Jürgen Klopp in Sadio Mane se veselita zmage na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Ključni dogodek na Stamford Bridgeu se je zgodil v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Hitri Mane je ušel sam proti vratom, Christensen ga je od zadaj objel okoli vratu. Sodnik Paul Tierney mu je najprej pokazal rumeni karton, a se je oglasil videosodnik. Tierney si je šel ob stransko črto ogledat posnetek in hitro se je odločil za izključitev.

Na začetku drugega polčasa je Jürgen Klopp v igro poslal Thiaga Alcantaro, ki je v petek prišel na Anfield iz Bayerna. Liverpool je imel na začetku drugega polčasa veliko premoč. V 50. minuti si je Roberto Firmino izmenjal dvojno podajo z Mohamedom Salahom, nato pa z desne strani podal pred vrata, kjer je Mane z glavo zatresel mrežo.

Mane je že 13-krat v Premier ligi dosegel vsaj dva gola na eni tekmi. Foto: Reuters

Velika napaka Kepe
Štiri minute zatem je neverjetno napako naredil vratar Kepa Arrizabalaga. Žogo je skušal poslati iz svojega kazenskega prostora, a je to storil zelo slabo. Mane je iztegnil nogo in prestregel žogo, nato pa jo zlahka zabil v mrežo za 2:0.

Allison ubranil najstrožjo kazen
Četrt ure pred koncem se je Thiago zaletel v Tima Wernerja, ki je padel v kazenskem prostoru. Jorginho je imel idealno priložnost za znižanje, vendar je zelo slabo streljal z levico in Allison je žogo odbil. Odličen vratar Liverpoola se je izkazal tudi šest minut pred koncem, ko je zaustavil še nevaren strel rezervista Tammyja Abrahama.

Klopp pohvalil Thiaga
"V prvem polčasu smo bili enakovredni. Rdeči karton je popolnoma spremenil potek srečanja. Seveda smo se že ob odmoru zavedali, da bo težko. Najprej je sodnik pokazal rumeni karton in bili smo presenečeni, ko je pokazal rdečega," je povedal trener modrih Frank Lampard.

"Vedno je težko osvojiti tri točke na Stamford Bridgeu. Chelsea je imel celo več priložnosti v prvem polčasu. Ob odmoru sem se odločil, da v igro pošljem Thiaga, ki lahko narekuje visok ritem ob prednosti igralca več. To je bil odličen štart zanj v Premier lige," je bil zadovoljen Jürgen Klopp.

Heung-min Son je kar štirikrat zadel na stadionu St. Mary's. Foto: Reuters

Son dosegel štiri gole za prvo zmago Tottenhama
Tottenham je za prvo z zmago v sezoni v gosteh ugnal Southampton s 5:2. Domači so sicer prek Dannyja Ingsa v 32. minuti povedli, nato pa je gostom, ki jim je dodatni polet pomenila novica, da se bo klub okrepil z Garethom Balom, uspel preobrat. To pa predvsem po zaslugi dvojca Heung-min Son/Harry Kane. Južni Korejec je dosegel štiri gole, vse po podajah angleškega reprezentanta, ki je tudi prispeval peti gol. Kane je postal prvi nogometaš v Premier ligi s štirimi podajami na eni tekmi.

Brighton ugnal Newcastle
Newcastle je z 0:3 izgubil proti Brightonu. Zalomilo se mu je že na začetku, do sedme minute so gosti z goloma Neala Maupaya vodili z 2:0. Končni izid je v 83. minuti postavil Aaron Connolly.