Luka Dončić in Kawhi Leonard sta bila znova v glavnih vlogah. Zelo verjetno se bosta srečala tudi v uvodnem krogu končnice, ki se bo začela 17. avgusta. Foto: Reuters

Clippersi, ki so v tej sezoni dobili tudi obe tekmi v American Airlines Centru v Dallasu, so se utrdili na drugem mestu Zahoda. V končnici se bodo tako srečali s sedmouvrščeno ekipo. Mavericksi so doživeli tretji poraz na štirih tekmah v "mehurčku" in bodo najverjetneje končali na sedmem mestu.

Mavericksi so znova zelo slabo odigrali v obrambi. Vedno ko se jim je uspelo približati, so prejeli koš. Maxi Kleber je sredi zadnje četrtine s trojko izenačil na 101:101. Dallas nato skoraj tri minute ni dosegel niti točke in Clippersi so z delnim izidom 9:0 prišli do ključne prednosti, ki so jo do konca srečanja le še povišali.

Ivica Zubac je bil nezgrešljiv. Z 21 točkami in 15 skoki je prevesil tehtnico na stran Clippersov. Foto: Reuters

Sijajni Zubac zadel vseh deset metov
Kawhi Leonard je dosegel 29 točk, Paul George jih je dodal 24, junak večera pa je bil Ivica Zubac. 23-letni hrvaški center je zadel vseh 10 metov iz igre. Z 21 točkami in 15 skoki je imel predstavo sezone. Soigralci so bili navdušeni in prejemal je številne čestitke ob vsaki minuti odmora.

Tri trojke Dončiča v drugi četrtini
V izenačeni prvi četrtini (22:23) je Dončić dosegel le dve točki. S polaganjem je izenačil na 4:4 po treh minutah igre. 21-letni Ljubljančan se je razigral v drugi četrtini, ko je zadel tri trojke. Najprej je z desetih metrov znižal na 29:30, sredi drugega dela igre je poskrbel za vodstvo Mavsov z 39:37, polčas pa je zaključil z značilno trojko po koraku nazaj. Na odmor so odšli Clippersi le s točko naskoka (58:59).

Na začetku drugega polčasa je pod obročem kraljeval Zubac. Hrvat je pobral številne odbite žoge in učinkovito zaključeval. Landry Shamet je s trojko poskrbel za dvomestno prednost Clippersov (60:70). Mavericksom je uspelo zadržati priključek. Trey Burke je odlično zaključil tretjo četrtino, nanizal je pet zaporednih točk in prednost Clippersov je skopnela (87:91).

Mavericsi izenačili, nato pa popolnoma popustili
Kristaps Porzingis, ki je bil s 30 točkami najboljši strelec Dallasa, je z dvema zaporednima trojkama znižal na 98:99, ko je Dončić sedel na klopi. Sredi zadnje četrtine je bil izza črte natančen še Kleber in izid je bil zadnjič izenačen (101:101).

Clippersi so dogovorili z devetimi zaporednimi točkami. Zubac, Leonard, Marcus Morris in George so poskrbeli za mirno končnico. JaMychal Green, George in Morris so v zadnjih minutah zadeli še štiri trojke in Dallas je bil popolnoma nemočen.

Rivers: Celotna ekipa je morala pokrivati Dončića
"Celotna ekipa je morala pokrivati Dončića. Mislim, da smo ga kar dobro zaustavili. Nekajkrat nam je ušel, kar se nikakor ne sme zgoditi. Imamo še veliko prostora za izboljšavo. Zelo sem zadovoljen s predstavo," je poudaril trener Doc Rivers.

"Nekateri so nas očitno že odpisali, vendar imamo odlično ekipo. Na vsaki tekmi imamo možnost za zmago in v končnici bomo iztisnili maksimum," je odločno napovedal Dončić.

Giannis Antetokounmpo je zrežiral veliko vrnitev Bucksov v drugem polčasu. Foto: Reuters

Dragić in Butler počivala zaradi poškodbe gležnja
Goran Dragić ni bil v kadru proti Milwaukeeju zaradi zvina levega gležnja. Trener Erik Spoelstra je prepričan, da se bo kmalu vrnil na parket. MVP zadnjega evropskega prvenstva se je poškodoval v torek, ko je Vročica ugnala Boston. Znova je manjkal tudi Jimmy Butler, ki ima prav tako poškodovan gleženj.

Miami zapravil 23 točk prednosti
Miami je blestel v prvem polčasu. Po trojki Duncana Robinsona si je sredi druge četrtine nabral kar 23 točk naskoka (40:63). Ob odmoru je vodilna ekipa lige zaostajala s 56:70.

Bucksi so prišli iz garderobe prerojeni. V tretji četrtini so se približali na 92:98. Razigrala sta se Giannis Antetokounmpo in Khris Middleton. Z delnim izidom 13:0 je Milwaukee sedem minut pred koncem povedel s 107:103 po trojki Erica Bledsoeja.

