Tim Gajser se bo poskušal na nedeljski dirki v skupnem seštevku prebiti med najboljše tri dirkače sezone. Foto: HRC

V sobotnih kvalifikacijah sta ga v elitni konkurenci MXGP premagala le Nizozemec Jefffrey Herlings, ki si je že zagotovil naslov prvaka, in Belgijec Clement Desalle.

Prav dvoboj z Desallom bo za Gajserja najpomembnejši na nedeljski dirki, saj lahko slovenski tekmovalec teoretično še poseže po skupno tretjem mestu v sezoni.

Na novem prizorišču v Imoli, kjer so postavili začasno progo, bo skušal Gajser (625 točk) nadoknaditi 20 točk zaostanka za Desallom.

Herlings, ki si je že na prejšnji dirki v Assnu zagotovil naslov prvaka za sezono 2018, ima 883 točk, Antonio Cairoli pa 782. Cairoli je po padcu današnje kvalifikacije končal na zadnjem, 34. mestu.

Na dirki bo v nedeljo nastopil še drugi slovenski predstavnik Klemen Gerčar, ki bo v Imoli lovil tretje točke v sezoni. V kvalifikacijah je osvojil 24. mesto.

Prva vožnja elitnega razreda bo v nedeljo ob 14.15, druga pa ob 17.10.