Veselje Finca, ki je prinesel Montrealu točko za uradno potrditev končnice, kjer pa se Canadiensi boritjo z Winnipegom tudi za 3. mesto Severa. A če bodo
Veselje Finca, ki je prinesel Montrealu točko za uradno potrditev končnice, kjer pa se Canadiensi boritjo z Winnipegom tudi za 3. mesto Severa. A če bodo "habsi" ostali četrti v kanadski skupini, se bodo v 1. krogu končnice pomerili z največjimi tekmeci ‒ Toronto Maple Leafsi. Foto: AP

Izenačujoči gol Artturija Lehkonena v 54. minuti je prinesel Montrealu nujno točko, s čimer je prednost Canadiensov postala nedosegljiva za Calgary, ki ga čaka še serija zaradi korone zaostalih tekem, zlasti z Vancouvrom. Samo tekmo v Bell Centru je v 63. minuti odločil kapetan Edmonton Connor McDavid, ko je s 33. golom sezone zadel za končnih 4:3.

Znanih je tako vseh 16 udeležencev letošnjega boja za Stanleyjev pokal. V pandemsko preoblikovani sezoni se je Liga NHL dejansko razdelila na štiri ločene podlige, saj se je celotni redni del odigral znotraj posameznih skupin, kot so Vzhod, Center, Zahod in Sever.

Boston, ki je z zmago v podaljšku proti NY Islandersom potrdil osvojitev 3. mesta na Vzhodu, bo že v noči na sredo odigral z Washingtonom generalko za serijo, ki jo bosta kluba kot prva začela to soboto. Foto: AP

Začetek končnice v soboto z Washington ‒ Boston
Prav tako se bosta znotraj posameznih podlig odvila tudi prva dva kroga končnice, ker so na Vzhodu in v Centru že končali redni del, so znani tudi štirje pari uvodnega kroga playoffa. Igranje zaostalih tekem pa bo razporedilo vrstni red še na Zahodu in Severu.

Za zdaj najbolj zanimiva para sta dvoboja 2. in 3. iz svojih skupin: Washington ‒ Boston in floridski obračun Florida ‒ Tampa Bay. Capitalsi in Bruinsi bodo končnico odprli v soboto, za preostale serije pa bo znano v prihodnjih dneh, najbrž pa bodo tako v Centru kot na Zahodu končnico začeli, še preden se bodo v Kanadi odigrale vse izostale tekme.

VZHOD, 1. krog:

PITTSBURGH PENGUINS (1) ‒ NEW YORK ISLANDERS (4)

WASHINGTON CAPITALS (2) ‒ BOSTON BRUINS (3)

CENTER, 1. krog:

CAROLINA HURRICANES (1) ‒ NASHVILLE PREDATORS (4)

FLORIDA PANTHERS (2) ‒ TAMPA BAY (3)

Kopitarja in Kralje do konca rednega dela sezone čakata še dve tekmi ‒ obe na gostovanju pri Coloradu v Denverju. Foto: AP

Kralji nadstreljali St. Louis, a izgubili
Los Angeles je doma gostil St. Louis in v podaljšku izgubil z 1:2. Mož odločitve za ekipo iz Missourija je bil Justin Faulk, ki je zadel po le 46 sekundah dodatnega dela in potrdil četrto mesto St. Louisa v skupini. Mreže na tekmi so se zatresle pozno. Šele v 42. minuti je goste v vodstvo popeljal Tyler Bozak, Alex Iafallo pa je v 48. minuti izid poravnal. Nekoliko napadalnejši so bili sicer Kralji, ki so razmerje v strelih na nasprotna vrata dobili s 27:19, a na koncu vseeno ostali praznih rok. Kapetan Kraljev Anže Kopitar je ostal brez nove točke, neznačilno pa je bil neuspešen pri sodniških metih, ki jih je dobil le tretjino (8 od 24).