Damian Lillard je z enajstimi trojkami izenačil klubski rekord Portlanda. Blazersi so se zelo približali osmemu mestu na Zahodu. Foto: Reuters

Bucksi potrdili prvo mesto na Vzhodu
Vročica je zadnjič vodila pet minut pred koncem, ko je zadel Jae Crowder (110:111). V naslednjih štirih minutah so Bucksi z delnim izidom 20:0 povozili Miami. Antetokounmpo, ki je prejel peto osebno napako enajst minut pred koncem, se je vrnil na parket in s tremi silovitimi zabijanji dvignil soigralce, ki so leteli po parketu.

Grški zvezdnik in Middleton sta dosegla po 33 točk in Milwaukee si je s 55. zmago sezone zagotovil prvo mesto na Vzhodu po koncu rednega dela.

"V prvem polčasu smo jim dopuščali lahke koše. Ob odmoru smo se dogovorili, da bomo strnili obrambo. V zadnji četrtini smo jih strli. Drugo leto zapored smo končali redni del na prvem mestu Vzhoda. Moji varovanci so trdo garali za ta uspeh, a čaka nas še veliko dela," je povedal trener Mike Budenholzer, ki se je veselil prve zmage nad Miamijem v tej sezoni. Lani je Milwaukee izgubil v finalu Vzhodne konference proti Torontu z 2:4 v zmagah, potem ko je vodil že z 2:0.

James Harden se je celo približal trojnemu dvojčku. Foto: Reuters

Harden nasul Lakersom 39 točk
Na večerni tekmi je Houston odpravil LA Lakerse s 113:97. James Harden je bil razred zase na parketu z 39 točkami in 12 podajami. Rocketsi so zadeli kar 21 trojk iz 57 poskusov. Prav nič se ni poznalo, da je manjkal Russell Westbrook.

Najboljša ekipa Zahoda brez Jamesa nemočna
Jezerniki so si že v ponedeljek zagotovili prvo mesto na Zahodu. LeBron James je spremljal tekmo na tribuni v črni v maski. Trener Frank Vogel ni želel tvegati, saj ima zvezdnik še vedno bolečine v desni preponi. Manjkala sta tudi Alex Caruso in JaVale McGee. Na Florido je prišel Rajon Rondo, ki je uspešno prestal operacijo palca na desni roki. Lakersi ga vsekakor zelo pogrešajo.

Tekme 6. avgusta:
MILWAUKEE - MIAMI
130:116 (25:34, 31:39, 34:23, 38:18)
Antetokounmpo (13/17 iz igre in 12 skokov) in Middleton (5/6 za tri, prosti meti 10/10) po 33, B. Lopez 17, Connaugton 11, Bledsoe, Matthews in Hill po 9, Brown 5, DiVincenzo in M. Williams po 2; Robinson 21 (5/9 za tri), Herro 20, Crowder 15, Nunn 14, Olynyk 13, Iguodala (8 podaj) in Jones Jr. po 12, Adebayo 6, Hill 3, Dragić ni igral zaradi poškodbe levega gležnja.

DALLAS - LA CLIPPERS
111:126 (22:23, 36:36, 29:32, 24:35)
Porzingis 30 (9/19 iz igre) in 9 skokov, Dončić 29 (10/21 iz igre, 6/13 za tri, prosti meti 3/6), 6 podaj in 3 skoki v 35 minutah, Finney Smith 12, Burke 11, Kleber 10, Hardaway 8, Jackson 5, Wright 4, Marjanović 2; Leonard 29 (10/23 iz igre, 4/8 za tri), George 24, 7 skokov in 6 podaj, Zubac 21 (10/10 iz igre) in 15 skokov, Morris 16, Green 10, Jackson 7, Patterson in Williams po 6, Shamet 5, McGruder 2.

PHOENIX - INDIANA 114:99
Ayton 23 (11/18 iz igre) in 10 skokov, Booker 20 in 10 podaj, Šarić 16 in 8 skokov, Payne 15; Brogdon 25 (4/7 za tri), Turner 17, Warren 16 (11 skokov) in Oladipo po 16.

SACRAMENTO - NEW ORLEANS 140:125
Bogdanović 35 (13/20 iz igre, 6/9 za tri), Fox 30 (12/21 iz igre) in 10 podaj, Barnes 22; Ingram in Williamson po 24, Redick 18 (5/10 za tri).

DENVER - PORTLAND 115:125
Porter Jr. 27 (4/7 za tri) in 12 skokov, Grant 17, Craig, Dozier in Plumlee po 13; Lillard 45 (11/18 za tri) in 12 podaj, Trent 27 (7/10 za tri), Nurkić 22, McCollum 13.

HOUSTON - LA LAKERS 113:97
Harden 39 (11/19 iz igre, 5/10 za tri, prosti meti 12/12), 12 podaj in 8 skokov, Mclemore 20 (5/10 za tri), J. Green 15, House 14; Kuzma 21, Davis 17 in 12 skokov, D. Green, Caldwell Pope in Horton Tucker po 10, James ni igral zaradi poškodbe prepone.