prvi postavi prvič v zadnjih dveh mesecih, Fernandes pa je sedel na klopi.

United, ki je šele drugič v sezoni in prvič na zadnjih 15 tekmah ohranil mrežo nedotaknjeno, vodi na lestvici skupine F z 10 točkami, Villarreal ostaja pri sedmih.

Atalanta je z Josipom Iličićem na klopi pri Young Boysu iztržila remi s 3:3 in ima šest točk, v zadnjem krogu bo morala za uvrstitev med 16 najboljših doma premagati Špance. Tekma v Bernu je bila izjemno razburljiva, v zadnjih desetih minutah so gledalci videli tri zadetke. Švicarji so od zaostanka z 1:2 ekspresno prišli do vodstva s 3:2, toda v 88. minuti je imel zadnjo besedo rezervist Luis Muriel, ki je takoj po vstopu na zelenico izenačil. S prostega strela je skozi živi zid žogo poslal ob bližnji vratnici. Young Boys tako nima več možnosti za osmino finala.

Lille na prvem mestu prehitel Salzburg

V skupini G je na vrh lestvice z zmago nad Salzburgom z 1:0 skočil Lille. Benjamin Šeško je za goste igral do 59. minute. Možnosti za napredovanje je ohranila tudi Sevilla, ki je bila z 2:0 boljša od Wolfsburga. Vrstni red je Lille 8, Salzburg 7, Sevilla 6, Wolfsburg 5 točk. 8. decembra bosta tekmi Wolfsburg - Lille in Salzburg - Sevilla.

Jordi Alba in Xavi v pogovoru med tekmo. Foto: AP

Barcelona bo še trepetala

V skupini E je Barca z novim trenerjem Xavijem zadržala dve točki prednosti pred Benfico, vendar bo v zadnjem krogu gostovala pri Bayernu v Münchnu, ki še ni izgubil točke, medtem ko Portugalce čaka domači obračun s kijevskim Dinamom. Če bosta imela Barcelona in Benfica na koncu enako število točk, bodo v prednosti orli zaradi boljšega izkupička na medsebojnih srečanjih.

Lizbončani so se pred 50 tisoč gledalci na Camp Nouu uspešno branili. Domači so imeli 61 odstotkov časa žogo v svoji posesti, a so si pripravili le nekaj priložnosti. Na petih tekmah v letošnji Ligi prvakov je Barcelona dosegla zgolj dva zadetka! Tudi Benfica je zapretila, še najbolj v sodnikovem podaljšku, a je rezervist Haris Seferović po protinapadu zgrešil nemogoče.

Slavje Chelseaja na Stamford Bridgeu po zadetku za vodstvo z 2:0. Foto: AP

Chelsea v boljšem položaju kot Juventus

V skupini H sta Chelsea in Juventus na vrhu izenačena pri 12 točkah, Londončani pa vodijo na lestvici, ker imajo boljšo razliko v zadetkih na medsebojnih tekmah. Prva v Torinu se je končala z 1:0. Čez dva tedna bodo modri igrali v St. Peterburgu pri Zenitu, stara dama pa bo doma pričakala Malmö.

Na Stamford Bridgeu je Juve doživel svoj najvišji poraz v Ligi prvakov. Po strelu iz kota je v 25. minuti mrežo gostov načel branilec Trevoh Chalobah. V 56. in 58. minuti sta za veliko prednost poskrbela Reece James in Callum Hudson-Odoi, piko na i visoki zmagi branilcev naslova pa je v sodnikovem podaljšku iz bližine postavil rezervist Timo Werner. Italijani so bili najbližje zadetku v 28. minuti, ko je izenačenje na 1:1 po strelu Alvara Morate na golovi črti preprečil Thiago Silva.

Zaradi poškodbe sta morala predčasno z igrišča N'Golo Kante in Ben Chilwell. Razmerje v strelih je bilo 14:6, od tega v okvir vrat 8:1.